Rajono darželius sujungė krepšinis

Trečiadienį „Ventos“ progimnazijos sporto salėje surengtas „Krepšinio festivalis 2024“. Jame dalyvavę Mažeikių mieste bei rajone veikiančias ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai iš arčiau susipažino su krepšiniu.

Festivaliai įgyja tradicijas

Vos prieš kelias savaites Mažeikių dirbtinės dangos futbolo stadione vyko darželinukų „Futboliuko“ festivalis.

O trečiadienį aštuonių Mažeikių miesto ir Sedos ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai su mokytojais rinkosi į antrus metus gyvuojantį „Krepšinio festivalį 2024“.

Pasak lopšelio-darželio „Gintarėlis“ kūno kultūros mokytojos Audronės Šimkuvienės, Mažeikiuose „Futboliuko“ festivalis gyvuoja ilgiau nei dešimtmetį, o suburti ikimokyklinukus susipažinti su krepšiniu pavyksta tik pastaruosius dvejus metus.

„Turime gerą pavyzdį – „M Basket DELAMODE“ komanda sėkmingai debiutavo Lietuvos krepšinio lygoje, yra mylima mažeikiškių ir norime, kad augtų jaunoji sirgalių karta. Lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ šią sporto šaką propaguojame jau ilgai. Norėjosi sujungti visas rajono ikimokyklines švietimo įstaigas. Tai po truputį ir darome“, – kalbėjo A. Šimkuvienė.

Tikimasi, kad sužadins norą sportuoti

Viena iš „Krepšinio festivalio 2024“ sumanytojų ir organizatorių tvirtino, kad norisi prisidėti siekiant ir dar vieno svarbaus tikslo – kad pagaliau ir mergaitės imtų žaisti krepšinį ir Mažeikių sporto mokykla ateityje vėl surinktų mergaičių krepšinio komandą.

Tiek ikimokyklinukams skirtas futbolo, tiek krepšinio festivalis jau turi savo tradicijas: jis prasidėjo visų komandų paradu ir visuotine mankšta, kurią pravedė krepšinio komandos „M Basket DELAMODE“ fizinio rengimo treneris Dominykas Daubaris.

„Krepšinio festivalyje“ visa sporto salė buvo suskirstyta į 10 stotelių, kuriose vaikai, vadovaujami ir padedami trenerių bei auklėtojų, po 5 minutes atliko judriąsias užduotis. Daugeliui tai buvo vieni pirmųjų bandymų viena ranka varyti kamuolį, mesti į krepšį, tačiau buvo ir užduočių.

Festivalio dalyviai apdovanoti medaliais, o lopšeliai-darželiai – kamuoliais ir taurėmis.

„Tokie renginiai leidžia vaikams išbandyti save didelėje krepšinio aikštės erdvėje, pačiupinėti kamuolį, o svarbiausia – pabūti komandoje, pabendrauti. Šventiška aplinka, krepšinio elementai, trenerių patarimai – visa tai jiems įsimins ilgam“, – kalbėjo Mažeikių sporto mokyklos direktorius Algirdas Pocevičius.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas