Dubingių piliavietė atgis „Išaustos tapatybės“ ženklais
Krašto žiniosDubingių piliavietė atgis „Išaustos tapatybės“ ženklais
2017 birželio 30, Penktadienis 13:05

Dubingių piliavietė atgis „Išaustos tapatybės“ ženklais

Dubingių piliavietė atgis „Išaustos tapatybės“ ženklais

Liepos 6-ąją, minint Valstybės dieną, nuostabiame Lietuvos kampelyje – Dubingių piliavietėje vyks tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė" baigiamasis turas, dailiausių kostiumų rinkimai ir iškilmingas koncertas. Visą dieną čia bus sodru garsų ir spalvų – žėrės tautiniai raštai, aidės sutartinių sąskambiai, svečių šalių garsai ir šiuolaikiniai ritmai – į šventinę programą įsilies sutartinių šventė „Sutarjėla", tarptautinis folkloro festivalis „Baltica", žinomi Lietuvos atlikėjai.

Šiemet konkursas vyksta jau trečią kartą. Kadangi 2017-ieji paskelbti Tautinio kostiumo metais, konkursas išsiplėtė – surengtos šventės atrankos visuose Lietuvos etnografiniuose regionuose. Domėjimasis ir didžiavimasis tautos ir valstybės simboliu – nacionaliniu kostiumu – pastebimai išaugo. Regioninių turų nugalėtojai rungsis baigiamajame konkurso etape keliose kategorijose: asmeniniai moterų, vyrų, vaikų, šeimų ir bendrijų kostiumai, suaugusiųjų ir vaikų folkloro ansamblių, kitų mėgėjų meno žanrų kostiumai.
Šventiniame Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamo konkurso renginyje pasirodys apie 300 dalyvių, tarp jų bus daug įvairaus amžiaus vaikų. Nugalėtojus rinks specialistų ir žymių visuomenės bei kultūros žmonių vertinimo komisija: dizainerė Jolanta Rimkutė, menotyrininkė Teresė Jurkuvienė, etnologė Elvyda Lazauskaitė, architektas, menotyrininkas Marius Daraškevičius.
Konkursas, skirtas Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metams paminėti, atskleidžia, kokia iš tiesų didelė skirtingų etnografinių regionų, kraštų, vietovių kostiumų įvairovė, bei puoselėja kultūrinių tradicijų prigimtinį ryšį ir tęstinumą.
Konkurso pradžia – 12 val.
20 val. Dubingių piliavietėje prasidės iškilmingas renginys pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį „Tegul šventei Lietuvos himnas pradžią duos".
21 val. nuo Dubingių piliakalnio nuvilnys tūkstančių drauge su Andriumi Mamontovu giedama „Tautiška giesmė".
Drauge „Tautišką giesmę" giedos ir tarptautinio folkloro festivalio „Baltica" svečiai iš Latvijos, Estijos, Indijos ir Ispanijos.
Šventinę dieną Dubingiuose vainikuos Tautinio kostiumo metams skirtas koncertas „Išausta tapatybė". Simboliškai iš mūsų tėvų ir senolių skrynių perimtus, kiekvienam brangius drabužius demonstruos tautinio kostiumo konkurso dalyviai, muzikuos vienas žymiausių Lietuvos džiazo muzikos kūrėjų ir atlikėjų Dainius Pulauskas su grupe, į vientisą specialiai renginiui sukurtą kompoziciją supindamas šiuolaikinę ir tradicinę lietuvių muziką, Veronikos Povilionienės, Kotrynos Juodzevičiūtės, Skirmanto Sasnausko, sutartinių giedotojų grupės „Trys keturiose", kitų atlikėjų balsus.
Koncerto pradžia – 21.45 val. Renginį ves Eglė Daugėlaitė, tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bus tvarkomas tiltas Dubingiuose

  Įsigaliojo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir UAB „Tiltuva“ pasirašyta rangos sutartis dėl medinio tilto per ilgiausią Lietuvoje Asvejos ežerą (Dubingiuose, Molėtų r.) remonto. Tai vienas iš 3 medinių tiltų, esančių valstybinės reikšmės keliuose.

 • Istorijos sugrąžinimas: Dubingių piliavietė vėl bus saloje

  Dubingių piliavietė glaudžiai siejama su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovais ir kovomis su kryžiuočiais. Tai viena ryškiausių Asvejos regioninio parko kultūros paveldo vertybių. Kadaise šią vaizdingą, apie 500 m ilgio ir beveik 200 m pločio kalvą, kurioje stovėjo pilis, iš visų pusių supo vanduo.

 • Dubingiuose – didelis dėmesys istoriniam kultūriniam paveldui

  Kitų metų vasario 16 dieną Lietuva minės 100-ąsias valstybės atkūrimo metines. Per šį jubiliejų norima pabrėžti, kad užtikrinamas Lietuvos valstybės tęstinumas ir amžinumas, pagal istorinę situaciją kūrybingai keičiant jos formas. Siūlomas šimtmečio minėjimo šūkis – „Lietuva, Tėvyne mūsų". Vieną svarbiausių valstybingumo šimtmečiui skirtą renginį, į kurį sueitų ir suvažiuotų visa Lietuva bei jos svečiai, planuojama surengti Dubingiuose.

 • Utenos regiono plėtros taryba posėdžiavo Dubingiuose

  Rugsėjo 15 dieną Asvejos regioninio parko direkcijoje, Dubingiuose (Molėtų r.), posėdžiavo Utenos regiono plėtros taryba: išrinktas Tarybos pirmininko pavaduotojas, svarstyti Utenos regiono plėtros 2014-2020 m. plano atnaujinimo, regiono projektų sąrašų tikslinimo ir kiti klausimai.
  Į posėdį atvyko visi Tarybos nariai bei svečiai iš Marijampolės apskrities: Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininkas metas Ražinskas, Valdas Tumelis, Valdas Tumelis ir Regioninės plėtros departamento prie VRM Marijampolės apskrities skyriaus vedėjas Evaldas Ulevičius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7161
Vakar apsilankė:10585
Šią savaitę apsilankė:7161
Šį mėnesį apsilankė:7161
Viso (nuo 2015-02-16):13808723
Šiuo metu naršo:
79
2020-06-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!