Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

Šiuo metu Utenoje yra atnaujinti 37 daugiabučiai namai, dar 32-uose daugiabučiuose vyksta projektavimo darbai, rangos darbų pirkimas bei investicinių planų parengimas. Iš viso Utenos rajono savivaldybėje yra suformuoti aštuoni daugiabučių namų kvartalai.

Molėtuose buvo suformuotas vienas daugiabučių namų kvartalas, kuris pagal gatves yra suskirstas į dar mažesnes namų grupes. Iš viso mieste yra 120 daugiabučių namų, iš kurių net 58 namai yra visiškai modernizuoti. Nors atnaujinta jau beveik pusė miesto daugiabučių, bet darbai ir toliau juda pirmyn – artimiausiu metu bus užbaigta dar aštuonių daugiabučių namų modernizacija.
„Labai svarbu atkreipti dėmesį į energinį kvartalų efektyvumą didinančių priemonių įgyvendinimą bei gyvenamosios aplinkos būklės gerinimą. Kartu su daugiabučiais kompleksiškai atnaujinamos erdvės duoda puikių rezultatų ir keičia viso miesto veidą: miestas tampa labiau pritaikytas įvairaus amžiaus gyventojų poreikiams, o vizualiniai pokyčiai džiugina ne tik molėtiškius, bet ir į miestą atvykstančius lankytojus”, – pasakojo Molėtuose komunalines paslaugas teikiančios įmonės direktorius Laimutis Lapėnas.

Gyventojų įsitraukimas – itin svarbus faktorius

Kompleksinė renovacija apima visą kvartalo infrastruktūrą – sutvarkomi šaligatviai, praplatinami įvažiavimai ir atnaujinamos automobilių stovėjimo aikštelės, įrengiami dviračių takai, pasirūpinama vaikų žaidimo aikštelių, poilsio zonų įrengimu, pakeičiamas senas gatvės apšvietimas, įdiegiamos LED lempos ir pan.
Savivaldybių paskatos pereiti nuo pavienių daugiabučių prie kvartalinės renovacijos tuo pačiu ugdo bendruomeniškumą: norėdami ne tik atnaujinto būsto, bet ir gražesnės bei jaukesnės gyvenamosios aplinkos, gyventojai pradeda aktyviau bendrauti tarpusavyje.
„Stiprios gyventojų bendruomenės iš tiesų palengvina daugiabučių ir jų gyvenamosios aplinkos sutvarkymą. Visų pirma, žmonės atkreipia dėmesį į kiekvienam asmeniškai naudingus renovacijos rezultatus, tokius kaip didesnis komfortas namuose ar mažesnės išlaidos šildymui, tačiau didelis bendruomenių socialumas išryškina ir gyvenamosios daugiabučio aplinkos svarbą. Žmonėms daug maloniau leisti laiką sutvarkytose poilsio zonose ar žaliosiose erdvėse, taip pat smagu matyti vaikus, žaidžiančius naujose žaidimų aikštelėse. Tokie veiksniai vis labiau skatina atsigręžti į viešųjų erdvių sutvarkymą”, – teigė Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas.
Pašnekovas akcentavo, kad po atliktų gyvenamosios aplinkos atnaujinimo darbų gyventojų požiūris prasiplečia: „Viešųjų erdvių atnaujinimas padeda įsijungti saugios kaimynystės principams – gyventojai jaučia didesnę atsakomybę už juos supančią sutvarkytą aplinką, stengiasi ją tausoti.”

 

    

                                           Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas