Sraigių rinkėjams koją kiša šalti ir sausi orai

Jau prasidėjo sraigių supirkimo sezonas, tačiau sraigiautojų darbus stabdo šalnos ir vyraujantys sausi orai. Supirkėjai sako, kad nepalankios oro są- lygos kol kas gero sezono nežada. Tiesa, nepaisant oro sąlygų, už kilogramą sraigių šiemet rinkėjams mokama tiek pat, kaip ankstesniais metais, 50–60 centų. Kai kuriems žmonėms ši veikla – papildomas pragyvenimo šaltinis. Renkant sraiges per dieną galima užsidirbti ne vieną dešimtį eurų. Tiesa, darbo sezonas trunka labai neilgai – vos du mėnesius.

Aktyviausias – Utenos regionas

Sraigių rinkimo sezonas prasidėjo gegužės pradžioje, mat šiuos delikatesu laikomus gyvius leidžiama rinkti nuo vegetacijos pradžios iki liepos 1-os, kai sraigės pradeda dėti kiaušinius. Biologai teigia, kad sraigės natūralioje gamtoje išgyvena apie dešimt metų, o vasarėjant jų mėsa tampa jau nebe tokia vertinga.

Apie neseniai prasidėjusio sraigių sezono ypatumus „Utenos diena“ pasikalbėjo su Utenos mieste ir rajone veiklą vykdančiais sraigių supirkėjais bei Vilniuje veikiančios sraigių supirkimo ir perdirbimo įmonės atstovu.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas