Pirmadienį prasidėjo pedagogų streikas

Vasario 19 dieną vyko Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovų susitikimas su Premjeru Algirdu Butkevičiumi, tačiau, kaip pranešė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas, jokių rezultatų nedavė, todėl pirmadienį šalies pedagogai paskelbė neterminuotą streiką.

Anot A. Navicko, vėl buvo žarstomi tušti pažadai, „ištraukta” naujų pasiūlymų, tačiau lapkričio 16 dienos profesinių sąjungų iškelti reikalavimai nenagrinėti, jiems įgyvendinti reikalingi sprendimai nepriimti. Atsižvelgdama į tai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga informuoja, jog vasario 22 dieną neterminuotas švietimo darbuotojų streikas prasidės.
„Švietimo bendruomenės lūkesčiai nepatenkinti, nes nesvarstyti svarbiausi prioritetiniai klausimai – mokinio krepšelio dydžio atstatymas į ikikrizinį lygį ir mokinių klasėse bei vaikų darželių grupėse skaičiaus mažinimas”, – komentavo Andrius Navickas. Jo teigimu, trečius metus girdimi tik pažadai, ilgai laukta, tikėtasi, net kelis kartus atidėtas streikas, tačiau ilgiau delsti jau negalima.
„Vyriausybė, imituodama derybas, streiko pradžią stumia vis toliau. Tačiau mes, suprasdami, jog streikas pristabdys ugdymo procesą, nenorime padaryti žalos dar daugiau – streikuoti per egzaminų sesiją,” – sakė LŠDPS vadovas Andrius Navickas.
Penktadienį Premjeras A. Butkevičius susitiko su Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovais, tačiau derybos buvo bevaisės. Premjeras pedagogus ragino streiką nukelti iki gegužės 1-os ar birželio 1-os, tačiau su tuo nesutikę mokytojai streiką pradėti žada jau kitą savaitę.
Pedagogai pernai buvę surengę įspėjamuosius streikus, o praėjusią savaitę sostinėje nuvilnijo mitingas.
Pirmadienį į pedagogų streiką įsitraukė dalis Utenos Dauniškio gimnazijos pedagogų, priklausančių Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai. Gimnazijos profesinės organizacijos streiko komiteto nutarimu streikuojama tik vasario 22 dieną, pirmadienį.
Anot Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo Romualdo Kraulišo, praėjusią savaitę jis buvo susitikęs su streikuoti nusiteikusiais mokytojais, pasikalbėjo su jais, aptarė esamą situaciją švietimo sistemoje. Pedagogai streikuoti žadėjo tik vieną dieną – pirmadienį, todėl mokymo procesas nenutrūks, vaikai bus užimti. Prisidėdami prie streikuojančių pedagogų šalyje, Dauniškio gimnazijos mokytojai demonstruoja solidarumą.
„Šiai dienai mūsų mokytojams už darbą mokama mažai, todėl jie streikuodami bando atkreipti dėmesį. Švietimo sistemoje yra ir daugiau problemų – mokinių mažai, o mokytojų – per daug. Lauksime pokyčių”, – sakė vedėjas R. Kraulišas.
Portalui udiena.lt Utenos Dauniškio gimnazijos direktorė Asta Skeirienė sakė, kad šios ugdymo įstaigos mokytojų profesinė organizacija prisijungia prie švietimo darbuotojų paskelbto streiko.
„Streike nusprendė dalyvauti 16 profesinės organizacijos narių. 11 iš jų pirmadienį pagal tvarkaraštį turi pamokas, kurių jie neves. Dėl šios priežasties yra keičiamas pamokų tvarkaraštis tam, kad daliai mokytojų nevedant pamokų, mokiniams nesusidarytų „langai”. Nesant galimybės pakeisti tvarkaraštį (kai yra dirbama grupėmis ir srautais), siekiant užtikrinti mokinių užimtumą ir saugumą, mokiniams bus vedami kiti užsiėmimai. Su tvarkaraščio pakeitimais mokiniai supažindinti iš anksto”, – kalbėjo gimnazijos vadovė, pridūrusi tai, kad mokinių tėvai, globėjai per elektroninį dienyną yra informuoti, kad gimnazijos vadovai, pedagogai yra atsakingi už mokinių saugumą, sveikatą ir gyvybę gimnazijoje ugdymo proceso metu.
Paklausta, kaip A. Skeirienė, ilgametė pedagogė, vertina streiką, atsakė, kad turintys teisę streikuoti mokytojai vargiai išjudins aukščiausios šalies valdžios bei paprastų piliečių požiūrį į švietimą. „Streiką vertinu dviprasmiškai. Pedagogai, susibūrę į profesinę organizaciją, turi teisę streikuoti. Dėl vienos dienos streiko mokinių ugdymo(si) rezultatai tikrai nenukentės, mūsų gimnazijos pedagogai yra lankstūs, sugebantys esant reikalui keisti savo pamokų planus, kad būtų pasiekti ugdymo(si) tikslai ir uždaviniai.
Kita vertus, abejoju, ar šis mūsų gimnazijos mokytojų streikas gali išjudinti mūsų valstybę valdančių žmonių, o ir daugumos piliečių požiūrį į švietimą. Dauguma žmonių net nesuvokia, ką reiškia ir kiek valstybei duoda švietimas. Vasario 18 dieną stebėjau Lietuvos televizijos laidą „LRT forumas”, kurioje ir buvo kalbama apie švietimo, kultūros bei kitų viešojo sektoriaus sričių problemas. Su daugeliu ten išsakytų minčių visiškai sutinku. Tai yra sudėtingos, bet išsprendžiamos problemos. Juk kitos šalys, netolimos mūsų kaimynės, jas sprendžia arba jau išsprendė. Tai belieka tikėtis, kad ateityje reikalai pasikeis”, – sakė ugymo įstaigos vadovė.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas