Iki 2018 metų susijungs Kauno technologijos universitetas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Lapkričio 5 dieną į trečiąjį posėdį susirinko švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės sudaryta darbo grupė dėl valstybinių universitetų studijų ir mokslinės veiklos stiprinimo konsoliduojant išteklius. Posėdžio metu pristatyta nauja Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetų jungimosi iniciatyva.

„Mokslo ir studijų išteklių konsolidavimo procesai šią savaitę jau pajudėjo keturiems universitetams – VDU, KU, ŠU ir LEU –  pasirašius memorandumą dėl klasterio kūrimo. Lauksime tolimesnių darbų”, – pabrėžė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Švietimo ir mokslo ministrė akcentavo šiuo metu Seime svarstomame Mokslo ir studijų įstatyme numatytų valstybės sutarčių su aukštosiomis mokyklomis svarbą studijų ir mokslo kokybei. Numatoma, kad valstybė su aukštosiomis mokyklomis kas trejus metus pasirašytų sutartis, kurios apibrėžtų valstybinės aukštosios mokyklos veiklos kryptis ir studentų priėmimo reikalavimus bei sudarytų sąlygas formuoti valstybei reikalingų specialistų užsakymą ir rengimą, kelti studijų ir mokslinių tyrimų kokybę ir tarptautiškumą.
Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas pristatė naują dviejų Kaune veikiančių universitetų jungimosi iniciatyvą – iki 2018 metų numato susijungti Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetai. Kaip pabrėžė P. Baršauskas, susijungimas leis konsoliduoti mokslo ir studijų išteklius, kelti kokybę ir tapti matomais tarptautiniu mastu.
Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės sudaryta darbo grupė iki 2016 metų kovo 1 dienos įvertins valstybinių universitetų studijų ir mokslinės veiklos specializacijos kryptis ir parengs rekomendacijas, kaip konsoliduoti aukštojo mokslo išteklius.
Darbo grupę sudaro Švietimo ir mokslo ministerijos, rektorių, mokslininkų, studentų, darbdavių, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai bei socialiniai partneriai.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas