KaimasŠventė Daugailiuose: sukaktys, padėkos ženklas už nuopelnus ir įkurtuvės
2015 liepos 20, Pirmadienis 13:57

Šventė Daugailiuose: sukaktys, padėkos ženklas už nuopelnus ir įkurtuvės

Šventė Daugailiuose: sukaktys, padėkos ženklas už nuopelnus ir įkurtuvės
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 55 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šeštadienį atvykusių į nedidelį, tačiau vos per metus pastebimai išgražėjusį Daugailių miestelį, laukė daugybė staigmenų. Šalia Šv. Antano Paduviečio bažnyčios neseniai įrengtoje poilsio zonoje aidėjusios kraštiečių ir bendruomenės šventės nesugebėjo sugadinti net gausiu lietumi pravirkęs dangus. Tie, kurie eidami švęsti nepatingėjo aukštyn pakelti akių – spėjo pasirūpinti skėčiais ir lietpalčiais. Tiesa, nemaža dalis žiūrovų, pabūgę įsismarkavusio lietaus, kone valandą giedresnio oro laukė slėpdamiesi po medžiais, ar saugiai lindėdami automobiliuose. Lyg tyčia vos tik ant naujutėlės, dar medžiu kvepiančios scenos užlipo ilgai laukta vakaro žvaigždė – scenos grandas Edmundas Kučinskas – gamta nurimo ir leido mėgautis iki skausmo pažįstamais šlageriais skėčius palikus nuošaly.

Kraštiečius ir miestelio svečius draugėn subūrusią šventę gražiu žodžiu pradėjo tikrų tikriausias aukštaitiškas gaspadorius Untanas (Antanas Laurinkevičius), visą vakarą nesibodėjęs kalbėti tarmiškai. Šmaikštusis vedėjas pasveikino suėjusius, suvažiavusius, ir netgi suskridusius į gražų, o svarbiausia, kiekvienam daugailiškiui brangų gimtąjį kampelį, kuriame prabėgo įsimintiniausi gyvenimo metai. Pirmą kartą dar ne visai baigtoje įrengti poilsio zonoje susirinkusius svečius Untanas ramino, sakydamas, kad ne visuomet savą gryčią statydami į pabaigtą gyventi įeiname. Oficialiai naują objektą, džiuginsiantį miestelio gyventojus ir atvykėlius, buvo nuspręsta atidaryti nedelsiant. Perkirpti simbolinę juostą skambant „Daugailių berniokų" muzikai ir aidint žiūrovų plojimams buvo pakviesta Daugailių seniūnijos seniūnė Giedrė Eimutienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir darbus vykdžiusios bendrovės „Šilinė" statybos direktorius Dainius Matelis.
Šiemet pirmą kartą buvo įsteigtas išskirtinis apdovanojimas už nuopelnus Daugailių kraštui. Liudijimu už geranorišką paramą ir rūpestį Daugailių žmonėmis iškilmingai apdovanotas mokyklos bičiulių draugijos pirmininkas Antanas Vilūnas, Seniūnijos garbės knygoje palikęs pirmąjį įrašą.
Lietui pilant lyg iš kibiro skėčiais apsiginklavę šokėjai trypė aikštelėje skambant Rokiškėnų kapelos „Bučkis" melodijoms, o sulaukę giedros lingavo koncertuojant moterų numylėtiniui E. Kučinskui. Ištvermingiausi naktinėtojai su „Skylėta kepure" šėlo gegužinėje.
Sekmadienį žmonės plūdo į Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidus, kurių metu buvo minimos prasmingos sukaktys: Daugailių Šv. Antano Paduviečio bažnyčios 330-ies metų ir krizių centro „Angelų pieva" 10-ies metų jubiliejai.

Autorės nuotr.

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio „Utenos dienoje".

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Daugailiai – žvilgsnis į krašto praeitį

  (Tęsinys. Pradžia „Utenos dienos" Nr. 042)
  Daugailių kraštas gali didžiuotis piliakalnių gausa: jų žinoma net 14. Visame Utenos rajone priskaičiuojami 59 pilies kalnai. Šiauriniame miestelio pakraštyje stūkso Daugailių I piliakalnis su papėdės gyvenviete. Manoma, kad 1254 metais ant minėto piliakalnio buvo pastatyta svarbų vaidmenį ginant kraštą atlikusi Daugailių pilis, prieš 1685 metus iškilo pirmoji bažnyčia. Daugailiai iki šių dienų yra gyvas miestelis, kuriame gyvena keli šimtai žmonių. Deja, to paties negalima pasakyti apie visus Daugailių seniūnijos kaimus, kurie savo teritorijose turi piliakalnių. Kai kuriuose iš jų belikusios vos kelios trobos.

 • Kviečia Bitės dienos šventė

  Gegužės 20 dieną Bitininkystės muziejuje (Stripeikiai, Ignalinos r.) vyks Bitės dienos šventė, kurios metu šurmuliuos pirmojo pavasarinio medaus ir sūrių mugė. Renginį vainikuos vabzdžių viešbučio atidarymas ir 100 Austėjų, Bičių deivių, fotosesija gamtoje.

 • Pačkėnuose – septintoji Trijų karalių šventė

  Sausio 6-ą tradiciškai pasibaigia kalėdinis laikotarpis, kuris pačkėniškiams buvo itin aktyvus. Vaikai ir šeimos kūrė prakartėles, dalyvavo parodoje, kalėdinėje mugėje prekiavo savo rankomis kurtais žaislais ir saldumynais, o sausio 5-ą aktyviai rinkosi į laisvalaikio centre vykusią Trijų karalių šventę, kuri šiemet buvo septintoji. Šiais metais susirinko kaip niekada gausus būrys vaikų. Juos atlydėjo tėvai ir seneliai.

 • Vasario 3-ią Dusetose – ne vien žirginio sporto entuziastų šventė

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ ir jų programą praturtinanti, nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta kitąmet vasario 3-ią, pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį.

 • „Vyžuona“ minės 15 metų veiklos jubiliejų

  Rugsėjo 16 dieną bus minimas vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona" 15 metų veiklos jubiliejus. Šventės programa prasidės šv. Mišiomis už bendruomenės narius Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčioje. Vėliau renginys persikels į seniūnijos kiemelį, kurs sukvies šventinis koncertas.

 • Utenos miesto šventės metu bus apribotas automobilių eismas

  Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Utenos miesto šventės metu, rugsėjo 8 ir 9 dienomis, mieste transporto priemonių eismas bus apribotas.

 • Labanoras kviečia į trijų dienų renginius

  Rugsėjo 8–10 dienomis Labanore (Švenčionių r.) vyks šventiniai renginiai „Labanoras – 2017 mažoji Lietuvos kultūros sostinė".
  Plačiau apie tai – programoje.

 • „Vabalų viešbučio“ atidarymą nuspalvino vaikų šypsenos

  Pasitikdami naujus mokslo metus Utenos mokyklos–vaikų darželio „Eglutė" ugdytiniai kartu su auklėtojomis surengė smagų renginį – „Vabalų viešbučio" atidarymą, kuriame netrūko teigiamų emocijų ir šypsenų.

 • Kupiškyje – kūrybos ir meno festivalis

  Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas kviečia į vasaros festivalį „F2 –Stichijos 2" Kupiškyje. Prieš metus įvykęs pirmasis festivalis pritraukė bemaž 4 000 lankytojų ir susilaukė didžiulio žiūrovų susidomėjimo, todėl šiemet jis pasitinka su nauja jėga!

 • Linksmybės Biliakiemyje – vasarą vainikuojanti šventė

  Praėjusį šeštadienį Utenos seniūnijos gyventojai skubėjo į Biliakiemį – čia vyko Žolinė – kaimynų šventė. Bendruomeniškumu pasižyminčios seniūnijos žmonės po šv. Mišių Biliakiemio Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje rinkosi kieme prie laisvalaikio salės. Čia parapijos administratorius kun. Povilas Klezys susirinkusiuosius vaišino ledais, buvo pagerbti garbingo amžiaus sulaukę senoliai, seniūnijos sportininkai, vyko kitos veiklos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2680
Vakar apsilankė:8945
Šią savaitę apsilankė:11625
Šį mėnesį apsilankė:168272
Viso (nuo 2015-02-16):8559416
Šiuo metu naršo:
124
2018-06-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!