Šiuolaikinės sodybos ir jose įrengti šildymo, vėsinimo bei vėdinimo sprendimai leidžia jas pritaikyti visiems gyvenimo atvejams. Ji gali būti tik vasaros ar savaitgalių atgaiva sielai pabėgant iš miesto. Sodyba taip pat gali būti tinkama ir visaverčiam kasdieniam gyvenimui ar, kaip parodė COVID-19 pandemija, nuotolinio darbo vieta. Taigi apie sodybas ir jų gyventojus ir kalbėjomės su nekilnojamojo turto (NT) specialistu IĮ „Namudė“ ir UAB SODYBŲ PASAULIS vadovu ir savininku Alvydu Boguševičiumi.

30–50 km atstumu nuo Utenos galima įsigyti išskirtinę sodybą gamtos apsuptyje
Alvydai, kiek laiko užsiimate NT ir su jo pirkimu bei pardavimu susijusiais klausimais?
Patirtis – 35 metai. Nuo 1992-ųjų esu aktyviai įsitraukęs į NT sritį, didesnį dėmesį skirdamas būtent sodybų ir rekreacinio NT segmentui. Per šį laiką teko padėti šimtams šeimų įsigyti svajonių sodybas ar konsultuoti norinčius investuoti. O sukaupta patirtis dar geriau leidžia įvertinti rinkos pokyčius bei pirkėjų lūkesčius.
Kaip per šį laiką keitėsi sodybos ir jų gyventojai?
Kardinaliai. Jei ankščiau gyvenimas sodyboje buvo nepasiturinčiųjų požymis, dabar sodybas perka pasiturintys žmonės: gyvybingi, save realizuojantys, kuriantys.
Jei 1991–2000 metais sodybas teko parduoti Panevėžio „tulpinių“, Kauno „daktarinių“ ar Šiaulių „princų“ (nusikalstamo pasaulio atstovai – aut. past.) rato atstovams, dabar pirkėjų ratas išsiplėtė iki kitų pasaulio šalių piliečių: Šveicarijos, Vokietijos, Liuksemburgo ar net Singapūro.
Kokiems gyvenimo atvejams sodyba – tinkamas pasirinkimas?
Visiems. Kovidas parodė, kad turėti nuošalią erdvę gamtoje – ne prabanga, o būtinybė. Žmogus išėjęs į pensiją realizuoja savo nerealizuotus hobius ir svajones. Dažnas biuro darbuotojas ją pritaiko darbui nuotoliu. Šiandien, kai žiniasklaida kalba apie „neramius laikus“, sodyba tampa ir saugiu uostu bei ramybės šaltiniu karo atveju.

Anot Alvydo Boguševičiaus, sodyba – visiems gyvenimo atvejams
Kodėl lietuviai perka sodybą, o ne, tarkime, kotedžą Ispanijoje?
Dažnas perkantis kotedžą Ispanijoje jau turi sodybą Lietuvoje. Be to, lietuviai jau paragavo gyvenimo pietuose – ispanijų, italijų, kiprų – ir pajuto, kad pusę metų alinantis karštis nėra toks patrauklus, kaip atrodė. O Lietuva tampa vis labiau patrauklesnė savo atgaiva ir žaluma, nes persikėlus iš buto Lietuvoje į butą svetimoje valstybėje laisvės nepadaugėja.
Koks yra tipinis sodybos pirkėjas?
Gyvybingas, kūrybingas, turintis daug energijos žmogus. Dažnu atveju tai šeimos žmogus, kuriam rupi vaikų ir artimųjų gerovė. Pasiturintis, aukštesnių vertybių ir tvirtos motyvacijos turėti „savo“ žmogus.
O gal sodyba gali būti tik kaip investicija?
TAIP. Sodyba vandens telkinio pakrantėje, miške šiandien prilygsta ir kitoms klasikinėms investavimo formoms į NT mieste ar auksą. Tinkama tiek nuomai, tiek vertės išsaugojimui.
Ką patarsite galvojantiems ir svajojantiems apie savo sodybą uteniškiams?
Nebūtina svajoti tik apie Alaušo ežero pakrantę. Mūsų krašte 30–50 km spinduliu nuo Utenos miesto galima rasti alternatyvų, galbūt ir mažiau žinomų ar populiarių, bet stebinančių gražiomis vietovėmis bei žemomis kainomis. O kad svajonės išsipildytų – užsukite pasitarti.
Visus galvojančius apie savo svajonių sodybą daugiau nei 35 metų patirtį NT sektoriuje turintis Alvydas Boguševičius kviečia susitikti ir pasitarti. Tel. +370 698 51269, el. p. info@namude.lt. Daugiau apie sodybas www.namude.lt.
