Uteniškius filmo kūrėjus pasiekė džiugi žinia
ĮvairenybėsUteniškius filmo kūrėjus pasiekė džiugi žinia
2016 rugsėjo 06, Antradienis 09:24

Uteniškius filmo kūrėjus pasiekė džiugi žinia

Uteniškius filmo kūrėjus pasiekė džiugi žinia
 • 6 foto

Praėjus vos kelioms dienoms po uteniškių kartu su partneriais sukurto trumpametražio vaidybinio filmo „Batas" premjeros, filmo kūrėjus pasiekė džiugi žinia. „Batas" tapo ne tik pirmuoju uteniškių Utenos apylinkėse sukurtu vaidybiniu filmu, bet ir pirmuoju dalyvausiančiu tarptautiniame filmų festivalyje.

Pagal Roman Gary knygos „Aušros pažadas" ištrauką kino namų „Taurapilis" ir partnerių „Turbo" sukurta ironiška meilės istorija „Batas" pateko į vieno garsiausių Lietuvoje tarptautinio filmų festivalio konkursinę trumpo metro filmų programą.
„Nuostabu, kad per premjerą svečiams žadėta filmo „Batas" kelionė jau prasidėjo ir pirmoji jo stotelė yra išties reikšmingame, didelio masto bei plačiai žinomame festivalyje," – džiaugsmo neslėpė viena iš filmo „Batas" kūrybinės komandos narių, kino namų „Taurapilis" vadovė Miglė Križinauskaitė-Bernotienė.
Trumpo metro filmą „Batas" uteniškiai galėjo išvysti per Utenos miesto gimtadienį, o dieną prieš tai į kino namus „Taurapilis" pamatyti savo filmo debiuto rinkosi jo kūrybinė komanda, rėmėjai, palaikytojai bei draugai.
„Apie filmą „Batas" girdėjome tik gražius atsiliepimus. Daugelis klausė, kada galima laukti antrosios „Bato" dalies, ar kada bus pilno metro filmas, dėkojo už 7 minutes pozityvios nuotaikos,"– įspūdžiais dalinosi M. Križinauskaitė–Bernotienė.
Pasak kino namų vadovės, trumpametražis filmas „Batas" trumpam į didįjį Utenos ekraną sugrįš vėlyvą rudenį-ankstyvą žiemą. „Mūsų pirmojo trumpuko dar laukia festivaliai Estijoje, Norvegijoje, Škotijoje, Italijoje – ir tai dar ne viskas. Tikimės, kad pirmas utenietiškas filmukas į Uteną grįš su įvertinimu iš festivalio," – vylėsi vadovė.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pristatytas filmas apie vestuvių papročius ir tradicijas

  Lapkričio 20 dieną Ignalinos krašto muziejuje su duona ir druska pasitikti atėjusieji į projekto „Senųjų lietuviškų vestuvių papročiai ir apeigos" pristatymą. Jaukus ir šiltas renginys vyko vestuvinių ekspozicijų salėje, kurios sienas puošia senųjų ir dabartinių laikų vestuvių nuotraukos. Anksčiau tai buvusi metrikacijos salė. Šiais metais čia vėl gali tuoktis poros.

 • Uteniškiams pristatomas lietuvių sukurtas filmas

  Utenos kultūros centre uteniškiams bus pristatoma premjera (režisierius Ignas Jonynas) „Nematoma“. Ši premjera bus rodoma du kartus: rugsėjo 19 ir 26 dienomis nuo 18 valandos.

 • Utenoje – nemokamas „Lietuviško kino nakties“ seansas

  Jau dešimtmetį kino po atviru dangumi seansus rengiantis „Kinas po žvaigždėmis“ kartu su Lietuvos kino centru šiais metais pristato ypatingą iniciatyvą – siekį lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius. Rugpjūčio 5 dieną užsienyje ir Lietuvoje įvyks „Lietuviško kino naktis“, kurios metu išvysime vieną gražiausių lietuviškų filmų – restauruotą Arūno Žebriūno „Riešutų duoną“ (1978 m.). Renginio širdimi pasirinkta Vilniaus katedros aikštė, tačiau šią kino klasiką tuo pačiu metu bus galima žiūrėti Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Druskininkuose, Nidoje, Utenoje ir daugelyje kitų vietų.

 • Laidoje „Gimtoji žemė“ – reportažas iš Utenos

  Gruodžio 11 dieną 8 valandą televizijos žiūrovai kviečiami žiūrėti LRT laidą „Gimtoji žemė" – joje bus rodomas reportažas apie Utenos verslo nominacijas ir apie tai, su kokiais pasiekimais Utena pasitinka Kalėdas.

 • Eglė Jakštytė kviečia iš naujo atrasti laimingiausią Lietuvos miestą Uteną: čia grįžti visada gera

  Jau šį ketvirtadienį LRT televizija savo žiūrovus kvies iš naujo pažinti Uteną – miestą, kurio gyventojai pasirodė besantys laimingiausi visoje Lietuvoje, remiantis prieš kelis metus laimę matavusio „Laimės barometro" duomenimis. Dokumentinis filmas „Mano miestas" Uteną pristato kaip išskirtinai bendruomenišką ir socialiai atsakingą.

 • Uteniškius kviečia „Arčiau namų“

  Gruodžio 3 dieną, šeštadienį, Lietuvos ryto televizija transliuos laidą „Arčiau namų". 42 minučių trukmės laidoje – įspūdingas pasakojimas apie Utenos miestą ir rajoną savo darbais garsinančius „perliukus" – darbščius, nagingus, kūrybingus paprastus žmones ir bendruomenes. Kūrybinė grupė taip pat pristato, kaip Utenos krašte puoselėjamos tradicijos, saugomas kulinarinis paveldas, kaip Utenos rajono savivaldybė kuria Uteną – laimės miestą.

 • Filmas „Mano miestas – Utena“ kvies susipažinti su mūsų miestu

  Lietuvos nacionalinė televizija pradeda transliuoti dokumentinių filmų ciklą „Mano miestas". Šiame cikle – beveik valandos trukmės filmas apie Uteną „Mano miestas – Utena". Jis planuojamas rodyti spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje.

 • Filmus Petro Abukevičiaus premijos konkursui – iki spalio pirmos

  Filmų apie Lietuvos gamtą, sukurtų per pastaruosius trejus kalendorinius metus, autoriai kviečiami dalyvauti konkurse Petro Abukevičiaus premijai ir pateikti savo darbus iki spalio 1 dienos.

 • Uteniškiams buvo parodytas filmas apie V. Valiušį

  Sausio 20 dienos pavakarę Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje gausus būrys uteniškių susirinko į dokumentinio filmo „Visada „Bel canto“ apie Lietuvos puodžių karalių Vytautą Valiušį pristatymą. Neseniai „Aukso vainiką“ pelnęs leliūniškis V. Valiušis sulaukė didelio sveikintojų būrio: už kūrybinę veiklą jam nuoširdžių dėkingumo žodžių negailėjo kultūros darbuotojai, menininkai, valdžios atstovai, visuomenės veikėjai ir senojo puodžių amato puoselėtojo draugai bei pažįstamieji.

 • Užpaliečių sukurtam filmui – tarptautinis pripažinimas

  Užpaliečiai turi kuo didžiuotis – filmo operatoriaus ir režisieriaus Vytauto Juknio bei scenarijaus autorės Birutės Minutkienės filmas „Sielininkas" XIII tarptautiniame nekomercinio kino festivalyje „Talinas 2015" iš daugiau kaip 100 pristatytų pasaulio šalių kūrėjų filmų pelnė garbingą III vietą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8687
Vakar apsilankė:9221
Šią savaitę apsilankė:8687
Šį mėnesį apsilankė:97098
Viso (nuo 2015-02-16):14121090
Šiuo metu naršo:
151
2020-07-13
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!