VTEK tirs buvusio Utenos kolegijos direktoriaus elgesį

Kaip pranešė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), praėjusią savaitę, rugpjūčio 16 dieną, posėdyje buvo nuspręsta tirti buvusio Utenos kolegijos direktoriaus prof. dr. Gintauto Bužinsko elgesį. Vietoje kadenciją baigusio G. Bužinsko šį pirmadienį jau antrą kartą pagal skelbtą viešą konkursą buvo renkamas naujas vadovas. Į direktoriaus postą pretendavo keturi kandidatai, du iš jų – antrą kartą.

Tirs elgesį

VTEK pradėjo tyrimą dėl buvusio VšĮ Utenos kolegijos direktoriaus G. Bužinsko elgesio. Pranešime sakoma, jog bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus nusišalinti, bei draudimų naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.
Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Pagrindą, „Utenos dienos” žiniomis, sudaro neseniai vykusio finansinio audito išvados. Jame teigiama, kad vadovavimo kolegijai laikotarpiu G. Bužinskas šioje įstaigoje įdarbino savo sūnus. Taip pat, esą buvęs kolegijos vadovas šios mokymo įstaigos vardu sudarė sutartį ir jos lėšomis apmokėjo publikaciją leidinyje „Lietuvos 100-mečio vadovai”, kuriame buvo išspausdinta su kolegija nesusijusi asmeninio pobūdžio informacija. Pranešime taip pat nurodoma, kad G. Bužinskas nebuvo pateikęs privačių interesų deklaracijos.
Tyrimui atlikti VTEK įstatymas numato trijų mėnesių terminą. Kaip pranešama, tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo.

Rinko, bet neišrinko
Pasibaigus direktoriaus G. Bužinsko vadovavimo Utenos kolegijai kadencijai, buvo paskelbtas viešas konkursas. Utenos kolegijos tarybos (toliau – Taryba) posėdžio metu gegužės mėnesio pabaigoje nauja vadove tapo Aliona Sinicienė, tačiau kitam pretendentui apskundus šį Tarybos sprendimą jos kandidatūra į direktoriaus postą nebuvo patvirtinta. „Utenos dienos” žiniomis, po užtrukusių konsultacijų Taryba geranoriškai sutarė su nepatenkintu pretendentu ir šis ieškinį atsiėmė. Paskui buvo paskelbtas kitas viešas konkursas. Paskelbus viešą konkursą direktoriaus pareigoms eiti, „Utenos dienos” žiniomis, buvo patvirtintos keturių pretendentų, tinkančių eiti VšĮ Utenos kolegijos direktoriaus pareigas, kandidatūros. Kandidatų sąraše – praėjusiame konkurse dalyvavusios dvi Utenos kolegijos direktoriaus pavaduotojos – dr. Vitalija Bartuševičienė (mokslui ir plėtrai) bei A. Sinicienė (akademinei veiklai), Utenos kolegijos Elektroninio mokymo centro vadovė dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė ir buvęs Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius, šiuo metu Utenos kolegijoje dirbantis dėstytoju, doc. Feliksas Petrauskas.
Rugpjūčio 20 dieną (pirmadienį) vykusiame uždarame Tarybos, kurios sudėtyje 9 žmonės, posėdyje buvo renkamas VšĮ Utenos kolegijos direktorius penkerių metų kadencijai. Pasibaigus slaptam balsavimui paaiškėjo, kad nė vienas iš pretendentų nesurinko reikiamo balsų skaičiaus. Kaip „Utenos dienai” aiškino Tarybos pirmininkas UAB „Raminora” generalinis direktorius Valdas Trinkūnas, kandidatui pagal įstatymą reikėjo 6 balsų, tačiau nė vienas tiek nesurinko. Todėl, anot V. Trinkūno, greitu laiku bus skelbiamas trečias viešas konkursas.
Paklaustas, ar ne per silpna Taryba ir jos kompetencija išrinkti naują direktorių, pirmininkas atsakė taip nemanantis. Tarybą, be pirmininko V. Trinkūno, sudarė jo pavaduotojas Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo konsultantas Sergejus Rybakovas, Tarybos sekretorė Medicinos fakulteto Slaugos ir burnos priežiūros katedros vedėja Danguolė Šakalytė bei nariai Utenos kolegijos Karjeros centro vadovė Vaida Steponėnienė, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Rūta Jurgelionienė, Vyriausiojo buhalterio pavaduotoja Jurgita Banytė-Pilkauskienė, Studentų atstovybės prezidentė Grėta Vitkelytė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Fizikos katedros profesorius Artūras Jukna.
Šiuo metu laikinai Utenos kolegijos direktoriaus pareigas eina Utenos kolegijos Medicinos fakulteto dekanas dr. Raimundas Čepukas.

Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas