Mažeikių aeroklubas pasiruošęs naujam sezonui

Mažeikių aviacijos gyvavimo 40 metų jubiliejų šią vasarą švente pažymėsiantis Mažeikių aeroklubas planuoja šią savaitę pradėti 23-iąjį šuolių parašiutu sezoną.

Mažeikių aeroklubas nuo gegužės 17 d. laukia žmonių, pasiryžusių šokti parašiutu ar norinčių dalyvauti pažintiniuose skrydžiuose. Nuotr. iš Mažeikių aeroklubo archyvo

Pasiruošimą tikrina komisijos

Pasirengimą vasaros sezonui Mažeikių aeroklubas jau pradėjo – į dangų buvo pakeltas aeroklubo keleivinis transportinis lėktuvas „AN 2“, pirmąjį šuolį parašiutu iš jo atliko klubo instruktorius Rytis Gabalis.

Instruktorius Rimantas Morkūnas „Santarvei“ sakė, kad lėktuvo tinkamumas skrydžiams galiojo iki gegužės 15 dienos, trečiadienį orlaivio būklę įvertino Transporto kompetencijos agentūros Civilinės aviacijos departamento komisija.

„Per žiemą turėjome daug laiko, tinkamai paruošėme lėktuvą ir komisijos sprendimu jis dar metams buvo pripažintas tinkamu skrydžiams. Jau buvo atvykusi to paties departamento komisija, kuri vertino aerodromo saugumą, dar laukiame kitos komisijos, kuri įvertins viso Julijono Kumpikevičiaus aerodromo būklę prieš šį sezoną“, – apie aerodromo ir technikos būklės patikrinimus prieš sezoną kalbėjo R. Morkūnas.

Pirmąjį gegužės savaitgalį aerodrome buvo surengta talka – techninę apžiūrą praėję parašiutai buvo dar kartą patikrinti, sutvarkyti sandėliai bei 790 metrų ilgio pakilimo takas.

Pirmieji šuoliai – savaitės pabaigoje

Praėjusių metų šuolių parašiutu sezono metu, kuris truko iki lapkričio vidurio, pirmą šuolį atliko 286 žmonės, o iš viso Mažeikių aeroklube buvo atlikta apie 400 šuolių.

Pasak instruktoriaus, fiziškai klubas gali per sezoną leisti atlikti daugiau kaip 300 šuolių, kai žmonės į Šerkšnėnus atvyksta devintą valandą ryto, išklauso instruktažą, o vidurdienį, jei orai ir vėjas tinkami, jau būna iššokę parašiutu.

R. Morkūnas sakė, kad praėjusį sezoną pavyko atlikti daugiau šuolių, nei numatyta. Tai lėmė ilgai išsilaikę tinkami orai.

Žmones į Mažeikių aeroklubą traukia ir tai, kad tik čia ir Marijampolėje yra naudojami klasikiniai apvalūs parašiutai, tad žmogui, norinčiam iššokti iš 800 metrų aukščio, nieko nereikia techniškai daryti, parašiutas išsiskleidžia pats.

Šuolių parašiutu sezoną Mažeikių aeroklubas šiais metais planuoja atidaryti gegužės 17 d.

Ruošiamasi aviacijos šventei

Aeroklubo instruktoriai kviečia ne tik norinčiuosius išbandyti šuolius parašiutu, bet ir tuos žmones, kurie neperžengia savo baimės. Čia galima ir susipažinti su lėktuvu, ir leistis į ilgesnį pažintinį skrydį.

Klubo lėktuve yra 12 sėdimų vietų, todėl skristi galima ir tuo metu, kai iš lėktuvo šokinėja parašiutininkai. Be to, šešiuose aerodromo angaruose laikomi privatūs lengvieji orlaiviai, kurių pilotai turi licencijas kilti į pažintinius skrydžius su vienu keleiviu.

„Šiais metais sukanka 40 metų, kai buvo žengti pirmieji miesto aviacijos žingsniai, ir 12 metų, kai aerodromui suteiktas Juozo Kumpikevičiaus vardas. Ta proga rugpjūčio 17-ąją planuojame surengti aviacijos šventę, kurioje dalyvaus Lietuvos ir Latvijos lengvieji lėktuvai. Tikimės, kad atvyks Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis, savo veiklą pristatys „Air Baltic“ aviacijos mokykla, planuojame ir kitų staigmenų bei netikėtumų“, – sakė aeroklubo instruktorius, pridūręs, kad šventės datą ar pramogų įvairovę gali pakoreguoti orai.

Tokia šventė aerodrome buvo surengta prieš aštuonerius metus. Organizatoriai tikisi, kad ir šiais metais mažeikiškiams bei rajono svečiams bus pristatytas įsimintinas renginys.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas