Gimnazijos kiemelį užtvindė šokėjai, bet šoko ne visi
JaunimasGimnazijos kiemelį užtvindė šokėjai, bet šoko ne visi
2019 balandžio 29, Pirmadienis 15:36

Gimnazijos kiemelį užtvindė šokėjai, bet šoko ne visi

Gimnazijos kiemelį užtvindė šokėjai, bet šoko ne visi
 • 13 foto

Minint Tarptautinę šokio dieną pirmadienį Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba surengė nacionalinę akciją „Mano teisė – šokio laisvė“. Dauniškio gimnazijos kieme jungtiniam šokiui – flešmobui – vaiko teisių tema susivienijo kelios dešimtys vaikų, bet šoko ne visi.

Pirmadienį ne tik šios gimnazijos, bet ir kitų ugdymo įstaigų mokiniai buvo kviečiami į Dauniškio gimnazijos kiemelį, kurį jau popiet užliejo muzikos garsai ir pirmieji į šokį įsiliejo grupės „DiaDance" šokėjai. Jie ragino prisijungti kitus paspoksoti atskubėjusius mokinius. Tačiau išjudinti juos nebuvo lengva: vieni sutūpė ant suoliukų ir stebėjo, kas vyksta, treti stoviniavo prie durų.

Kaip sakė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė, šis renginys, skirtas Tarptautinei šokio dienai, vyko Utenoje, Kaune ir Jonavoje. Paklausta, kodėl pasirinkta Dauniškio gimnazija, vedėja atsakė, kad šioje ugdymo įstaigoje yra propaguojamas laisvas šokis, prie kurio gali prisijungti visi mokiniai. „Čia vaikai gali laisvai reikšti savo mintis ir idėjas bei nebijoti suklysti. Tai buvo idėja skatinti vaikus saviraiškai, atkreipti dėmesį į vaikų teises", – aiškino I. Gaigalienė. Ji tikisi, kad ši idėja bus tęsiama ir kitais metais, kuomet pavyks pasikviesti ir išjudinti šokiui daugiau mokinių nei šįmet.
Šokių grupės „DiaDance" vadovė Diana Kaziūnienė specialiai šiai akcijai parengė šokio kompozicijas, kurios buvo tinkamos įvairaus amžiaus šokėjams.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Linos Narčienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Dauniškio pakrantė jau greitai taps pramogų oaze

  Mobilioji sala su ekrano įranga Dauniškio ežere, terasos, valčių prieplauka, kavinė, 50 metrų ilgio lauko baseinas, vandenį skrodžiančios banglentės ir daugybė kitokių pramogų – toks taps Dauniškio parkas netolimoje ateityje. Su šia vizija galima susipažinti Dauniškio parko Utenos mieste infrastruktūros plėtros projektiniame pasiūlyme. Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas sakė, kad iki birželio mėnesio pradžios turėtų būti parengtas Dauniškio parko techninis darbų projektas, o šią vasarą jau iškils keli objektai – vaikų žaidimų aikštelė, terasiniai laiptai ant šlaito su vaizdu į ežerą.

 • Sukvies šokanti Ignalina

  Vasario 3 dieną 14 val. Ignalinos kultūros ir sporto centre vyks respublikinis pramoginių šokių festivalis „Šokanti Ignalina 2018“, kuriame dalyvaus Ignalinos kultūros ir sporto centro pramoginių šokių kolektyvai „Viva“ ir „Mamba“, Vilniaus Maironio progimnazijos pramoginių šokių kolektyvas „Svaja“, Trakų kultūros rūmų pramoginių šokių kolektyvas „Gija“, Druskininkų miesto šokių studijos „Dosado“ kolektyvas, Mykolo Romerio universiteto šokių kolektyvas „Bolero“ bei Druskininkų sportinių šokių kolektyvas „Rock-Rock“.

 • Dainos ir šokiai susijungė Jievaro tiltu

  Šiemet pirmą kartą Lietuvoje rengiamas vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų dainų ir šokių ansamblių konkursas „Jievaro tiltas“, kuris ne tik padėjo išrinkti geriausius kolektyvus, bet ir įpareigojo juos geriau pasirengti jau kitąmet vyksiančiam vienam įspūdingiausių Lietuvos dainų šventės renginių – Ansamblių vakarui.

 • Liaudiškų šokių konkurse „Pora už poros“ – keturi tūkstančiai šokėjų

  Net šimtas liaudiškų šokių grupių balandžio pabaigoje varžysis liaudiškų šokių konkurso „Pora už poros" regioniniuose turuose Marijampolėje ir Šiaulių rajone. Tai yra vienas iš seniausių šio žanro renginių, suburiantis visos Lietuvos jaunimo ir vyresnio amžiaus šokėjų grupes bei ansamblius – konkurso tradicijas Lietuvos nacionalinis kultūros centras puoselėja nuo 1969 m.

 • Projektas „Dauniškio daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo teritorijos sutvarkymas“ įsibėgėjo

  Utenos rajono savivaldybės administracija 2016 metais pradėjo įgyvendinti Utenos regiono integruotos teritorijų vystymo programos projektą „Dauniškio daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo teritorijos sutvarkymas". Projekto vertė – 1,1 mln. eurų. Iš jų: 868,9 tūkst. eurų – ES paramos lėšos; 76,7 tūkst. eurų – valstybės biudžeto lėšos; 150,03 tūkst. eurų – Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

 • Akcija „Visa Lietuva šoka“ įrodė – lietuviai moka šokti

  Praėjusio penktadienio vakarą per Lietuvą nuūžė akcija „Visa Lietuva šoka". Beveik 25 tūkstančius tradicinių šokių entuziastų sukvietęs renginys tik patvirtino, kad lietuviai – puikūs šokėjai, su pora ar be poros – sukasi su didžiausiu malonumu.

 • Tradiciniai šokiai ir DJ Saga išjudins rudenėjantį Vilnių

  Pernai visą Lietuvą kartu suktis pakvietęs projektas „Visa Lietuva šoka" grįžta su trenksmu – šiais metais prie akcijos Vilniuje prisijungs vienas žymiausių šalyje elektroninės muzikos atlikėjų DJ Saga – tradicinių šokių melodijos bus interpretuojamos šiuolaikiškai.

 • Mokslo metus palydėjo spalvingomis dainomis ir šokiais

  Idėja gražią gegužės popietę suburti vaikus ir jų tėvelius Utenos mokyklos–vaikų darželio „Varpelis" bendruomenei buvo ypač sėkminga. Vyžuonos parke esantis amfiteatras – apvalios formos terasa – tiko šios idėjos sumanymui. Patogiai įsitaisę žiūrovai audringais plojimais sutiko mažuosius mokyklos–vaikų darželio „Varpelis" ugdytinius, kurie savo tėveliams ir šventės svečiams savo atliekamomis dainomis ir sušoktais šokiais praskaidrino kasdienybę.

 • Panevėžyje ant parketo sukosi ir uteniškių šokėjų pora

  Praėjusį savaitgalį, kovo 11–13 dienomis, Panevėžio „Cido" arenoje vyko Lietuvos sportinių šokių, standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatai bei pirmenybės. Jaunių grupėje atstovavo ir uteniškiai – sportinių šokių studijos „Soventus" šokėjai Gabrielė Leiputė ir Karolis Šinkūnas, vadovaujami trenerio Roko Simanavičiaus.

 • Dauniškio pakrantėje uteniškiams ketina pasiūlyti pramogų

  Utenos rajono savivaldybės tarybai pateikta informacija apie numatomas investicijas aktyviam poilsiui ir maitinimo paslaugas Dauniškio parke.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1890
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:47024
Šį mėnesį apsilankė:57838
Viso (nuo 2015-02-16):14324998
Šiuo metu naršo:
69
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!