„Dainų dainelės“ dalyviams reikia žiūrovų palaikymo

Sekmadienio pavakarę iš Lietuvos radijo ir televizijos didžiosios studijos tiesiogiai buvo transliuojama aštuntoji vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ laida.

Joje dalyvavo ir sužibėjo būrys įvairiose Mažeikių rajono formaliojo bei neformaliojo ugdymo įstaigose dainavimo besimokančių vaikų bei jaunimo.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų ansamblis „BROS“ jau paskelbtas laureatu, o kitiems atlikėjams „kelialapį“ į baigiamąjį koncertą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre dar gali suteikti žiūrovai ir komisija.


Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos merginų ansamblis „INCANTO“. Stop kadras iš lrt.lt/mediatekos

Pasirodė būrys mūsų krašto dainininkų

50-metį mininčios „Dainų dainelės“ trečiajame – televizijos – etape sekmadienį nuskambėjo iš viso 20 kūrinių, kuriuos atliko solistai, duetai, ansambliai. Tarp dalyvių – ir mūsų rajono atstovai: solistės Lėja Pečiulytė ir Saulė Činčiukaitė (Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla), Tėja Stapušaitytė (Sedos Vytauto Mačernio gimnazija), Rustė Valantinavičiūtė (lopšelis-darželis „Gintarėlis“); Ūlos Gaižauskaitės ir Egdūnės Unės Pociūtės duetas (Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla); merginų ansamblis „INCANTO“ ir vaikinų ansamblis „BROS“ (Merkelio Račkausko gimnazija).

Laidos pabaigoje vienas iš vertinimo komisijos narių paskelbė du laureatus, kurie gavo kvietimą birželį pasirodyti baigiamajame konkurso koncerte. Vienas iš šių laureatų – ansamblis „BROS“ ir septyni jame dainuojantys gimnazistai – antrokas Domas Vasiliauskis, trečiokai Benjaminas Elijas Bodendorf, Lukas Janušas, Faustas Uikys, ketvirtokai Damir Samarin, Faustas Vainutis, Tadas Dabulskis.

Laureatais yra tapę ne kartą

Vaikinų ansamblis „BROS“ susibūrė 2009 metais, todėl šie metai jo vadovui Laimonui Terasiui ir atlikėjams – jubiliejiniai. 15 metų veiklos sukakties proga ruošiamasi Mažeikių kultūros centre surengti šventinį koncertą.

Per gyvavimo laikotarpį ansamblis yra ne kartą tapęs Lietuvos vaikų ir jaunimo konkurso „Dainų dainelė“ laureatu, dainavęs daugybėje svarbių renginių ne tik Mažeikiuose, bet ir kituose šalies miestuose.

Merkelio Račkausko gimnazijos direktoriaus pavaduotojas, muzikos mokytojas L. Terasius televizijos laidos, pasakojančios apie „Dainų dainelės“ mokytojus, kūrėjams sakė, kad prieš penkiolika metų vaikinams nebuvo labai daug užimtumo, būrelių. Jie galėjo pasireikšti nebent sporte. Todėl pedagogui kilo mintis: kodėl gimnazijoje nesubūrus vaikinų ansamblio. O vienas iš ansamblio subūrimo tikslų buvo ir išlieka pasiruošimas „Dainų dainelei“.


Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos vaikinų ansamblis „BROS“ (vadovas – Laimonas Terasius) jau paskelbtas „Dainų dainelės“ laureatu. Kristupo
Butos nuotr.

Sulaukė dainos autorės skambučio

Antradienio rytą L. Terasius „Santarvei“ sakė: „Dar nesame išplaukę iš vaidmens, visi skambina, sveikina. Net ir poetė Violeta Palčinskaitė, dainos „Mėlynos gatvelės“ teksto autorė, paskambino, pasveikino, padėkojo. Žodžiu, dar vis tokia euforija.“

Bet tai, kad mažeikiškiai tapo laureatais, nereiškia, jog iki birželio pradžios, kai Vilniuje vyks konkurso baigiamasis koncertas, jie gyvens ramiai.

„Ruošiamės jubiliejiniam koncertui ir kitiems koncertams, į kuriuos esame kviečiami. Tikrai nėra ramu, bet tai yra gerai, taip turi būti – jaučiamės reikalingi“, – kalbėjo ansamblio vadovas.

Bėga laikas, keičiasi kartos

Per tiek laiko, kiek ansamblis gyvuoja, jame jau dainavo nemažai gimnazistų. Šiuo metu „BROS“ ansamblyje iš viso yra 23 gimnazistai.

Iš tų 7 vaikinų, kurie ansambliui pelnė šių metų „Dainų dainelės“ laureato vardą, trys – abiturientai, tad netrukus vadovui bei kitiems ansamblio nariams su jais teks atsisveikinti, išlydėti į studijas. Vadovas sakė, kad tai natūralu: mokinių kaita vyksta gimnazijoje ir ansamblyje. Mokyklą baigusius atlikėjus pakeičia nauji.

„Esu direktoriaus pavaduotojas ugdymui ir kuruoju pirmas–antras gimnazistų klases. Kasmet pasikviečiu pirmokus, papasakoju apie gimnazijos tvarką, renginius, žodžiu, apie tai, kas aktualu naujiems gimnazijos mokiniams. Pasakau, kad esu ne tik pavaduotojas, bet ir muzikos mokytojas, papasakoju apie vaikinų ansamblį, pasiūlau dalyvauti jo veikloje. Padarome keletą muzikinių pratimų, pasižiūriu, kas intonuoja, kas turi muzikinių gabumų. Na, ir tiems, kas geba dainuoti, pasiūlau ateiti į „BROS“. Visaip būna – vieni sutinka, kiti nesutinka, kiti ateina po metų, po dvejų“, – kalbėjo L. Terasius.

Pasak jo, dabar dažnas mokinys, pradėjęs lankyti Merkelio Račkausko gimnaziją, jau žino apie joje veikiantį vaikinų ansamblį iš savo vyresnių brolių, giminaičių, draugų. Dalis naujokų jau ir patys iš anksto būna nutarę dalyvauti „BROS“ veikloje.

Balsavimas – iki šeštadienio vakaro

Dabar grįžkime prie „Dainų dainelės“ konkurso.

Jo taisyklės tokios, kad tiesioginės transliacijos metu komisija paskelbia vieną ar du laureatus, kurie dalyvaus baigiamajame koncerte Operos ir baleto teatre. O likusių kolektyvų, atlikėjų galimybę dalyvauti minėtame koncerte dar gali nulemti žiūrovai ir komisija.

Žiūrovai visą savaitę, iki šeštadienio, 20 val., balsuoja už praėjusį sekmadienį pasirodžiusius atlikėjus ir išrenka vieną – solistą, duetą ar didesnį kolektyvą.

Vėliau, gegužę, kai baigsis visos numatytos konkurso televizijos transliacijos, vertinimo komisija dar kartą peržiūrės, perklausys visų šiųmečių dalyvių pasirodymus, perskaičiuos, kiek balsų jiems skyrė žiūrovai, ir stipriausiems suteiks galimybę dainuoti baigiamajame „Dainų dainelės“ koncerte.

„Žodžiu, atlikėjai, kurie laureatais netapo sekmadienį, dar turi šansų. Jiems gali padėti ir žiūrovai – savo balsais, ir komisija“, – apibendrino L. Terasius.

Tie, kas dar nesuskubo atiduoti balso už jiems labiausiai patikusius balandžio 14 d. „Dainų dainelės“ transliacijos dalyvius, tai gali padaryti iki šeštadienio vakaro. Balsuojama internetu, adresu https://www.lrt.lt/projektai/dainu-dainele

Pastaba: iš vieno IP adreso galima balsuoti tik vieną kartą.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas