Utenos gyventojai kviečiami laikytis „Plastiko dietos“

Pradedama įgyvendinti kampanija „Plastiko dieta“, skirta Uteniškiams padėti mažinti vienkartinio naudojimo plastiko gaminių bei pakuočių atliekų susidarymą namų ūkiuose.

Kampanija yra projekto BALTIPLAST, finansuojamo 2021-2027 Interreg Baltijos jūros regiono programos, dalis. Utenoje kampaniją įgyvendins Visuomeninė organizacija „Išsaugokim žemę“ bendradarbiaudama su projekto BALTIPLAST asocijuotu partneriu Utenos rajono savivaldybe ir projekto partneriu VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centru (ECAT).

BALTIPLAST projektu siekiama sumažinti vienkartinio naudojimo plastiko gaminių bei plastiko pakuočių atliekų susidarymą ir pateikti plastiko atliekų panaudojimo sprendimus žiedinės ekonomikos kontekste. Pagrindinis projekto tikslas – nustatyti, išbandyti ir įdiegti konkrečius sprendimus plastiko atliekų sumažinimui ir tvarkymui Baltijos jūros regiono šalyse.

„Tikimės kad projektas ne tik padės sumažinti plastiko atliekų kiekį, bet ir paskatins Uteniškius pereiti prie tvaresnio gyvenimo būdo bei padės kurti švaresnę ir sveikesnę aplinką mums visiems“, – sako Visuomeninės organizacijos „Išsaugokim žemę“ atstovė T. Jakutytė.  

Kampanijos „Plastiko dieta“ metu šeimos bus kviečiamos atlikti plastiko atliekų, susidarančių namų ūkiuose, reviziją ir remiantis gautais rezultatais pakoreguoti savo vartojimo įpročius. Dalyviai gaus naudingos informacijos apie alternatyvius produktus ir sprendimus, padėsiančius atsisakyti vienkartinio plastiko bei bus kviečiami dalyvauti ekologiškose dirbtuvėse. Kampanijos trukmė – 8 savaitės.

Birželio 25 dieną, 17:30 val. Uteniškius kviečiame į „Natūralios kosmetikos dirbtuves“, kurių metu supažindinsime su galimybe pasigaminti tvaresnę, natūralią kosmetiką iš namuose randamų ingredientų, mažiau perkant, sukuriant mažiau plastiko pakuočių atliekų bei atsisakant kosmetikoje naudojamų cheminių priedų ar mikroplastiko dalelių. Renginio metu taip pat pristatysime kampaniją „Plastiko dieta“, atkreipsime dėmesį į kasdien su vartojimu augančią aplinkos taršą bei skatinsime susimąstyti apie teisingo atliekų tvarkymo, vengimo ir rūšiavimo namuose svarbą ir reikšmę. Renginys vyks „Šviesų studijoje“ (Kauno g. 19, Utena).

Kviečiame visus neabejingus Utenos gyventojus tapti šios prasmingos iniciatyvos dalimi!

Daugiau informacijos:

• Kampanijos įgyvendintojai: https://www.facebook.com/nvo.issaugokimzeme 

• Daugiau apie projektą Baltiplast: https://ecat.lt/projektas/baltiplast/

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas