Šis taupymo būdas tinka kiekvienam: nedidelė rizika ir aukštos palūkanos

Sukaupti 3–6 mėnesių pajamų dydžio santaupas nenumatytiems atvejams ar svarbiems pirkiniams – šią taisyklę nuolat primena finansų specialistai. Kaip parodė 2023 metų pabaigoje Lietuvos banko atlikta gyventojų apklausa, santaupos dažniausiai kaupiamos banko ar kredito unijos sąskaitoje arba grynaisiais pinigais, o tai nėra finansiškai naudinga. Pinigus galima saugiai įdarbinti, o paprasčiausia ir mažiausiai rizikinga priemonė, tinkanti kone kiekvienam – terminuotieji indėliai. Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė paaiškino, kodėl verta rinktis šį taupymo būdą ir kokių taisyklių svarbu nepamiršti.

Ar terminuotojo indėlio palūkanų normos kredito unijose visuomet bus didesnės nei bankuose?

Terminuotojo indėlio palūkanos kredito unijose dažnu atveju yra didesnės nei bankuose. Viena vertus, kredito unijų akcininkų (pajininkų) struktūra ir jų valdymas skiriasi nuo komercinių bankų, kurie turi daugiau likvidžių lėšų, nei jiems būtina kasdienėje veikloje. Kita vertus, didesnė ilgesnės trukmės indėlių palūkanų norma yra viena iš galimybių mažesnėms kredito įstaigoms konkuruoti su didžiaisiais rinkos dalyviais – tokiu būdu jos gali užsitikrinti stabilų finansavimosi šaltinį šiuo metu, kai ekonomikoje vis dar vyrauja neapibrėžtumas.

Ar terminuotąjį indėlį renkasi tik vyresni žmonės?

Netiesa, kad terminuotasis indėlis tinkamas tik vyresniems žmonėms. Terminuotojo indėlio palūkanų normai šiuo metu pasiekus savo piką, šią trumpalaikio taupymo priemonę renkasi vis daugiau finansiškai raštingų žmonių, kurie turi laisvų lėšų ir nori jas saugiai įdarbinti. Pastebime tendenciją, jog vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių, turinčių skirtingų finansinių tikslų, rūpinasi savo ateitimi ir išbando įvairius taupymo sprendimus.

Ar terminuotuosius indėlius laikyti kredito unijoje saugu?

Tikrai taip, kredito unijas, kaip ir bankus, prižiūri ir kontroliuoja Lietuvos bankas. Visi kredito unijose saugomi indėliai iki 100 tūkst. eurų yra apdrausti VšĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ draudimu, todėl ši taupymo priemonė yra laikoma viena saugiausių.

Ar nutikus nenumatytai situacijai, indėlį galima atsiimti anksčiau nei nustatytas terminas?

Terminuotasis indėlis kaupiamas nustatytą laikotarpį. Suprantama, jog gyvenime nutinka pačių įvairiausių situacijų, kuomet prireikia didesnės pinigų sumos, todėl terminuotąjį indėlį, dar nepasibaigus jo terminui, tikrai galima atsiimti. Taip nutikus, svarbu kredito uniją informuoti apie terminuotojo indėlio sutarties nutraukimą. Terminuotąjį indėlį bus galima atsiimti per 5 dienas nuo pranešimo pateikimo.

Ar terminuotąjį indėlį gali rinktis nedideli verslai?

Terminuotasis indėlis – saugi ir patraukli taupymo priemonė tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms, turinčioms laisvų lėšų ar norinčioms atskirti savo lėšų srautus ir nelaikyti visų pinigų einamojoje sąskaitoje. Mūsų unijos nariai tuo sėkmingai naudojasi, kadangi palūkanos už 12 mėn. terminuotąjį indėlį šiuo metu siekia 4,4 procento. Svarbu paminėti, jog terminuotuosius indėlius Ignalinos kredito unijoje gali padėti tik unijos nariai, tad jeigu dar juo nesate, tapti tikrai nesudėtinga.

Kuo terminuotasis indėlis skiriasi nuo kitų indėlių?

Terminuotieji indėliai – vienas palankiausių ir saugiausių trumpalaikio taupymo būdų, tinkantis turintiems laisvų lėšų ir norintiems jas įdarbinti už didesnes palūkanas, palyginti su kitų rūšių indėliais. Tai puiki galimybė taupyti konkrečiam pirkiniui ar kaupti lėšas netikėtiems įvykiams. Terminuotasis indėlis yra taupymo būdas, kai nustatytą terminą jūsų pinigai laikomi atskiroje sąskaitoje ir už tai jūs gaunate garantuotą bei fiksuotą palūkanų normą.

Ar norint sudaryti terminuotojo indėlio sutartį iš tiesų reikia turėti bent 1 000 eurų?

Tikrai ne. Įprastai minimali terminuotojo indėlio suma yra maždaug 100 eurų, tačiau kiekvienoje finansinėje institucijoje ši suma gali šiek tiek skirtis. Mūsų unijoje minimali terminuotojo indėlio suma yra 125 eurai.

Kuo daugiau lėšų padėsite, tuo didesnę palūkanų sumą sukaupsite. Svarbu paminėti, kad šiuo metu finansų rinkoje jau pastebima terminuotųjų indėlių palūkanų mažėjimo tendencija. Tačiau kredito unijos vis dar siūlo vienas aukščiausių terminuotojo indėlio palūkanų normų. Pavyzdžiui, 4,4 proc. metinė palūkanų norma už 12 mėn. terminuotąjį indėlį taikoma terminuotojo indėlio sutartį sudarius Ignalinos kredito unijoje. Šis pasiūlymas galioja naujai dedamiems indėliams, kurie negali būti išgryninti ar pervesti iš sąskaitos, esančios „Kreda“ grupės unijoje.

www.ignalinoskreditounija.lt

Ignalinos kredito unijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas