Šiuolaikiniai velykinių kiaušinių marginimo būdai

Artėjant šv. Velykoms pradedama sukti galvas, kaip originaliai ir išradingai reikės šiais metais marginti kiaušinius. Turbūt visi žinome standartais jau tapusius marginimo būdus, tokius kaip: dažymas svogūnų lukštais, dekoravimas vašku ar džiovintomis žolelėmis, skutinėjimas. Tačiau kiekvienais metais atsiranda vis naujų kiaušinių marginimo būdų. Šį kartą norime jums pristatyti keturis naujus ir šiuolaikiškus marginimo būdus. Jie nereikalauja didelio pasiruošimo, tačiau margučiai bus liaupsinami ir visi norės sužinoti, kaip juos dažėte

Šilkinio kaklaraiščio antspaudas

Žinoma, kad šilkas yra natūralus pluoštas, kuris laikomas tauriausia tekstilės žaliava pasižymintis lengvumu ir minkštumu. Yra išbandytas būdas kiaušinius marginti šilkiniais kaklaraiščiais, kurių dar teks paieškoti dėvėtų drabužių parduotuvėse. Marginti kiaušinius šiuo būdu ypač lengva, jums reikės: šilkinių kaklaraiščių su raštais, baltų ir dar nevirtų kiaušinių, siūlo bei puodo. Tam reikės išardyti kaklaraištį į vientisą medžiagą, ją sukarpyti į nedideles skiauteles – audinys turi apgaubti visą kiaušinį. Suvyniojus kiaušinį į medžiagą, su siūlu margutis sutvirtinamas, kad kaklaraištis standžiai būtų prigludęs. Galiausiai visi paruošti kiaušiniai keliauja į puodą ir verdami iki 30 min. Palikite atvėsti kiaušinus. Nebijokite į puodą sudėti skirtingų raštų kiaušinius – tarpusavyje nenusidažys.
Atvėsusius kiaušinius išvyniokite, tuomet ir pamatysite stebuklingą šilkinio kaklaraiščio rašto antspaudą ant margučio.

Dekoravimo būdas kreidelėmis puikiai tinka auginantiems vaikus

Šis būdas ypač paprastas. Jei namuose auginate mažuosius, tačiau norite ir juos įtraukti į margučių dažymo procesą. Reikia kietai išvirti baltus kiaušinius, išėmus iš puodo karštus kiaušinius įdėti į laikiklius, naudoti pasirinktos spalvos piešimo kreideles. Pasirinkę norimą kreidelę priglauskite prie ką tik iš puodo išimto balto kiaušinio ir sukamais judesiai pradėkite jį marginti. Koks bus margutis? Tai priklauso tik nuo jūsų pasirinktų kreidelių spalvų ir piešiamų ornamentų.

Margučių dekoravimo būdas pagal moteris

Atlikusios nagų lakų reviziją, neskubėkite išmesti tų, kuriuose mažai likę lako, tad buteliukus išsaugokite velykinių margučių dažymui. Margučių dažymui reikės baltų kietai virtų kiaušinių, plastikinio indelio, vandens, pasirinktų spalvų nagų lako, medinio pagaliuko bei lateksinių pirštinių. Į pasirinktą plastikinį indelį įpilate kambario temperatūros vandens, įlašinate norimo spalvų nagų lako. Su mediniu pagaliuku atsargiai galima perbraukti paviršių, kad susilietų nagų lako spalvos. Tik nesukite ratu, nes susigadins. Į paruošta ornamentą merkite kiaušinį, o ištraukę iš vandens padėkite išdžiūti. Vėliau su tuo pačiu margučiu pakartokite, galite naudoti ir kitas nagų lako spalvas, – jūsų margutis taps dar įspūdingesnis.

Natūralus kiaušinių dekoravimas būdas

Šis būdas yra paplitęs tarp vyresniosios kartos žmonių. Šis dažymo būdas yra skirtas tiems, kurie pripažįsta natūralumą. Margučių dažymui reikės karštų kietai išvirtų baltų kiaušinių ir norimos spalvos nuovirų, pvz. morkų. Į pasiruoštą nuovirą dėkite kiaušinį ir palikti jį penkioms valandoms tam, kad kiaušinio lukštas įsigertų natūralių dažų. Nuoviroms ruošti patariama naudoti morkas, raudonąjį kopūstą, špinatus, ciberžolę, kajano bei čili pipirų miltelius, kavą ar mėlynes.

Karolina DATKŪNIENĖ

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas