Popieriniai dienynai – nykstanti rūšis

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, beveik 86% Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų nebenaudoja popierinių dienynų. Todėl galima drąsiai teigti, kad informacinės technologijos yra neatsiejama moderniosios mokyklos dalis.

 

Lietuvoje veikia 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, iš kurių tik apie 14 % (172) nenaudoja jokio elektroninio dienyno. 90 % elektroninio dienynų nenaudojančių mokyklų yra itin mažos: jose mokosi iki 150 mokinių. Lietuvos mažosios bendrojo ugdymo įstaigos jungiasi ir mažėja mokyklų, todėl, tikėtina, kad daugės ugdymo įstaigų, naudojančių elektroninį dienyną.
Lietuvoje veikia keturi elektroniniai dienynai, iš kurių patys didžiausi yra „Tavo mokykla” ir „Mano dienynas”. Jie naudojami 91 % mokyklų, kuriose įdiegtas elektroninis dienynas. Šie dienynai patogūs ir pažangūs dėl kelių priežasčių: taupo laiką, užtikrina saugų bendravimą tarp mokytojų ir mokinių tėvų. „Patys tėvai skatina mokytojus nepamiršti pildyti dienyną ir džiaugiasi, kad gali matyti pamokų temas, namų darbus. Tėvai gali ne tik efektyviau sekti savo vaikų pažymius, lankomumą, bet ir džiaugtis jų pasiekimais”, – teigė Utenos Krašuonos progimnazijos mokytoja Jolanta Baronienė.
„Elektroninis dienynas būtinas, nes informacinės technologijos – tai XXI amžiaus šaukliai. Galimybė prisijungti prie dienyno visame pasaulyje ypač svarbi dabar, kai žmonės itin paprastai ir dažnai keliauja, todėl daugėja prisijungimų tėvų, esančių užsienyje”, – sakė UAB „Nacionalinis švietimo centras” vadovas Marius Pugačiauskas. Vis daugiau elektroninių dienynų vykdo tarptautinę plėtrą, t. y. dienynai yra pritaikomi kelių šalių švietimo sistemoms. „Mano dienynas” šiuo metu vykdo tarptautinę plėtrą Vokietijos, Albanijos ir Gruzijos mokyklose. UAB „Nacionalinis švietimo centras” rinkodaros ir plėtros vadovės Ernestos Doroškevičienės teigimu, tokios elektroninės sistemos plėtra nėra lengva, nes reikia ištirti informacinių technologijų pažangą rinkoje ir ypač švietimo sektoriuje bei apskritai didelių, kol kas pačios įmonės, investicijų.
Anot įmonės vadovo M. Pugačiausko, informacinės technologijos ir socialiniai tinklai sujungia milijonus žmonių iš skirtingų pasaulio vietų ir greitai taip nutiks su elektroniniais dienynais. „Ne tik mokyklos galės dalytis patirtimi, bet ir tėvai galės bendrauti su kitais tėvais iš užsienio, sužinoti, pavyzdžiui, apie juos dominančią mokyklą, o mokiniai galės plėsti akiratį, pažindami kitas šalis”, – savo vizija dalijosi M. Pugačiauskas.
Ilgainiui įprantame visą mus dominančią informaciją rasti interneto privačiose ir viešose paieškos sistemose, o elektroniniuose dienynuose ieškoti ir su mokykla susijusių dokumentų ar duomenų. Atsižvelgiant į naujausias socialines ir informacinių technologijų tendencijas bei ekologijos svarbą, akivaizdu, kad popieriniai dienynai ir pažymių knygelės neatitinka šiuolaikinio žmogaus poreikių ir vieną dieną papildys muziejų ekspozicijų gretas.

Nacionalinio švietimo centro inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas