Išmaniojoje kūrybos laboratorijoje išbandė kompiuteriukų galimybes
JaunimasIšmaniojoje kūrybos laboratorijoje išbandė kompiuteriukų galimybes
2017 lapkričio 16, Ketvirtadienis 09:39

Išmaniojoje kūrybos laboratorijoje išbandė kompiuteriukų galimybes

Išmaniojoje kūrybos laboratorijoje išbandė kompiuteriukų galimybes
  • 10 foto

Lapkričio 14 dieną Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijoje vyko jau tradicija tampanti „Išmanioji kūrybos laboratorija“, kurioje bendradarbiavo Rapolo Šaltenio progimnazijos NVŠ (neformalaus vaikų švietimo) „Išmanieji tyrinėtojai“ ir Krašuonos progimnazijos NVŠ „IT kūrybinės dirbtuvės“ mokiniai. Išmaniai suskirsčius mokinius poromis, jie susipažino, sprendė rebusus, iPAD planšetiniais kompiuteriais kūrė vaizdų koliažus ir rezultatais pasidalijo su draugais.

Inovatyviausia ir labiausiai mokiniams patikusi buvo antroji laboratorijos dalis, kurios metu išmanieji tyrinėtojai konsultavo renginio svečius ir kartu kūrė programas micro:bit kompiuteriukams. Micro:bit yra mažytis programuojamas kompiuteris, sukurtas taip, kad mokytis būtų lengva, įdomu ir linksma. Juos pagal projektą „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ gavo visos Utenos mokyklos šios iniciatyvos Utenoje globėjo Utenos rajono mero Alvydo Katino dėka. Smagu buvo žaisti pačių sukurtus žaidimus ir kurti muziką, kūrybiškai ir prasmingai tyrinėti, bendradarbiauti, diskutuoti. Mikrokompiuteris – inovatyvus būdas vaikams pradėti kurti technologijas, skatinti mokinius domėtis programavimu, robotika, ugdyti loginio mąstymo įgūdžius. Minėtose mokyklose mikrokompiuterius pirmieji išbandė labiausiai motyvuoti, technologijas mėgstantys aukščiau išvardintų NVŠ būrelių nariai. „Kaip gaila, kad mes, aštuntokai, negavome micro:bit'ų“, pasisekė šiemet penktokams,“ – kalbėjo kompiuteriukų galimybes išbandę vyresnieji.

Veiklas laboratorijoje vainikavo audringas emocijas sukėlęs tikras „Protų mūšis“. Visi klausimai buvo pateikti penkiose kategorijose vertinant nuo 100 iki 500 taškų. Komandos rinkosi tinkamą klausimą, analizavo atsakymus, o kitaip pateiktus stengėsi argumentuoti. Susumavus rezultatus išaiškėjo dvi komandos lyderės, surinkusios beveik tiek pat taškų, bet niekas neliūdėjo - juk svarbiausia šiame renginyje buvo gerai praleisti laiką, susirasti naujų draugų, patobulinti kompiuterinio raštingumo įgūdžius.

Išmanioji kūrybos laboratorija jau tampa tradiciniu renginiu, nes jos pagrindinis tikslas – inovatyvių, šiuolaikiškų technologijų panaudojimas ir taikymas, bendradarbiavimas grupėje kartu mokantis, bendrųjų kompetencijų tobulinimas.

Išmaniajai kūrybos laboratorijai užduotis rengė ir ją organizavo mobiliųjų įrenginių naudojimo ugdyme konsultantės, NVŠ veiklų vadovės, Rapolo Šaltenio progimnazijos

IT mokytoja Jolita Kraujalienė ir Krašuonos progimnazijos IT mokytoja Jolanta Baronienė.

Rapolo Šaltenio progimnazijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Kompiuteriukai mokyklose panaudojami išradingai

    Pirmojo projekto „Kompiuteriukai vaikams“ metu išdalyta 17 000 kompiuteriukų Lietuvos penktokams ir jau ruošiamasi kitiems mokslo metams. Paramos fondo komandai šiemet pavyko surinkti net 250 000 eurų.

  • Utenoje dovanoti kompiuteriukai jau taikomi praktiškai

    Utenoje projekto „Kompiuteriukai vaikams“ komanda išdalino net 508 kompiuteriukus, skirtus visiems Rokiškio, Zarasų ir Ignalinos rajonų penktokams. Utenos rajono penktokams kompiuteriukai, kuriuos finansavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, buvo išdalinti dar rudenį, o neseniai mūsų mieste darbo su „BBC Micro:bit“ žinias pagilinti buvo pakviesti visi šių keturių rajonų informacinių technologijų mokytojai.

  • Visiems rajono mokyklų penktokams – po išmaniąją dovaną

    Penktadienį, Rugsėjo 1-ąją, Utenos rajono mokyklose skambutis pakvietė apie 3 900 mokinių, kurie pradeda naujus mokslo metus. Šventiškai nusiteikę po vasaros atostogų į mokyklas sugužėję mokiniai mokytojams įteikė po margaspalvį žiedą, susitiko su savo klasės draugais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5133
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:59157
Šį mėnesį apsilankė:337931
Viso (nuo 2015-02-16):13784997
Šiuo metu naršo:
156
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!