Penktadienio rytas mokyklose prasidėjo ne pamokomis, o streiku

Penktadienį Utenos mokyklose nevyko dvi pirmosios pamokos. Įspėjamojo streiko metu pedagogai išreiškė nepasitenkinimą dėl darbo krūvio ir mažų algų. „Pervargome, nebegalime daugiau“, „kasdien turime vartoti vaistus“, „neturime išeiginių, aukojame savo šeimos laiką“ – tokius žodžius žurnalistams išsakė didžiulės darbo naštos išsekinti pedagogai. Nuo naujųjų mokslo metų praėjus vos dviem savaitėms streiką surengę švietimo darbuotojai tylėti nežada ir toliau: anot jų, jei nebus sutarta dėl atlyginimų kėlimo, rugsėjo 29 dieną Lietuvoje nuvilnys tikrasis streikas.

Streikavo beveik visa mokyklos bendruomenė

Prie protestuojančių 228 šalies švietimo įstaigų Utenoje prisijungė septynios mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Neįprastai rugsėjo 15-os rytas prasidėjo ir Utenos Aukštakalnio pradinėje mokykloje, kurioje dirbantys pedagogai palaikė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos surengtą įspėjamąjį streiką ir nevedė dviejų pirmųjų pamokų. Šios įstaigos direktorė Asta Garunkšnienė teigė, kad mokykloje streikavo beveik visa bendruomenė – 20 mokytojų ir penki darbuotojai, o į ugdymo įstaigą atėję vaikai buvo užimti įvairiomis veiklomis. „Daugelis nevedė vaikų į pirmąsias dvi pamokas taip išreikšdami mums palaikymą“, – sakė Aukštakalnio pradinės mokyklos vadovė ir išsakė norą, kad mokytojas ir dabar, ir ateityje būtų gerbiamas, o ši specialybė būtų prestižinė.

Streiko metu kartu su kolegomis mokytojų kambaryje diskutavusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Utenos rajono susivienijimo pirmininkė Edita Ivonienė teigė, kad tikimasi tokių sprendimų, kurie tenkins pedagogų lūkesčius. „Mūsų netenkina darbo sąlygos, krūvis, darbo apmokėjimo sistema. Labai tikimės, kad šie reikalai tikrai pajudės į priekį. Mes esame beprotiškai apkrauti: jei turėjome 18 kontaktinių valandų, dabar etatą sudaro jau 24 kontaktinės valandos. Vadinasi, ketvirtadaliu padidėjo mūsų krūvis, o alga liko tokia pati. Mums svarbūs ne tik materialiniai dalykai, bet ir daugelis kitų. Pedagogas dažnu atveju su 24 vaikais yra paliktas vienas, o klasėse yra net po kelis vaikus su įvairiais specialiaisiais poreikiais. Jiems reikia ypatingos pagalbos, kokybiško ugdymo. Taip pat tikimės ir mažesnių klasių. Manome, kad Vyriausybė į visa tai atsižvelgs, ko iki šiol nebuvo“, – dėstė E. Ivonienė.

Į streiką įsitraukė ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Utenos vaikų lopšelis-darželis „Šaltinėlis“ iš anksto ugdytinių tėvus informavo apie įspėjamąjį streiką. 16 šios įstaigos darbuotojų (iš jų 12 priklauso profesinei sąjungai) tądien dvi valandas nedirbo vaikų grupėse, juos pavadavo socialinė pedagogė, logopedė ir kt. „Šiandien dirbau grupėje, kurioje buvo 18 vaikų. Viskas gerai išsisprendė. Tačiau jei ateityje bus organizuojami ilgi streikai, nežinia, kaip reikės strateguoti darbus“, – savo nerimą išsakė „Šaltinėlio“ direktorė Zita Kumpienė.

Visą publikaciją skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas