Lietuvos keliuose išsaugotos 44 gyvybės
AktualijosLietuvos keliuose išsaugotos 44 gyvybės
2016 lapkričio 17, Ketvirtadienis 09:58

Lietuvos keliuose išsaugotos 44 gyvybės

Lietuvos keliuose išsaugotos 44 gyvybės

Lietuvos keliuose šiais metais žuvusiųjų skaičius sumažėjo daugiau nei penktadaliu. Statistikos duomenimis, nuo šių metų sausio 1 d. iki lapkričio 15 d. žuvo beveik 22 proc. eismo dalyvių mažiau nei tuo pat metu pernai. Tai reiškia, kad šiemet šalies keliuose pavyko išsaugoti 44 gyvybes. 2015 m. šiuo laikotarpiu užregistruotos 203 žūtys.

„Žmogaus gyvybė neįkainojama, tad šie skaičiai nuteikia itin optimistiškai. Šiemet keliuose beveik 20 proc. sumažėjo ir juodųjų dėmių", – sakė laikinai susisiekimo ministro pareigas einantis Rimantas Sinkevičius.
Palyginti su praėjusių metų laikotarpiu nuo sausio 1 d. iki lapkričio 15 d., šiemet per 10,5 mėn. eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės skaičius sumažėjo beveik 6 proc. Nors eismo įvykių metu buvo sužeista 10 proc. daugiau vaikų, tačiau per tą laiką nepilnamečių žūčių keliuose sumažėjo daugiau nei 36 proc.
Siekiant sumažinti eismo įvykių keliuose skaičių, sankryžos rekonstruojamos į žiedines, didinamas šalikelių saugumas, tobulinamos perėjos ir saugumo salelės, tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai. Manoma, kad avaringumo mažėjimui įtakos turėjo ir nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigaliojęs alkoholio prekybos degalinėse draudimas, aktyvi socialinė ir švietėjiška veikla, skirta eismo saugumui didinti.

Susisiekimo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Draudikai: praėjusieji metai šalyje buvo avaringesni, bet ne Utenoje

  Ne tik Lietuvos kelių policijos duomenys, kuriuose fiksuojami tragiškų pasekmių turėję eismo įvykiai, bet ir smulkesnes avarijas atspindinti draudikų statistika byloja tą patį – praėjusiais metais avaringumas šalyje išaugo. Draudimo bendrovė BTA pernai užfiksavo 11,8 tūkst. eismo įvykių, kuriuos sukėlė lengvieji automobiliai – 20 proc. daugiau nei 2018 m. Labiausiai jų skaičius augo Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

 • Ieškoma būdų sumažinti avaringumą Lietuvos keliuose

  Eismo saugumas keliuose vis dar opi problema. Neatsakingas vairavimas, leistino greičio viršijimas, pėsčiųjų neatidumas gatvėse ir keliuose, vairavimas išgėrus – pagrindinės priežastys, sukeliančios nelaimes keliuose.

 • Miesto gatvėmis raižantys vairuotojai į kelio ženklus nežiūri

  Panašu, kad mūsų miesto gatvės netrukus virs kaskadininkų pasirodymų vieta. Tokie triukai, kuriuos retkarčiais pademonstruoja mūsų vairuotojai, stebina net visko mačiusius policijos pareigūnus. Socialiniai tinklai lūžta nuo pikantiškų komentarų, plačiai aptarinėjamos eismo įvykių detalės. Pastarojo meto nelaimės mūsų miesto gatvėse paskatino parašyti publikaciją apie neįprastas avarijas ir plačiau pažvelgti, kodėl tokie eismo įvykiai kartojasi.

 • Žuvusiųjų keliuose sumažėjo daugiau nei tris kartus

  Balandžio 6-ą šalyje minima Saugaus eismo diena. Ją Lietuva pasitinka žymiai sumažėjusiais pastarųjų metų avaringumo rodikliais.
  „Palyginti su 2005 metais, pernai keliuose žuvo tris kartus mažiau žmonių. Tai džiugina, tačiau eismo sauga keliuose ir toliau lieka vienas pagrindinių mūsų iššūkių. Tikslas, kurio siekiame, – nulis žūčių keliuose", – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

 • Per savaitę įvyko 49 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės

  Per savaitę, kovo 25-31 dienomis, mūsų šalyje, pirminiais duomenimis, įvyko 49 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės.

 • Šią savaitę žuvo aštuoni žmonės, vienas iš jų – Zarasų rajone

  Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, kovo 6–12 dienomis, mūsų šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 49 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:550
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:13175
Šį mėnesį apsilankė:45892
Viso (nuo 2015-02-16):14069884
Šiuo metu naršo:
65
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!