Konkurse dalyvaujanti Utena laukia patrauklių pasiūlymų

Rugsėjį jau aštuntą kartą startavo žurnalo STRUCTUM organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas VIII“. Jame dalyvaus rekordinis savivaldybių skaičius – aštuonios. O tarp jų – Utenos rajono savivaldybė.

Utena, Aukštaitijos kalvų, miškų ir ežerų apsupty esanti Laimės sostinė, vienas seniausių Lietuvos miestų su didinga praeitimi ir ambicinga ateities vizija.

Pramonės, ežerų, fontanų ir žaliųjų parkų miestas šiais metais švenčia 760 metų jubiliejų. Kiekvienas besilankantis Utenoje negali nepastebėti, kad miestas pastaraisiais metais – kaip gyva būtybė, nuolat besikeičiantis, judantis ir nepailstantis. Čia, žiūrėk, neseniai buvo nepatraukli vieta, o dabar – iškilęs modernus pastatas. Kitur, tuščiame plote, atsirado jaukus skveras.

Mieste neliko neasfaltuotų gatvių, gatvelių, akligatvių. Žaliosios erdvės šiltuoju metų laiku pasipuošia žydinčių įvairiaspalvių gėlių kilimais. Uteniškiai žino – jiems čia gera, jie čia yra savuose namuose. Todėl, būdami svetingi rytų aukštaičiai, kiekvieną miesto svečią pakvies prie senolių išmintimi ir dvasios gėrybėmis nukloto stalo. Imkit ir vaišinkitės, o besivaišindami pasižvalgykite po Uteną, jos parkus ir gatves.

Per du dešimtmečius pasikeitusioje neatpažįstamai, o pastaraisiais metais dar labiau išgražėjusioje ir atjaunėjusioje Utenoje bene daugiausia dėmesio šiuo metu skiriama gyvenimo kokybės gerinimo projektams įgyvendinti.

2021-aisiais tęsiama miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimo, vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo, nuotekų dumblo apdorojimo, komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros Utenos rajone plėtra, vykdomas susisiekimo ir viešojo transporto infrastruktūros atnaujinimas, ikimokyklinio ugdymo įstaigų modernizavimas, tvarkomos Utenos miesto želdynų teritorijos, gerinama švietimo, sveikatos apsaugos, socialinių paslaugų, kultūros įstaigų paslaugų kokybė, kuriamos sąlygos turizmui skatinti bei įgyvendinami kiti projektai, mažinantys socialinę atskirtį ir nedarbą, skatinantys verslumą, gerinantys viešųjų paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Sėkmingai įgyvendinamos Emigracijos, nedarbo mažinimo ir paramos jaunai šeimai, Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo, Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programos. Buvo patvirtinta ir pradedama įgyvendinti Studentų rėmimo programa, kurios tikslas – aktyvinti Utenos rajono investicinį potencialą, ekonominę pažangą, jaunų kvalifikuotų specialistų pritraukimą į rajono pramonės ir verslo įmones.

Utenos rajono savivaldybė, jau antrą kartą dalyvaudama konkurse „Išmanusis miestas“, projekto dalyviams įveiklinti patiki tris Utenos miesto ir rajono teritorijas.

Viena iš jų – buvusios Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos pastato ir teritorijos konversija. Šiais metais progimnazija buvo uždaryta, todėl savivaldybė ieško mokyklos pastatų ir teritorijos panaudojimo galimybių. Utenos mieste trūkstant socialinių būstų, stingant apgyvendinimo paslaugų, esant būsto poreikiui atvykstantiems dirbti specialistams, teritorijoje siūlome projektuoti gyvenamuosius namus, taip pat laukiame pasiūlymų, kaip racionaliausiai panaudoti mokyklos pastatus.

Utenos pasididžiavimas – miesto parkai, už kurių kūrimą, tvarkymą, miesto žaliųjų erdvių pritaikymą visuomenės poreikiams Utenos rajono savivaldybei yra įteiktas Europos Tarybos apdovanojimas „Už kraštovaizdį“.

Uteniškių ir miesto svečių akis džiugina sutvarkytas Miesto sodas, žaliosios Krašuonos upės krantinės, Dauniškio ir Vyžuonos parkai. Pastarajame, įrengtame 2010 m., sukurta puiki infrastruktūra sportuoti, įdomiai ir turiningai kartu su vaikais praleisti laisvalaikį. Tačiau nemaža parko teritorija yra neįveiklinta. Todėl šiame parke siūlome dar labiau išplėtoti laisvalaikio ir pramogų infrastruktūrą.

Siekdama vystyti želdynų teritorijas ne tik Utenoje, bet ir mažesniuose miesteliuose, taip pat pritraukti daugiau svečių, šalies ir užsienio turistų, Utenos rajono savivaldybė siūlo Tauragnų miestelyje, įsikūrusiame šalia giliausio Lietuvoje Tauragno ežero, suprojektuoti teritoriją prie Labės ežero. Laukiame pasiūlymų, kaip, įgyvendinant teritorijos sutvarkymo ir įveiklinimo sprendinius, pritaikyti unikalią vietą, susijusią su žinoma žolininke, habilituota gamtos mokslų daktare Eugenija Šimkūnaite.

Utenos rajono savivaldybė, dalyvaudama projekte „Išmanusis miestas“, tikisi gauti drąsių, įdomių bei išmanių pasiūlymų, profesionalių vystymo koncepcijų, kurios prisidės prie teritorijų pokyčių.

STRUCTUM inf., Roberto Kiburto nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas