Kapinės – ne vieta pasivažinėjimams

Nors kapinės nuo seno laikomos amžino poilsio vieta, kurioje lankantis privaloma laikytis rimties, Padbuožės kaime esančios naujosios Utenos miesto kapinės su ramybe nelabai asocijuojasi: dalis piliečių, nepaisydami, kad šalia kapinių įrengtos net dvi automobilių stovėjimo aikštelės, pastatyti eismą kapinėse draudžiantys ženklai, pamerkti gėlės žiedą, uždegti žvakutę ar šiaip parymoti prie artimųjų kapų privažiuoja mašinomis. Toks įžūlus kapinių lankytojų elgesys, nepagarba mirusiesiems piktina ne vieną uteniškį – neseniai Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas sulaukė jų prašymo atkreipti dėmesį į šią jau įsisenėjusią problemą. Gyventojų pastabos paskatino savivaldybės vadovus priimti sprendimą dėl tvarkos sugriežtinimo minėtose kapinėse.

Nuo liepos mėnesio pradžios kapines prižiūrinti UAB „Utenos komunalininkas” turės riboti transporto eismą – sutvarkius vartus nuo sentikių kapų pusės įvažiavimas bus užrakintas, o pro pagrindinius vartus įvažiuoti bus leidžiama tik laidojimo procesijoms, transporto priemonėms, įvežančioms paminklus, statybines medžiagas kapavietėms įrengti, ir išimtiniais atvejais.
Taip pat ribojamas ir įvažiavimo į kapines laikas. Šiltuoju metų laiku (gegužės-rugsėjo mėnesiais) į kapines įvažiuoti bus leidžiama visomis mėnesio dienomis nuo 7.00 val. ryto iki 22.00 val. (kitu laiku vartai bus rakinami), o šaltuoju metų laiku – nuo 8.00 val. iki 20.00 val. Pėstieji į kapines pro vartelius tiek prie pagrindinių vartų, tiek prie sentikių kapų paklius neribojamai.
Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir vieni, ir kartu su policijos pareigūnais organizuos patikrinimus ir baus nedrausmingus vairuotojus. Tikimasi, kad šios gal ir nepopuliarios bei papildomų išlaidų reikalaujančios priemonės atpratins uteniškius po kapines važinėtis kaip po savo kiemą.

Utenos r. savivaldybės administracijos inf., udiena.lt nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas