Žaidimų konsolės: ką pasirinkti?

Kompiuteriniai žaidimai – laisvalaikio užsiėmimas, nukeliantis žaidėjus į žadą atimančius fantastinius pasaulius, kuriuose laukia nauji nuotykiai bei nepatirti įspūdžiai. Žaidimų industrijai pasiekus aukštumas, žaidėjai gali rinktis iš plataus žaidimų konsolių pasirinkimo, bet dėl to susidomėjusiems gali kilti abejonių, kokia konsolė tinkamiausia jų poreikiams. 2020-ųjų lapkričio mėnesį rinkoje pasirodžius devintosios kartos „PlayStation 5“ ir „Xbox Series X“ žaidimų sistemoms, rinkoje pasikeitė ankstesnių kartų konsolių bei joms skirtų žaidimų kainos. Internetinė parduotuvė „Eneba“ dalijasi įžvalgomis bei patarimais.


Naujovės žaidimų rinkoje

Pasaulinių žaidimų industrijos lyderių „Microsoft“ ir „Sony“ pristatomos inovacijos diktuoja kompiuterinių žaidimų rinkos tendencijas, todėl nenuostabu, kad naujausios konsolės sukėlė dar vieną populiarumo bangą ir pakylėjo žaidimų patirties kokybę. „Xbox Series X | S“ ir „PlayStation 5“ konsolės užtikrina išsvajotąją 8K raišką, 120 kadrų per sekundę spartą bei vos kelių sekundžių žaidimų užkrovimo greitį. Dėl novatoriškų sprendimų bei pažangių techninių parametrų, rinkoje šiuo metu vyrauja šių modelių trūkumas, tačiau nusiminti neverta – dabar ypatingai palankus metas įsigyti aštuntosios bei senesnių kartų konsoles ir papildyti savo žaidimų kolekciją.

Modelių įvairovė

Modelių pasirinkimas yra milžiniškas, besidriekiantis per kelias žaidimų kartas ir apimantis pasaulinius prekių ženklus kaip „Microsoft“, „Sony“ ir daugiau. Vienareikšmiško atsakymo į klausimą, kuri konsolė geresnė, nėra, todėl renkantis konsolės modelį, pravartu apsvarstyti daugelį niuansų. Naudingiausia yra įsigyti tokias dedikuotas žaidimų sistemas, kurios geriausiai atitinka asmeninius poreikius, tad atsižvelkite į techninius parametrus, prieinamų žaidimų biblioteką, papildomas funkcijas, kainą.
„PlayStation“ serija – neginčijama žaidimų konsolių lyderė dėl galingų specifikacijų, galimybės pasinerti į žaidimus su VR akiniais, įspūdinga ekskliuzyvinių žaidimų biblioteka. Iš „PlayStation“ serijos parduodami „PS4 Slim“ ir „PS4 Pro“ modeliai. „PS4 Slim“ yra kompaktiškesnis modelis su kiek žemesnėmis specifikacijomis palyginus su kiek vėliau išleistu „PS4 Pro“, kuris palaiko 4K vaizdo raišką bei užtikrina 60 kadrų per sekundę spartą. Analogiškai, skiriasi ir jų kaina – pirmasis variantas yra pigesnis nei pastarasis, bet abi konsolės užtikrina tokią pačią nuostabią žaidimų patirtį.
PS4 konsolės pasižymi galingesniais techniniais parametrais, tačiau „Xbox One“ konsolės išsiskiria pažangesne ir labiau išplėtota multimedija. Šios kartos modeliai „Xbox One S“ ir „Xbox One X“ vienas nuo kito taip pat skiriasi panašiai kaip minėtieji „PS4 Slim“ ir „PS4 Pro“. Norintys mėgautis geriausia, ką gali pasiūlyti „Microsoft“ be naujausios konsolės, „Xbox One X“ yra geriausia opcija dėl geresnių techninių galimybių, bet norintiems nebrangios dedikuotos žaidimų sistemos tikrai užteks „Xbox One S“. Be išplėtotų multimedijos paslaugų, „Xbox One“ konsolėse įdiegta ir atgalinio suderinamumo funkcija, kurios dėka konsolės palaiko „Xbox 360“ ir net originaliuosius „Xbox“ žaidimus.

Rinktis naują ar naudotą įrangą?

Dar vienas svarbus aspektas, kurį dera apsvarstyti prieš įsigyjant žaidimų konsolę – rinktis naują ar naudotą įrangą. Vis daugiau žaidėjų Lietuvoje renkasi naudotas žaidimų konsoles bei jų priedus, ši tendencija matoma ir Eneba.com žaidimų svetainės prekyboje. Šią populiarėjančią tendenciją lemia tai, kad naudota įranga netenka dalies pridėtinės vertės, todėl antro naudojimo modelius bei jų priedus ar žaidimus galite įsigyti žymiai pigiau.
Geros būklės naudota konsolė suteikia tokią pat galimybę mėgautis moderniais „AAA“ žaidimais kaip ir visiškai naujas modelis. Be to, kai turima įranga pabosta ar atsiranda poreikis įsigyti naujesnį modelį, žaidimus, ją galima parduoti kitiems ir susigrąžinti dalį pajamų. Eneba.com svetainė kviečia apsilankyti ir užsiimti pardavimais pasinaudojant palankia pardavimų platforma arba įsigyti fizines prekes žemomis kainomis.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas