Kvies nupinti 250 tūkst. trispalvių draugystės apyrankių Lietuvai

Mokinių ir jaunimo organizacijos kviečia visuomenę originaliai paminėti artėjantį Lietuvos nepriklausomybės 25-metį ir nupinti 250 tūkst. trispalvių draugystės apyrankių: ryšėti patiems ir dovanoti Lietuvai.
Akcijos „Lietuvai ir man” pradžią Nacionalinėje dailės galerijoje šiandien kartu su mokinių ir jaunimo organizacijomis paskelbė iniciatyvos globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Esate laimingi, nes gimėte laisvoje Lietuvoje. Tokioje Lietuvoje Jūs ir užaugsite, jeigu būsite vieningi ir drąsūs. Jei didžiuositės tardami savo Tėvynės vardą. Šiandien trispalvę juostelę nešiojatės ant savo riešo. Tegul šios trys spalvos atranda ypatingą vietą ir Jūsų širdyse”, – sakė Prezidentė.
Mokiniai ir  studentai pabrėžia, kad rengdami pilietinę akciją „Lietuvai ir man” siekė sukelti gaivų vėją valstybinių švenčių minėjimo tradicijoje, sutelkti jaunimą ir visuomenę pasveikinti Lietuvą, išreikšti tautos vienybę.
„Draugystės apyrankė – svarbus simbolis jaunam žmogui. Juo išreiškiamas dėmesys mums brangiems žmonėms, todėl šia akcija skatiname moksleivius, jaunimą parodyti pagarbą ir draugystę tiek šalia esančiam žmogui, tiek savo tėvynei. Apie pilietiškumą mokykloje galima kalbėti daug, tačiau kol moksleiviai patys neturės progos pasijusti tautos dalimi, tol meilė tėvynei bus tik žodžiai”, – sakė vienas iš akcijos organizatorių, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Antanas Mikalauskas.
Nupintomis apyrankėmis iki kovo 10 d. bus papuošti Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) įrengti Gediminaičių stulpai. Visai konstrukcijai papuošti iš viso reikės 250 tūkst. draugystės apyrankių.
Įsitraukti į akciją kvies jos ambasadoriai: Rūta Meilutytė, Marijonas Mikutavičius, Laura Asadauskaitė, Katažina Zvonkuvienė, Paulius Jankūnas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Maksas Melmanas, Neringa Čereškevičienė, Jonas Nainys, Dalia Ibelhauptaitė, Dominykas Vaitiekūnas.
Akcijos metu, nuo vasario 10-osios iki kovo 12-osios, mokiniai, ryšintys trispalves apyrankes, bus nemokamai įleidžiami į muziejus.
Neįprastą akciją, simboliniu būdu sutelksiančią lietuvius visame pasaulyje, pasiūlė jaunoji karta, užaugusi su Nepriklausomybe. Akciją „Lietuvai ir man” inicijavo keturios jaunimo organizacijos: Lietuvos moksleivių sąjunga, Mokinių parlamentas, Lietuvos studentų sąjunga ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJot). Akciją globoja Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.  Iniciatyvą remia ir palaiko Švietimo ir mokslo ministerija.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas