Mokytojai svarbiausia – vaikas
AktualijosMokytojai svarbiausia – vaikas
2014 spalio 07, Antradienis 10:11

Mokytojai svarbiausia – vaikas

Mokytojai svarbiausia – vaikas
 • Jurgita Pavilonienė
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 Šalna jau balina tuštėjančius laukus, tyla skverbiasi į miškus ir balas, kieme vis rečiau girgžda sūpynės... Ruduo. Laikas, kai prasideda naujas etapas visiems – mokiniai skuba į mokyklą išmokti ką nors naujo, kultūros darbuotojus renginiai, vasarą vykę lauke, sutelkia jau po centrų stogais, naują sezoną pradeda sportininkai, siekiantys pergalingų laimėjimų... „Utenos diena" po trumpo atokvėpio vasarą vėl paskelbė šauniausiųjų rinkimus. Tradiciškai pirmiausia žvilgsnis krypsta į mokytoją. Rugsėjo mėnesį vykusių rinkimų rezultatai – jau ne paslaptis. Aktyvių skaitytojų pastangomis pirmoji šauniausiojo nominacija yra skiriama Vyturių progimnazijos pradinių klasių mokytojai Aldonai Belopetravičienei.

33 – tiek rugsėjų mokytoja Aldona stoja prieš klasę, kas ketverius metus pasitikdama vis kitus vaikus, pasiryždama vis kitokiems iššūkiams ir su atida bei didele atsakomybe siekdama, kad vaikai ne tik išmoktų skaityti, rašyti, skaičiuoti, bet ir žinotų, kas turi būti svarbiausia žmogui. Ir visa tai 33-ejus metus yra įgyvendinama toje pačioje ugdymo įstaigoje – Vyturių progimnazijoje.
Ar nebaisu? Ar negaila tiek metų, išbarstytų svetimiems vaikams? „Tie vaikai visi yra mano, aš jiems – mama", – užtikrino mokytoja, pasauliui padovanojusi ir užauginusi sūnų ir dukrą. Gyvenimas nepagailėjo pedagogei sunkumų, tačiau apie juos galvoti nėra kada, kai kiekvieną dieną atėjusi į klasę mokytoja randa būrį vaikų, savo smalsiomis akytėmis klausiančių, ką gi įdomaus sužinos šiandien. „Laikai keičiasi, visuomenė darosi piktesnė, vaikai – taip pat. Todėl taip, kaip išmokyti reikalingų įgūdžių, svarbu ir padėti vaikui išmokti šypsotis, atsiverti, būti draugiškam ir laimingam", – pasakojo „Utenos dienos" pašnekovė, šiais metais klasėje turinti 24 pirmokus. „Sunkiausias būna pirmas pusmetis, kuomet turi perprasti ir pažinti vaikus, o jiems reikia priprasti prie naujo žmogaus ir naujos tvarkos", – sakė mokytoja, – po to prasideda atsivėrimų laikas, kuomet vaikai pasakoja ir džiaugsmus, ir rūpesčius. Kartais tenka išgirsti ir negerų dalykų, bet išklausau, pagalvoju ir pamirštu. Man svarbiausia – vaikas." Mokytoja Aldona teigė, kad ir buvusių auklėtinių dėmesio jai netrūksta. Atlekia pas ją penktokai, atbėga aštuntokai... Visiems užtenka ir laiko, ir jėgų. Todėl mokytoja ir ateina pirma į klasę, ir išeina daug vėliau, nei baigiasi pamokos. „Stengiuosi nesinešti darbo į namus. Dabar pratybos sunkios, jų daug. Tačiau atėjus penktadieniui aš laukiu, kada bus pirmadienis", – kalbėjo mokytoja, per tiek metų nepraradusi noro dirbti ir stengtis dėl kitų. Pašnekovė užtikrino, kad ypač svarbu suspėti su naujovėmis, domėtis ir nuolat tobulėti pačiai. „Atsimenu, kai atėjau dirbti į mokyklą, aš turėjau daugiau naujesnės informacijos nei daugelis seniai ten dirbančių mokytojų. Tai didino mano savivertę ir padėjo žengti pirmuosius žingsnius", – pasakojo mokytoja Aldona, apie tai, kad bus pedagogė, žinojusi jau nuo šešerių. „Net ir šiandien neturiu minties, kad galėčiau dirbti ką nors kita", – sakė pašnekovė.
Kad išrinkta šauniausia mokytoja, pedagogei buvo didelė staigmena. „Nesu aš verta tokio titulo. Dirbu savo darbą, stengiuosi jį atlikti gerai. Esu griežta ir reikli, todėl toks įvertinimas ir nudžiugino, ir nustebino. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad galiu būti taip pagerbta", – sakė mokytoja Aldona, kurią, perskaitę žinią „Utenos dienoje", pasveikino ir šeima, ir mokyklos direktorė Edita Kadūnienė. „Tai nuostabi mokytoja, pavyzdys kolegoms. Džiaugiuosi, kad mūsų kolektyve yra žmogus, gebantis rasti bendrą kalbą su vaikais. Ne paslaptis, kad šiandien aktuali ir svarbi darbo mokykloje dalis yra klasės valdymas, taisyklių laikymasis. Šiuos dalykus mokytoja Aldona puikiai išmano, todėl į jos klasę patekęs išdykėlis parodo puikius ir mokymosi, ir elgesio rezultatus", – džiaugėsi direktorė. E. Kadūnienė ir tikino, kad tėvai, turėdami informacijos, jog mokytojai Aldonai teks mokyti pirmokus, jau nuo Naujųjų metų beldžiasi į įstaigos duris, klausinėdami, kaip galėtų jų vaikas patekti į puikios mokytojos globą. Pasak direktorės, toks įvertinimas džiugus visam progimnazijos kolektyvui.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Jauna pedagogė gyvenimą kuria gimtajame mieste

  Nepabūgusi nuolat vykstančių švietimo sistemos refor­mų, sklandančių kalbų apie nelengvą pedagogo kelią ir nedideles algas, uteniškė Gabrielė Pereklytė nusprendė tapti mokytoja. Po studijų grįžusi į gimtąjį miestą ir šių metų rugsėjo mėnesio pradžioje Utenos „Saulės“ gimna­zijoje dirbti pradėjusi 22 metų pedagogė buvo šiltai pri­imta į gausią bendruomenę ir iškart susigyveno su savo mokiniais. Visuomet gimnazistus raginanti nepamiršti judėti mokytoja rodo jiems gražų pavyzdį. Ji – profesio­nali rankininkė, vakarais įveikianti kelis kilometrus bė­giodama ar važinėdama dviračiu.

 • Sukurta mokytojų atlyginimų skaičiuoklė

  Nuo šiol kiekvienas mokytojas gali pasiskaičiuoti preliminarų būsimą atlyginimą perėjus prie etatinio darbo apmokėjimo. Šalia pateikta ir speciali skaičiavimo programa mokyklų vadovams, ji padės skaičiuojant ir tolygiai paskirstant mokytojų darbo valandas.

 • Mokytoja subūrė kuriančius talentus

  Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje atidaryta mūsų rajono pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkursas–paroda „Tėvynė mano – Lietuva“, skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Šios unikalios ir spalvingos parodos iniciatorė Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus mokytoja Loreta Šapokienė, pastebėjusi, kad pastaruoju metu vaikai vis labiau kviečiami į įvairius protmūšius, o kuriantys yra šiek tiek primiršti, sukvietė gražų būrį vaikų, neabejingų poetiniam žodžio grožiui.

 • Apdovanota mokytoja – Meilės Lukšienės premijos laureatė

  Spalio 2 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje įteikta Meilės Lukšienės premija. Šiemet ją apdovanota Vilniaus Žemynos gimnazijos biologijos vyresnioji mokytoja biomedicinos mokslų daktarė Asta Navickaitė. Ji premijos nusipelnė už siekį eiti už įprastų mokyklos ribų, už darbą, kuris sulieja teoriją ir praktiką, už vaisingas pastangas į mokyklą atnešti mokslinius tyrimus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5868
Vakar apsilankė:9691
Šią savaitę apsilankė:75316
Šį mėnesį apsilankė:175948
Viso (nuo 2015-02-16):12226298
Šiuo metu naršo:
146
2020-01-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!