Ašvaganda: senovės paslaptys šiuolaikinėje mityboje

Senovės kinai yra surinkę daug informacijos apie įvairius augalus ir jų naudojimą sveikatai palaikyti. Vienas iš šių augalų, išsiskiriantis savo unikaliomis savybėmis, yra ašvaganda. Šiame straipsnyje papasakosime, kokios senovės žinios apie ašvagandą gali būti pritaikytos mūsų šiuolaikiniam gyvenimui ir kaip pasirinkti aukštos kokybės ašvagandos papildus internetu.

Senovės kinų išmintis: kur ją galime pritaikyti šiandien

Anot senovės kinų, ašvaganda yra vienas iš svarbiausių augalų sveikatai palaikyti. Jos naudingosios savybės buvo naudojamos šimtmečiais. Šiandien senovinės praktikos yra perduodamos ir pritaikomos mūsų moderniam gyvenimo būdui, kuriame dažnai susiduriame su stresu ir įtemptu gyvenimo tempu, kadangi ašvaganda padeda atsipalaiduoti ir palaikyti normalią miego kokybę, psichinę sveikatą, adaptogeninį aktyvumą bei atsparumą stresui.

Šiuolaikinis mokslas taip pat tyrinėja įvairias žoleles, grybus ir jų įtaką mūsų sveikatai, dažnai patvirtindamas tai, ką žinojo mūsų protėviai. Tačiau jeigu nusprendėte, jog norite vartoti ašvagandą kaip maisto papildą, dėl vartojimo rekomenduojama pasitarti su vaistininku ar gydytoju. Ypač jei sergate lėtinėmis ligomis ar vartojate kokius nors vaistus.

Ką žinome apie ašvagandą

Ašvaganda, žinoma ir kaip migdomoji vitanija ar indiškasis ženšėnis, arba botaniškai – Withania somnifera, yra augalas, kuris naudojamas jau tūkstančius metų. Šis augalas yra šeimos Solanaceae narys, kuriam būdingos gelsvos gėlės ir apvalios rausvos uogos. Ašvaganda auga daugelyje Azijos šalių, įskaitant Indiją, Nepalą ir Šri Lanką, tačiau šiandien ji taip pat yra auginama ir kitose pasaulio vietose dėl jos naudingų savybių.

Ašvagandos augalas yra daugiametis žolinis augalas, kilęs iš Šiaurės Afrikos, Viduržemio jūros regiono ir Azijos. Šis augalas yra daugiausiai paplitęs Indijoje, kur jis yra gausiai auginamas ir naudojamas. Ašvagandai būdingas aukštas atsparumas sausrai ir nedaug reikalavimų dirvožemio kokybei, todėl ji gerai auga saulėtuose ir sausuose klimatuose.

Augalas turi baltą, geltoną arba raudoną šaknį, kuri yra pagrindinis naudojamas komponentas. Šaknys renkamos ir vėliau džiovinamos, kad būtų išsaugoti aktyvūs augalų junginiai. Po to šaknis gali būti supjaustoma į gabalus arba sumalama į miltelius, kad būtų lengviau naudoti.

Ašvaganda gali būti vartojama įvairiais būdais. Dažniausias būdas yra vartoti ašvagandos miltelius ar ekstraktą, kurie dažniausiai parduodami kapsulių ar tablečių pavidalu kaip maisto papildas. Taip pat galima paruošti ašvagandos arbatą, naudojant džiovintą šaknį. Norint paruošti arbatą, paprastai šaknis dedama į verdantį vandenį ir užpilama. Po to ji virinama kelias minutes ir leidžiama pastovėti, kad išsiskirtų naudingos medžiagos. Ašvagandos arbatą galima gerti šiltą arba šaltą.

Papildai internetu – rinkitės premium kokybę

Kai renkatės ašvagandos papildus internetu, svarbu atkreipti dėmesį į produktų kokybę. Pasirinkdami premium kokybės papildus, užtikrinsite, kad gausite aukščiausios kokybės produktą su didžiausiu naudingų medžiagų kiekiu. Svarbu pasitikrinti produkto sudėtį, atsiliepimus ir įsitikinti, kad jūsų pasirinktas papildas yra tai, ko jums reikia. Pirkdami ašvagandos papildus internetu, galite patogiai ir efektyviai pasirūpinti savo sveikata ir gerove, pasinaudodami senovės kinų išmintimi. Premium papildai gerai savijautai – puikus pasirinkimas tiems, kuriems rūpi jų sveikata ir gerovė.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas