Skelbiama mažosios daugiabučių renovacijos pradžia: paraiškų lauks iki šių metų pabaigos
AktualijosSkelbiama mažosios daugiabučių renovacijos pradžia: paraiškų lauks iki šių metų pabaigos
2019 gruodžio 02, Pirmadienis 09:50

Skelbiama mažosios daugiabučių renovacijos pradžia: paraiškų lauks iki šių metų pabaigos

Skelbiama mažosios daugiabučių renovacijos pradžia: paraiškų lauks iki šių metų pabaigos

Startuoja mažoji renovacija: Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti. Paraiškos bus priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2019 m. gruodžio 31 d., o valstybė planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones finansuos 30 proc. investicijų.

BETA direktorius Valius Serbenta pasakojo, kad senos statybos daugiabučių gyventojai dažnai skundžiasi, jog vieni butai kaista per daug, o kiti – šąla. Anot jo, tokiuose daugiabučiuose šilumos skirtumas tarp žemiausio ir viršutinio aukšto kartais gali siekti net iki 10 °C, nepaisant to, gyventojai už šildymą moka tiek pat.
Ekspertas skaičiuoja, kad mažoji renovacija ne tik padės spręsti šią problemą, bet ir leis sutaupyti nuo 15 iki 20 proc. šilumos energijos. Anot jo, investicijos į mažąją renovaciją yra gerokai mažesnės, palyginti su kompleksiniu pastato atnaujinimu.
„Skaičiuojama, kad visapusiškas pastato atnaujinimas yra brangesnis ir kainuoja apie 200 eurų kv. m, o mažosios renovacijos projektas kainuoja kur kas pigiau – jo kaina priklauso nuo šilumos punkto galingumo", – teigė BETA direktorius.

Šildymo sistemų atnaujinimas – neišvengiamas

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius sakė, kad šildymo sistemos modernizavimas yra neišvengiamas žingsnis didelėje dalyje sovietmečiu statytų daugiabučių.
„Daugelio daugiabučių šildymo sistemos yra labai nepatikimos būklės, todėl, norint išvengti su tuo susijusių avarijų, anksčiau ar vėliau jos turės būti atnaujintos. Dabar, kai valstybė dalinai finansuoja šilumos punkto ir šildymo sistemų atnaujinimą, yra pats geriausias laikas tuo susirūpinti", – sakė V. Lukoševičius.
Jis pridūrė, kad vykdant mažąją renovaciją gyventojai gali įsirengti individualias šilumos reguliavimo sistemas, leidžiančias šilumą vartoti pagal savo poreikius.
Taip pat gyventojai, siekiantys gauti valstybės paramą, gali keisti radiatorius, vamzdynus, įsirengti termostatinius ventilius, atnaujinti elevatorinius šilumos punktus į automatizuotus ar modernizuoti jau susidėvėjusius automatinius šilumos punktus, kurie automatiškai nepalaiko nustatytos karšto vandens temperatūros sistemoje.

Mažas projektas gali vesti prie didesnio

V. Lukoševičius prognozavo, kad mažoji renovacija turėtų paskatinti ir didžiosios renovacijos mastus.
„Įgyvendinus mažą projektą, dažnai gyventojams kyla noras atnaujinti ir visą namą. Mūsų patirtis rodo, kad renovacijos procesas skatina žmones bendrauti, ieškoti kompromisų ir labiau pasitikėti vieni kitais, todėl gali būti, kad mažoji renovacija suveiks kaip katalizatorius kompleksinei renovacijai", – teigė V. Lukoševičius.
Aplinkos viceministras Marius Narmontas akcentavo, kad valstybės skiriama parama nuo paraiškos teikėjo nepriklausys – visiems bus kompensuojama vienoda investicijų suma – 30 proc. nuo visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Paraiškos mažajai renovacijai priimamos visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2019 m. gruodžio 31 dienos. Mažosios renovacijos kvietime numatyta 5 mln. eurų suma finansuoti pateikus projektus. BETA duomenys rodo, kad nuo 2013 m. yra atnaujinta 2 350 daugiabučių namų, dar 427 daugiabučiai yra renovuojami.
Komentaras po nuotrauka: Renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš BETA archyvo.

       

                                            Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4785
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:4785
Šį mėnesį apsilankė:15599
Viso (nuo 2015-02-16):14282759
Šiuo metu naršo:
66
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!