Kokius daiktus dovanoti vaikams Kalėdų proga?
ĮvairenybėsKokius daiktus dovanoti vaikams Kalėdų proga?
2019 gruodžio 19, Ketvirtadienis 08:53

Kokius daiktus dovanoti vaikams Kalėdų proga?

Kokius daiktus dovanoti vaikams Kalėdų proga?

Nors per šventes vis garsiau ir dažniau kalbama apie tikrus jausmus, geras emocijas ir buvimą kartu, tačiau dovanos vistiek išlieka reikšmingos. Juk gera ne tik gauti dovanas, tačiau ir jas dovanoti, tad nereikėtų švenčių metu visiškai atriboti nuo mažų, jaukių dovanėlių, kurios tikrai gali suartinti.

Tiesa, jeigu suaugusieji kartais nebesidovanoja, tai vaikams dovanos yra būtinos. Juk tai įrodymas, kad Kalėdų senelis egzistuoja!

O ką verta dovanoti mažiesiems, kad dovana būtų naudinga?

· Žinoma, vaikams visada patiks žaislai. Siūlome dovanoti loginius, lavinamojo pobūdžio žaidimus, kurie skatina vaiką mąstyti arba kūrybiškai žvelgti į tam tikrus procesus. Žaislus pigiau iki švenčių dar galite užsisakyti čia: https://imuperku.lt/vaiku-prekes/zaidimai-zaislai/.
· Nors drabužiai patinka ne visiems vaikams, tačiau greta mielos dovanėlės papildomai pridėti ir jaukų megztuką – verta. Vaikas turi suprasti, kad per šventes gaunamos ir dovanojamos dovanos turi būti ir praktiškos.
· Dar viena originali dovana yra pufai arba daiktadėžės, kuriose galima laikyti daiktus. Paaugusiems vaikams interjero sprendimai, įvairūs daiktai – tikrai patinka. Juk vaikas per kambario interjerą kuria savo asmenybę. Pufai internetu kainuoja pigiai, tad prieš dovanojimą viduje paslėpkite žaisliuką arba saldainių.
· Paaugusiems vaikams siūlome dovanoti tokius daiktus, kurie skatintų išbandyti naujus dalykus ir galbūt net atrasti savo hobi. Vienais metais tai gali būti staliaus rinkinys, kitais metais – grožio priemonės, medicinos įranga, gaminimui skirti indai ir panašiai.
Padėkite vaikui susipažinti su skirtingomis sferomis ir galbūt tai bus stimulas pasirinkti ateities profesiją?
Dovanokite dovanas, kurios skatina aktyviai leisti laiką ir kuo daugiau valandų praleisti lauke. Tėveliai labai dažnai skundžiasi, kad vaikai diena leidžia prie kompiuterių, tačiau patys nepasiūlo alternatyvų - ką jie gali veikti. Galbūt gera dovana „užkrės" gera veikla?
Nepriklausomai nuo vaiko amžiaus minkšti žaislai visada yra mielas pasirinkimas. Arba jie, arba paaugusiems puikiai tinka stilizuotos pagalvėlės, kurios ne tik puošia kambarį, tačiau ir džiugina savo minkštumu. Juk gera apsikabinti...
Jeigu nežinote ką dovanoti – visada galima paklausti vaiko. Juk ir mes jau geriau pasakytume, ko mums reikia, nei gautume dar vieną indų komplektą.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • VTEK pataria: dovaną priimti ar mandagiai atsisakyti

  Priimdami draudžiamas dovanas viešojo sektoriaus atstovai kelia visuomenei abejonių savo veiklos skaidrumu. Kada dovaną ar paslaugą galima priimti, o kada ne – tokias rekomendacines gaires pateikė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

 • Ar tikrai Kalėdos turi būti brangios? Keli paprasti patarimai, kaip sutaupyti per didžiąsias šventes

  Lietuviai – tikri išlaidautojai. Tyrimai rodo, kad lietuviai santaupų neturi, tačiau nepritekliaus taip pat nejaučia. Ypač prieš didžiąsias žiemos šventes pinigų negailima nei dovanoms, nei maistui, nei gėrimams. Net ir sunkiau besiverčiantys žmonės yra linkę šiek tiek išlaidauti. Bet ar tikrai verta? Po Naujųjų metų šventės greitųjų kreditų bendrovės visada trina rankomis, nes pas juos plūsta savo finansų nesugebėję suvaldyti žmonės.

  Ką daryti, kad sėdant prie Kūčių stalo kišenėse nešvilpautų vėjai? Siūlome šiuos kelis taupymo patarimus, kurie padės sutaupyti besiruošiant žiemos šventėms. Svarbiausia ne tik juos žinoti, bet ir laikytis, neatidedant sekančiam pirmadieniui, mėnesiui ar naujiems metams.

 • Naudingi patarimai šventinius pirkinius perkantiems svetur

  Artėjant žiemos šventėms puoštis ima ne tik miestai, bet ir parduotuvių vitrinos, o gausūs šventiniai pasiūlymai – nemokamas prekių pristatymas, speciali kaina, dovanų rinkiniai – mirgėte mirga tiek prekybos vietose, tiek internetinių parduotuvių tinklalapiuose. Įkvėpti Kalėdų nuotaikos ir siekdami išvengti pernelyg didelio šventinio šurmulio, daugelis dovanų metui ruošiasi iš anksto, todėl Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) pataria, ką svarbu žinoti, jei dovanas pirksite užsienyje.

 • Utena šventiniu laikotarpiu grožiu žada nenusileisti Europos didmiesčiams

  Utenoje jau prasidėjo pasiruošimo Kalėdoms laikotarpis: penktadienį prie Utenos kultūros centro atvežta kankorėžiais pasidabinusi žaliaskarė. Kasmet kiek pabodusiu apdaru pasipuošiantis Kalėdų medis šiemet nusimes senuosius drabužius: pagrindinė miesto eglė stebins savo išvaizda – bus papuošta vokišku klasikiniu stiliumi su tūkstančiais švieselių. Kuklesnė eglė įsikurs miesto širdyje, Utenio aikštėje. Šiais metais uteniškių laukia ne viena džiugi naujovė: savo žaliaskares turės ir trys Utenos mikrorajonai.

 • Nauja vestuvių tradicija: vietoje gėlių – gyvūnų ėdalas

  Lietuvoje vis daugiau jaunavedžių atsisako gėlių, kurias dovanoja vestuvių svečiai. Besituokiančios poros savo šventės dalyvių prašo gėlėms – trapiam ir laikinam grožiui – skirtus pinigus geriau išleisti kilniam tikslui: nupirkti ėdalo beglobiams gyvūnams, žaislų ar knygų be tėvų augantiems vaikams ir pan. Toks jaunavedžių sprendimas pamažu tampa šiuolaikinių vestuvių tradicija. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – sąmoningas požiūris nesvetimas ir uteniškiams.

 • Artėjančios Kalėdos pakvipo menu

  Artėjant didžiosioms metų šventėms bei šalies bibliotekoms švenčiant „Knygų Kalėdas“, gruodžio 8 dieną, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje mokiniams buvo surengtos dvi šventinės pamokos, kurių metu gimnazijoje svečiavosi ir su mokiniais susitiko poetas Rimvydas Stankevičius ir tautodailininkė Rasa Slesoriūnienė.

 • Kaip uteniškiai Kalėdas gaudė...

  Gruodžio 5 dieną Utenos daugiafunkciame centre Utenos rajono priešmokyklinukai, aštuntų klasių mokiniai, tėveliai, globėjai ir jų globotiniai gaudė... Kalėdas! Jau tradicine tapusią šventę kasmet organizuoja VO ,,Gelbėkit vaikus“ Utenos struktūrinis padalinys drauge su Utenos rajono savivaldybe.

 • Utenoje jau juntama Kalėdų dvasia

  Nors iki didžiųjų metų švenčių liko gerokai daugiau nei mėnuo, Utena jau pasirūpino kalėdine egle. Šiandien, penktadienį, 15–16 metrų žaliaskarė paprastoji eglė, daugelį metų savo stulbinančiu grožiu traukusi uteniškių akį, jau nukirsta ir išvežta prie Utenos kultūros centro – čia ji džiugins miestelėnus visą šventinį laikotarpį.

 • 123 uteniškiai prisipažino gavę paskolas ar brangias dovanas

  Apie grynaisiais gautas paskolas ir dovanas, kurios neprivalėjo būti deklaruojamos, o sandoriai nepatvirtinti notaro, ir kurios buvo ar bus panaudotos brangiam turtui įsigyti Utenos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai pranešė 123 Utenos rajono gyventojai. Bendra deklaruota suma – daugiau nei 2,2 mln. eurų. 98 Utenos rajono gyventojai deklaravo daugiau nei 808 tūkst. eurų dovanojimo būdu gautų pajamų, dar 25 rajono gyventojai – apie 1,4 mln. eurų pasiskolintų lėšų.

 • Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje dėmesys pasiekė ir Uteną

  Praėjusią savaitę Utenos vaikų dienos centre „Draugystė“, įsikūrusiame Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro patalpose, viešėjo Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon ir jo asistentė Ana Maizel bei visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus" generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė. Izraelio valstybės ambasados Lietuvoje atstovai šiais metais 68-ąsias Izraelio valstybės nepriklausomybės metines nusprendė paminėti lankydami „Gelbėkit vaikus" įvairiuose Lietuvos kampeliuose įsteigtus vaikų dienos centrus. Izraelio valstybės ambasada Lietuvoje visas šalies gimtadieniui skirtas lėšas panaudojo vaikų kasdienybę pagerinsiančioms higienos, kanceliarinėms priemonėms, buitinei technikai, stalo žaidimams įsigyti.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:627
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:26612
Šį mėnesį apsilankė:59329
Viso (nuo 2015-02-16):14083321
Šiuo metu naršo:
105
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!