Dešimtmečio dovana – meno kūriniai ant dešimties miestų paštomatų

Simboliais, įkūnijančiais unikalią kiekvieno miesto dvasią, iš viso padabinti yra 30 šio tinklo paštomatų. Simboliu „Beisbolas“ pažymėtas ir paštomatas Utenoje.

Šių metų gegužę LP EXPRESS pakvietė Lietuvos gyventojus dalyvauti internetiniame balsavime ir patiems siūlyti bei rinkti miestų simbolius – išskirtinius objektus, patiekalus ar net šventes, kurios glaudžiai siejasi su jų miestu ir taikliausiai jį apibūdina. Iš viso per mėnesį buvo pasiūlyti net 527 miestus apibūdinantys žodžiai ir frazės, atiduoti 77 329 balsai. Didžiausio įsitraukimo balsuojant sulaukė Mažeikių, Vilniaus, Kauno, Utenos ir Alytaus simboliai.

Po balsavimo paaiškėjo, kad būtent šiais simboliais bus pažymėti LP EXPRESS paštomatai dešimtyje didžiausių šalies miestų: Klaipėdoje – „Švyturys“, Vilniuje – „Oro balionas“, Mažeikiuose – „Gatvės gimnastika“, Šiauliuose – „Auksinis berniukas“, Alytuje – „Voverytė“, Marijampolėje – „Kačių kiemelis“, Kaune – „Funikulierius“, Jonavoje – „Joninės“, Utenoje – „Beisbolas“, Panevėžyje – „Senvagė“.

„Visų pirma norime padėkoti neabejingiems miestų gyventojams, aktyviai siūliusiems ir balsavusiems už originalias idėjas – be jų įsitraukimo neturėtume tokio puikaus rezultato. Ši iniciatyva atskleidė ne tik gyventojų išradingumą ir įsitraukimą renkant savojo miesto simbolius, bet ir pačių Lietuvos miestų įvairovę, netikėtus jų veidus. LP EXPRESS per dešimt savo veiklos metų paštomatus pavertė neatsiejama miestų viešųjų erdvių dalimi, todėl neabejojame, kad ant jų atsiradę meno kūriniai džiugins ne tik jais besinaudojančių gyventojų, bet ir praeivių akį“ – sakė Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

„Šis projektas yra labai įdomus – piešiniai ant netikėtų paviršių, tokių kaip paštomatai, suteikia nestandartinės nuotaikos bei transformuoja jau akiai tapusias įprastas erdves. Žmogus tarsi pažadinamas iš jam įprasto maršruto ir jam pasakoma – „ei, tavo miestas gyvas, jis keičiasi“. Simboliai buvo išrinkti žmonių, tad didžiausiu iššūkiu tapo kūrybiškas ir nebanalus jų atvaizdavimas. Miestai yra per daug įvairialypiai, kad juos sutalpintume tik į vieną piešinėlį, todėl norėjosi pateikti papildomų asociacijų ir prasmių“, – teigė Žygimantas Amelynas, dizaino studijos „Gyva Grafika“ dailininkas.

Ž. Amelyno sukurti miestų simboliai puošia LP EXPRESS paštomatus Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Utenoje ir Jonavoje. Likusių penkių miestų – Kauno, Šiaulių, Marijampolės, Mažeikių ir Alytaus simbolius paštomatams sukūrė kitas „Gyva Grafika“ dailininkas Tadas Šimkus.

LP EXPRESS inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas