Sveikatos priežiūros įstaigas pasiekė vakcinos
ĮvairenybėsSveikatos priežiūros įstaigas pasiekė vakcinos
2014 spalio 16, Ketvirtadienis 14:31

Sveikatos priežiūros įstaigas pasiekė vakcinos

Sveikatos priežiūros įstaigas pasiekė vakcinos

Utenos apskrities sveikatos priežiūros įstaigos Utenoje, Anykščiuose ir Ignalinoje jau gavo už valstybės lėšas nupirktą sezoninio gripo vakciną. Gripo vakcinos dar negavusias Molėtų, Zarasų ir Visagino gydymo įstaigas planuojama ja aprūpinti iki šių metų spalio 7 dienos.

Pasaulio sveikatos organizacija ypač rekomenduoja pasiskiepyti šiems rizikos grupių asmenims: 65 metų ir vyresniems; sergantiems lėtinėmis širdies – kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų, metabolinėmis, navikinėmis ir kitomis ligomis; gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; nėščiosioms; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams. Rizikos grupėms priklausantys asmenys, norintys pasiskiepyti nemokama gripo vakcina, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Skiepai yra pati veiksmingiausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: bronchito, plaučių uždegimo, ausų, sinusų, širdies raumens uždegimų ir kitų ligų. Gripo viruso antigeninė struktūra pasikeičia vidutiniškai vieną kartą per metus, todėl skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui. Tinkamiausias tam metas – spalio, lapkričio, gruodžio mėnesiai.

Asmenys, nepriklausantys rizikos grupėms, turėtų skiepytis mokama gripo vakcina. Mokamai galima pasiskiepyti gydymo įstaigoje, kurioje esate prisirašę arba kitoje įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.

2014 metų spalio 6 – 12 dienomis sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Utenos apskrityje 10 tūkstančių gyventojų sudarė 42,49 atvejo. Daugiausiai sirgo vaikai, 79 procentų visų sirgusiųjų sudarė asmenys iki 17 metų amžiaus. Utenos apskrityje užregistruotas 1 gripo atvejis.

Utenos rajone minėtomis infekcijomis spalio 6 – 12 dienomis sirgo 157 asmenys, iš kurių buvo net 135 vaikai.

Pasiskiepykite nuo gripo ir apsaugosite ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą. Skiepai labai sumažina galimybę susirgti, o susirgus persergama lengvesne forma. Tai padės išvengti pavojingų komplikacijų, kurios gali baigtis net mirtimi.

Siekiant apsisaugoti gripo svarbios ir nespecifinės priemonės. Rekomenduojama dažnai vėdinti bei valyti patalpas, tinkamai rengtis, neperšalti, aktyviai leisti laisvalaikį, dažnai plauti rankas, vengti kontakto su sergančiais asmenimis. Būtina daugiau valgyti vaisių, daržovių.

Utenos visuomenės sveikatos centro inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo mirtis

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras. Tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį gripo sezoną. Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną.

 • Medikai įspėja: prasideda naujas gripo sezonas

  Šią savaitę oficialiai prasidėjo naujas gripo sezonas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vykdantis gripo stebėseną šalyje, kiekvieną savaitę skelbs sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) sergamumo rodiklius.

 • Mažiausias sergamumas gripu – Utenoje, didžiausias – Alytuje

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informavo, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) per savaitę nežymiai padidėjo.

 • Lietuvoje sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sumažėjo

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje sumažėjo.

 • Gripo epidemijos metu – biuletenis telefonu

  Šalyje didėjant gripo atvejų skaičiui teritorijose, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu. Tokiu atveju nedarbingumo laikotarpis prasideda nuo tos dienos, kai pacientas kreipėsi į gydymo įstaigą, o vizitas pas gydytoją nukeliamas vėlesniam laikui. Tokia yra supaprastinta ir šiuo metu galiojanti kreipimosi tvarka gripo epidemijos metu.

 • Gripas vis sparčiau atakuoja gyventojus

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, gripo epidemijos žemėlapis ir vėl kinta. Antradienį gripo epidemija paskelbta Alytaus miesto ir Šalčininkų rajono savivaldybėse. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė jau vienuolikta.

 • Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo auka

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Šiauliuose mirė moteris. Tai pirmoji gripo auka šį gripo sezoną. Garbaus amžiaus pacientei sausio 15 dieną buvo nustatyta gripo ir plaučių uždegimo diagnozė. Tačiau antradienį moteris mirė. Moteris sirgo lėtinėmis ligomis, nevaikščiojo, tačiau skiepyta nuo gripo nebuvo. Manoma, kad ji užsikrėtė nuo šeimos narių.

 • Gripas ugdymo procesą sustabdė dar daugiau mokyklų

  Ketvirtadienį savivaldybių pateiktais duomenimis, karantinas paskelbtas 250 šalies mokyklų, t. y. 23 proc. nuo visų mokyklų. Nuo pirmadienio ugdymo procesą sustabdyti turėjo dar per 100 švietimo įstaigų.

 • Dėl gripo 135 šalies mokyklose paskelbtas karantinas

  Pirmadienį savivaldybių pateiktais duomenimis, karantinas paskelbtas 135 mokyklose, t. y. 13 proc. nuo visų šalies mokyklų.

 • Devyni simptomai – gripas ar peršalimas?

  Devyni simptomai sieja gripą ir peršalimą. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad gripo simptomai prasideda staiga, o peršalimo – vystosi lėtai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9334
Vakar apsilankė:9691
Šią savaitę apsilankė:78782
Šį mėnesį apsilankė:179414
Viso (nuo 2015-02-16):12229764
Šiuo metu naršo:
75
2020-01-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!