„Atspindžių“ laureatai – du Utenos kolektyvai

Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūra-šventė „Atspindžiai” pati didžiausia Lietuvos miestų ir rajonų centrų mėgėjų teatrų šventė, kuri yra rengiama kasmet nuo 1991-ųjų. Ją inicijavo Lietuvos liaudies kultūros centro Teatro skyriaus specialistai. Nuo 1997 m. šventė rengiama kartu su Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga.

Kodėl šventė pavadinta „Atspindžiai”? Teatras atspindi gyvenimą – žmogaus vargus ir džiaugsmus, lūkesčius ir svajones, sudėtingus tarpusavio santykius… Atspindžiai pirmiausia atspindi ir tai, kaip ir kuo gyvena mėgėjų teatrai, kokias problemas sprendžia. Lietuvoje daug įvairių mėgėjų teatrų, talentingų režisierių, puikių aktorių, sugebančių pradžiuginti savo žiūrovus nauju spektakliu. „Atspindžiuose” visada vaidinami patys naujausi spektakliai, o baigiamojoje šventėje – ryškiausi ir meniškiausi sezono darbai.
Spalio ir lapkričio mėnesiais vykusioje XXII Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai” dalyvavo 73 šalies teatrai. Birštone baigiamosios šventės metu apdovanoti geriausiai regionuose pasirodžiusieji teatrai. Sėkmė lydėjo du Utenos kultūros centro kolektyvus – teatrą „Žaliaduoniai” su spektakliu „Tamsos švyturys” (pagal A. Eigerdienės pjesę „Aukštaitijos savanoris”) ir UKC Leliūnų skyriaus teatrą „LeLiūnė” su spektakliu „Gėlės lange” (pagal G. Žilio ir L. Ciunio inscenizaciją „Novelės apie meilę”). Režisieriaus Šarūno Kunicko darbai susilaukė puikių įvertimų – abu spektakliai yra apdovanoti Lietuvos liaudies kultūros centro padėkomis.
Atspindžių apžiūros-šventės komisija peržiūrėjo 73 spektaklius, atrinko 34 įdomiausius ir ryškiausius. Per dvi dienas birštoniečiai ir svečiai pamatė vienuolika geriausių suaugusiųjų mėgėjų teatrų spektaklių iš Rokiškio, Utenos, Vilniaus, Kretingos, Klaipėdos, Jonavos, Telšių, Trakų.
Teatro metai baigiasi papildydami mėgėjų teatro istoriją naujais ir įspūdingais darbais.

Violeta DEVELIENĖ

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas