„Šoktinyje“ uteniškiai demonstravo originalumą su puodais, šaukštais ir suoleliais
Kultūra„Šoktinyje“ uteniškiai demonstravo originalumą su puodais, šaukštais ir suoleliais
2015 vasario 10, Antradienis 15:07

„Šoktinyje“ uteniškiai demonstravo originalumą su puodais, šaukštais ir suoleliais

„Šoktinyje“ uteniškiai demonstravo originalumą su puodais, šaukštais ir suoleliais

Etnografinių regionų metus Plungės kultūros centras pradėjo respublikiniu liaudiškos muzikos ir šokio konkursu „Šoktinis 2015", kuriame šalies vaikų ir jaunimo šokių kolektyvai turėjo parengti savo regioną pristatančią programą. Pirmą kartą surengtame konkurse dalyvavo 7 vaikų ir jaunimo šokių kolektyvai iš visos Lietuvos. Kiekvienas kolektyvas savo programą parengė kuo autentiškiau ir originaliau.
Ypač originaliai savo kraštą pristatęs Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis ,,Vieversa" ne tik sužavėjo komisijos narius, bet ir savo atliekamais pasirodymais aplenkė kitus kolektyvus ir pelnė pirmąją vietą.

 

Šiame konkurse dalyvavo pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse pelnę kolektyvai: Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos tautinės muzikos ir šokių ansamblis ,,Ratilėlis", Trakų meno mokyklos šokių kolektyvas ,,Žvaigždūnė", Alytaus miesto dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis", Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis ,,Vieversa", kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė", Tautinių instrumentų orkestras ,,Žilvitis", Klaipėdos jaunimo centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis ,,Vijurkas", Klaipėdos tautinės muzikos ansamblis ,,Ralio", Klaipėdos jaunimo centro vokalo studija ,,Vega" ir Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis ,,Žirginėliai". Savo šokiais džiugino ir svečiai iš Latvijos respublikos Tukumo miesto, moksleivių namų kolektyvas ,,Luste". Konkurso metu kolektyvai pristatė 15 minučių jų regioną reprezentuojančią programą, kurioje atsispindėjo atstovaujamo regiono šokiai, dainos ir muzika.
Konkurso dalyvius vertino itin profesionali ir puikiai Lietuvoje žinoma komisija: Leokadija Dabužinskaitė, Živilė Adomaitienė, Jolanta Kisielytė-Sadauskienė, Povilas Budginas.
Komisijos sprendimu I vieta atiteko Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansambliui ,,Vieversa", II vieta atiteko Klaipėdos jaunimo centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui ,,Vijurkas", o III vietą pelnė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis ,,Žirginėliai". Komisija skyrė ir du diplomus: už ,,Geriausią vaikų liaudies muzikos kapelą" atiteko Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansambliui ,,Tarškutis", o diplomas už ,,Ansambliškumą" atiteko kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui ,,Grandinėlė".
Konkurse dalyvavęs uteniškių kolektyvas komisijos buvo įvertintas už originaliai atliktus kūrinius. „Kiekvienas kolektyvas turėjo reprezentuoti savo kraštą. Mes vilkėjome aukštaitiškais drabužiais, o atlikome Povilo Velikio sukurtą dainą, kuriai skambesį ir atitinkamą melodiją išgavome naudojant Puodžių karaliaus V. Valiušio žiestus puodus ir medinius šaukštus. O šokyje „Per suolelį op" išdykavo aukštaičiai piemenys. Tai du kūriniai, kuriais mes išsiskyrėme iš kitų konkurse dalyvavusių kolektyvų", – pasibaigus konkursui sakė Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis ,,Vieversa" vadovė Roberta Macelienė, neslėpusi džiaugsmo, patirto laimėjus I vietą.
Jį sakė esanti dėkinga esamiems dvyliktokams, kuriems šiuo metu ypač sudėtinga suderinti ruošimąsi artėjantiems brandos egzaminams su repeticijomis ir dalyvavimu konkursuose.
Ypatingas, profesionalus ir abejingų nepalikęs koncertas, skirtingi Lietuvos regionų jaunimo šokių kolektyvai bei ansambliai, jų tautinių kostiumų savitumas, liaudies dainos, muzika, instrumentų įvairovė, regioninių ypatumai, liaudies šokio charakteringumas – visa tai vainikavo Plungės kultūros centro organizuotą respublikinį liaudiškos muzikos ir šokio konkursą - „Šoktinis 2015".

„Utenos dienos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Geriausiais šokėjais pripažinti ir apdovanoti uteniškiai šokėjai

    Praėjusį savaitgalį Lietuvos mokinius į šokio sūkurį įtraukęs sceninių liaudies šokių konkursas „Šoka Lietuva“ išrinko geriausius. Jaunieji konkurso dalyviai varžėsi ne tik dėl laureatų vardų, bet ir dėl išskirtinės galimybės šventiniame koncerte pasirodyti kartu su valstybiniu dainų ir šokių ansambliu „Lietuva“.

  • Apkabinkim žemę vieversos sparnais

    Lapkričio 26 dieną 18 valandą Utenos kultūros centre vyks Šokių ir dainų ansamblio „Vieversa" jubiliejinis koncertas „Apkabinkim žemę vieversos sparnais".

  • Jautrus „Vieversos“ koncertas graudino žiūrovus

    Gegužės 3 dieną Utenos kultūros centre šokių ir dainų ansamblis „Vieversa" (vadovė Roberta Macelienė) dovanojo uteniškiamas koncertą „Iš visos širdies". Salė buvo pilnutėlė – žiūrovams neužteko vietos atsisėsti. Taip nutiko ne tik dėl ypatingos dienos – sekmadienį buvo sveikinamos mamos, bet ir dėl to, kad „Vieversa" išleido vyriausius šokėjus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2117
Vakar apsilankė:13878
Šią savaitę apsilankė:77137
Šį mėnesį apsilankė:46297
Viso (nuo 2015-02-16):13120462
Šiuo metu naršo:
130
2020-04-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!