Kokios kategorijos vairuotojams lengviausia rasti darbą?

Įprastai užsienio šalyse darbdaviai dažniausiai siūlo darbą C-CE kategorijos vairuotojams, nes ši kategorija leidžia vairuoti  vilkikus, vilkikus su priekabomis bei puspriekabėmis, vilkikus – šaldytuvus, dujovežius, kitas vidutinio dydžio ir dideles transporto priemones. Tad turint tokią vairavimo kategoriją tikrai nereikia prašyti gatvių šlavėjų darbo.

Kas gali padėti surasti darbą C-CE kategorijos vairuotojams?

Lietuvoje veikia didelę patirtį turinčios agentūros, kurios užsiima darbo vairuotojams paieška ne tik gimtojoje šalyje, bet ir užsienyje. Darbas yra siūlomas ne tik didesnį darbo stažą turintiems, bet ir jauniems vairuotojams. Pastariesiems pasiūlymuose yra numatoma galimybė ir pasimokyti naujos vairavimo patirties, ką garantuoja vairuotojų ieškantys darbdaviai.

Tad darbo ieškantiems vairuotojams reikia sekti nuolat atnaujinamas tokių agentūrų skelbimų skiltis, kurios nauja informacija pasipildo kasdien. Be to, šioms agentūroms darbo ieškantys vairuotojai ir patys gali pateikti savo anketas, kuriose jie informuoja apie konkrečius savo pageidavimus.

Kokius darbo pasiūlymus dažniausiai pateikia užsienio šalių darbdaviai?

Dažniausiai darbą vairuotojams siūlo Vokietija, Norvegija ir Švedija. Šių šalių darbdaviai ieško tokių vairuotojų, kurie galėtų įprastinius vilkikus, autotransporto priemones su tentu dengtomis puspriekabėmis, puspriekabėmis – šaldytuvais, skirtomis vežti šaldytus maisto produktus, medikamentus, šviežius vaisius ir daržoves. Taip pat ieškoma vairuotojų, kurie galėtų vairuoti miškovežius ir automobilius su juose įmontuotu kranu (fiskaru).

Kaip vairuotojų įdarbinimo agentūros bendradarbiauja su partneriais užsienyje?

Lietuvoje veikiančios darbo vairuotojams ieškančios agentūros palaiko glaudžius ryšius su partneriais visoje Europoje. Labai daug ryšių užmegzta su partneriais iš Vokietijos. Vos tik iš turimų partnerių gaunama informacija apie siūlomas darbo vietas, ji iš karto paskelbiama skelbimų skiltyje. Skelbimuose konkrečiai yra nurodoma, kokie logistikos centrai ieško vairuotojų, koks darbas jiems siūlomas – su pilnais, ar tik daliniais kroviniais.

Ko reikalaujama iš vairuotojo, dirbančio su puspriekabe – šaldytuvu?

Vairuotojams, norintiems vairuoti transporto priemonę su puspriekabe – šaldytuvu, į pareigas įeina vežamo krovinio aplinkos temperatūros lygio sekimas ir jo kontroliavimas. Būtina jį išlaikyti vienodame, iš anksto nustatytame lygyje, neleidžiant temperatūrai nei pakilti aukščiau, nei nukristi žemiau jo.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas