Utenos socialinės globos namuose lankėsi svečiai iš ministerijos

Trečiadienį, sausio 18 dieną, Utenos socialinės globos namuose lankėsi svečiai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, tęsdamas darbo vizitus į socialinės globos įstaigas, aplankė ne tik Utenos, bet ir Zarasų, Skemų, Kupiškio, Aknystos bei Jasiuliškių socialinės globos namus, kur iš arti susipažino su šių įstaigų veikla ir aktualijomis.

Utenoje viešėję svečiai domėjosi, kaip Utenos socialinės globos namuose vykdomi investiciniai projektai, planuojama šių ir ateinančių metų veikla. Viceministras E. Bingelis susidomėjo, kaip vyksta B korpuso fasado rekonstrukcijos darbai – šįmet šiems darbams užbaigti numatyta skirti apie 50 tūkst. eurų. Pasak Utenos socialinės globos namų direktoriaus Osvaldo Žiezdžio, 2018 metais planuojama pradėti ir A korpuso rekonstrukcijos darbus. „Pastatų būklė yra avarinės situacijos, griūva balkonai, tad vakar pas mus apsilankiusi komisija įsitikino, kad vykdomi projektai ir tam skiriamos lėšos yra tikslingos”, – pabrėžė O. Žiezdrys. Minėtieji korpusai seni, statyti praėjusio šimtmečio 7–8 dešimtmetyje, tad renovacija – neišvengiama.
Viceministras E. Bingelis, aplankęs kelias socialinės globos įstaigas, akcentavo, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau ieško galimybių socialinės globos įstaigose teikti kokybiškesnes paslaugas, užtikrinti geresnę jose gyvenančių žmonių su negalia ir senyvo amžiaus žmonių gyvenimo kokybę. Tam reikia pasitelkti ir vietos bendruomenes, nevyriausybinį sektorių, savivaldos įstaigas, įtraukti savanorius.
„Siekiant suteikti daugiau įvairių paslaugų, svarbų indėlį gali įnešti savanoriai – jie, remiantis gerąja kitų šalių patirtimi, galėtų padėti užpildyti bendravimo trūkumą, padėti vienišiems, pagalbos reikalingiems žmonėms išeiti pasivaikščioti, palydėti į parduotuvę, prasmingai leisti laiką. Tačiau ypač svarbus vaidmuo užtikrinant paslaugų kiekį ir kokybę tenka savivaldybėms, todėl bendravimui su savivalda bus skiriama daug dėmesio”, – teigė E. Bingelis.
Susitikęs su socialinių įstaigų vadovais, E. Bingelis domėjosi, ar regionuose yra steigiami savarankiško gyvenimo namai, atkreipė dėmesį į socialinio darbo svarbą.
Šalyje veikia 33 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldūs suaugusiųjų socialinės globos namai, juose gyvena 6 564 asmenys.

Laikraščio „Utenos diena” ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas