VšĮ Utenos ligoninėje – naujos urologinės operacijos

VšĮ Utenos ligoninė plečia savo teikiamų paslaugų spektrą ir pradėjo teikti naujas paslaugas urologijos srityje. Utenos apskrities gyventojai nuo šiol galės naudotis dar vienu paslaugų rinkiniu – dienos chirurgijos urologinėmis operacijomis. Pacientai ne tik konsultuojami ir gydomi ambulatoriškai – įsigyta papildoma urologinė įranga leidžia atlikti urologines dienos chirurgijos operacijas, kurių iki šiol ligoninė suteikti pacientams negalėjo.

Pagrindinės VšĮ Utenos ligoninės urologijos veiklos sritys: ambulatorinis pacientų ištyrimas ir gydymas konsultacijų poliklinikoje, urologinių pacientų gydymas Chirurgijos klinikoje, konsultavimas kituose ligoninės skyriuose bei urologinės operacijos, įskaitant dienos chirurgijos paslaugas.

Taip pat VšĮ Utenos ligoninėje pagerintos ir akių ligų diagnostikos sąlygos, kadangi įsigyta papildomos įrangos, kuri aktyviai tam naudojama. Todėl dabar yra sudarytos galimybės gerokai detaliau ištirti akis ir anksti diagnozuoti akių ligas, galima atlikti kai kurias akių operacijas.

Naujos asmens sveikatos priežiūros paslaugos pradėtos teikti įgyvendinant Europos kaimynystės

priemonės projektą, finansuojamą Europos Sąjungos (projekto sutartis Nr. 1S-166, 2020-05-19).

Projekto tikslas – pagerinti dienos chirurgijos ir specializuotų ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą Utenos apskrities vyresnio amžiaus gyventojams, taip pat padidinti

šios tikslinės gyventojų grupės sveikatos raštingumą.

Taip pat įgyvendinant projektą VšĮ Utenos ligoninėje dirbantys specialistai patobulino savo kvalifikaciją dalydamiesi žiniomis ir naujausiais gydymo metodais ne tik su kolegomis, bet ir su Utenos apskrities šeimos gydytojais dėl specializuotų sveikatos priežiūros paslaugų (oftalmologijos,

urologijos ir cukrinio diabeto srityse) teikimo gyventojams, įvertinant vyresnio amžiaus žmonėms aktualias problemas. Papildomos žinios padės šeimos gydytojams greičiau ir lengviau diagnozuoti tam tikrus susirgimus, tinkamai informuoti pacientus apie galimus šiuolaikinius gydymo metodus, kas pagerins specializuotos asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę vyresnio amžiaus asmenims Utenos apskrityje, o tai prisidės prie šios gyventojų grupės sveikatos išsaugojimo bei gyvenimo kokybės gerinimo.

Bendra projektui įgyvendinti numatyta suma – 893 693,85 Eur. Europos Sąjunga projektui skiria

804 324,47 Eur finansavimą.

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik VšĮ Utenos ligoninė ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos poziciją.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas