Tarybos posėdis: politikai pritarė R. Dijoko kandidatūrai, dirbti sugrįžo buvęs meras A. Katinas

Ketvirtadienį prasidėjus rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdžiui po ilgesnės pertraukos pagaliau prisiekė socialdemokratas, buvęs rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Priesaiką priėmė iš Vilniaus atvykęs LR vyriausiosios rinkimų komisijos atstovas Maksimas Reznikovas. Po priesaikos buvo patvirtinta 67 klausimų darbotvarkė. Tarybos posėdyje nedalyvavo politinio komiteto „Kartu už Utenos kraštą“ atstovas Paulius Šinkūnas ir politinio komiteto „Stipri Utena“ politikas Arvydas Kalytis.

Posėdžiui pirmininkaujantis rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas paskelbė naują trijų narių opozicinę socialdemokratų frakciją, kurios vadovu tapo ką tik prisiekęs A. Katinas. Jo pavaduotojas – Vaidas Lankauskas, narys – Žydrūnas Urbonas.
Meras perskaitė ir pranešimą, kad nuo šiol Utenos rajono savivaldybės taryba turės mažumos opoziciją, kurios lyderis bus Vitalijus Šeršniovas. Dėl šios opozicijos ir jos lyderio pasiskelbimo socialdemokratų frakcijoje kilo tikras širšalas. A. Katinas bandė įrodyti, kad ši opozicinė dauguma neteisėta, nors savivaldybės juristai aiškino priešingai ir tvirtino, jog jie turi tokią teisę (pasiskelbti opozicija), nes yra net dviejų narių Taryboje persvara.
Pirmą klausimą „Dėl 2023 m. valstybės biudžeto lėšų, skirtų apmokėti išlaidoms, susijusioms su Utenos rajono savivaldybės mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pristatė Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas. Jis pristatė ir antrą klausimą „Dėl mokinių važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Abu šie sprendimai buvo priimti vienbalsiai. Taip pat Taryboje buvo pritarta ir Utenos rajono savivaldybės sporto tarybos nuostatams.

Ketvirtuoju svarstomu klausimu buvo sudaryta Utenos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba. Į ją pateko mero patarėja Gerda Rušienė ir Tarybos nariai Eglė Zarankaitė, Linas Bražionis bei V. Šeršniovas.
Po šio klausimo buvo svarstyta naujo vicemero kandidatūra. Pirmame Tarybos posėdyje buvo pritarta vicemerės Daivos Pečionės kandidatūrai. Nuo šios dienos mero pasitikėjimo komanda pasipildė dar vienu vicemeru, kuriuo tapo konservatorius Rimantas Dijokas. Taip šiandien buvo užbaigti visi naujos valdžios formavimo formalumai.
R. Dijokas pristatė savo kandidatūrą ir trumpai papasakojo savo biografiją. Patvirtino, kad kuruos seniūnijų, bendruomenių, aplinkosaugos, UAB Utenos butų ūkio, Utenos pirminio sveikatos priežiūros centro reikalus.
„Uteniškiai laukia permainų iš Jūsų (Tarybos narių – aut. past.) pusės, o opoziciją kviečiu kreiptis dėl pagalbos dirbant joje, nes pats daugelį metų joje buvau“, – tokiais žodžiais savo pristatymą baigė naujasis vicemeras. Už jo kandidatūrą balsavo 20 Tarybos narių. Susilaikė socialdemokratų frakcija.
Vėliau buvo svarstytos įvairių komitetų ir komisijų sudėtys bei tvirtintos rajono pedagoginių įstaigų metinių ataskaitų rinkinių tvirtinimas.

Laikraščio „Utenos diena“ inf. Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas