Įvertintas skenduolį išgelbėjęs advokatas

Šių metų pavasarį „Utenos diena“ rašė, kad plonas Alaušo ežero ledas vos nepasiglemžė jauno uteniškio gyvybės. Tik per plauką gyvas likęs nė 40 metų nesulaukęs vyras dėkingas likimui ir jį, skendusį Alaušo ežero įlankoje, iš ledinio vandens išvadavusiam Vytautui Bučiui. Kurį laiką su mirtimi grūmęsis žvejys nebepajėgė įsikabinti ledo ir pats išsigelbėti, mat išseko jėgos, nuo šalčio ėmė stingti kūnas. Atsitiktinumas taip lėmė, kad į savo kiemą išėjęs sodybos šeimininkas išgirdo pagalbos šauksmą ir nedelsdamas ėmėsi veiksmų.

Gegužės 28 dieną Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Utenos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje (Utenos PGT) už drąsų, didvyrišką poelgį gelbėjant skęstantį žmogų, V. Bučius buvo apdovanotas Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus gyventojų saugai“. Jam už drąsą dėkojo ugniagesiai, Utenos PGT vadovai, o apdovanojimą, pasirašytą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovo Sauliaus Greičiaus, įteikė Utenos PGT viršininkas Rolandas Vilčinskas. V. Bučių pasveikino ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Jovita Strazdienė.

Primename šią laimingai pasibaigusią istoriją. Kovo 15 dieną V. Bučius laiką leido savo sodyboje Alaušų kaime (Sudeikių sen.). Maždaug 11 minučių po 14 valandos jis susiruošė išeiti į kiemą, kur jam lyg ir pasigirdo žmogaus riksmas: „Gelbėkit!“

„Iš pradžių pamaniau, kad kažkas juokauja. Net nepagalvojau, kad ant ledo gali būti žmogus. Po kelių sekundžių vėl išgirdau pagalbos šauksmą“, – tą akimirką prisiminė vyras, kuriam nebeliko abejonių – kažkam nutiko nelaimė.

Pabėgėjęs arčiau ežero kranto V. Bučius pamatė, kad už kelių šimtų metrų nuo sodybos įlūžus ledui šaltame vandenyje kabarnojasi žmogus. Reikėjo skubotų sprendimų, nes kiekviena sekundė buvo labai svarbi. „Apsidairęs pamačiau kaimyno prie medžio pastatytą kartį, kuri pavasarį naudojama įvairioms šiukšlėms traukti iš ežero. Ji ilga, maždaug penkių metrų. Su kartimi bėgdamas palei ežerą ir visus šabakštynus iš akių nepaleidau skęstančiojo, kuris vis dar šaukėsi pagalbos. Mane guodė tai, kad žmogus eketėje vis dar gyvas“, – „Utenos dienai“ prieš kurį laiką pasakojo pašnekovas. Kol jis atsidūrė prie ledo, užtruko kelias minutes. Per šį laiką vyras dar spėjo paskambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefono numeriu 112.

Iš pradžių krante ledas neatrodė tvirtas, vietomis ėmė lūžinėti. V. Bučius užšoko ant kietesnio ledo, o tada atsigulė ant medinės karties ir ėmė šliaužti link skęstančiojo. „Vis dar mintyse guodžiausi, kad ledas vietomis tvirtesnis. Juk prieš tai ant jo vaikščiojo žvejys. O atsigulus ant ledo atrodė, kad bus šiek tiek saugiau. Prišliaužęs prie skęstančiojo kartimi bandžiau jį ištraukti, tačiau sunkiai sekėsi. Jam nuolat aiškinau, ką turi daryti, kad kuo ilgiau išsilaikytų vandenyje. Laimei, vyras pats tvirtai įsikabino į kartį ir buvo ištrauktas. Abu nušliaužėme į krantą. Maždaug po 5–7 minučių atvažiavo greitosios pagalbos medikai“, – prisiminė Kėdainiuose gyvenantis ir advokatu dirbantis bei sodybą prie Alaušo ežero turintis V. Bučius.

Laikraščio „Utenos dienos“ inf. Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas