Pirkėjams svarbiausia – patogumas ir mažos kainos
AktualijosPirkėjams svarbiausia – patogumas ir mažos kainos
2019 kovo 05, Antradienis 08:46

Pirkėjams svarbiausia – patogumas ir mažos kainos

Pirkėjams svarbiausia – patogumas ir mažos kainos

Lietuvoje atlikti pirkėjų tyrimai atskleidė, kad renkantis parduotuvę žmonėms svarbiausi kriterijai yra galimybė apsipirkti vienu ypu, kainos ir kokybės santykis, maloni aplinka, asortimentas bei nuolatinė prekių pasiūla.

Dėmesys ne tik kainai, bet ir kokybei

Tokius svarbiausius apsipirkimo kriterijus atskleidė tyrimų bendrovės „Nielsen Lietuva" 2018 metais atliktas Lietuvos pirkėjų tyrimas.
„Nors visais būdais vartotojas ir bando išleisti mažiau, kokybės kartelė auga", – tvirtino „Nielsen Lietuva" verslo plėtros ir įžvalgų skyriaus vadovė Baltijos šalims Daiva Buckonytė.
Anot jos, 57 proc. pirkėjų teigia, kad kasdienis apsipirkimas jiems įprasta rutina. Nuo to esą visiškai pabėgti būtų sudėtinga. Jei neiname į parduotuvę kasdien, tai užsukame kas antrą ar kas trečią dieną. Tai užima dalį gyvenimo. „Žmonės visame pasaulyje prekybos vietose ieško patogumo. Patogumas gali būti išreikštas skirtingais būdais", – kalbėjo D. Buckonytė.
Anot jos, visi pirkėjai nori sutaupyti, visi ieško mažų kainų, tačiau europiniame kontekste lietuviai išsiskiria tuo, kad negali pasakyti, kokios yra jų perkamiausių produktų kainos.
„Kalbant apie visą kainų suvokimo foną, lietuviai tikrai išsiskiria Europoje – net 99 proc. jau kelintus metus iš eilės teigia, kad kainos auga. Tačiau vis dar esame ta šalis, kurioje pirkėjai nuoširdžiausiai prisipažįsta nežinantys, kas kiek tiksliai kainuoja. Atrodytų, turėtumėm būti kaip vengrai ar čekai, kurie taip pat susirūpinę kainų kilimu, tačiau šioje srityje esam mažiau racionalūs, nes paprasčiausiai negalime įvardyti, kas kiek kainuoja", – teigė D. Buckonytė.

Geros akcijos – dar ne viskas

Atlikto tyrimo išvadas patvirtino ir kalbinta uteniškė Zita K. Moteris atskleidė, kad parduotuvėse stengiasi lankytis kas tris dienas, o pagrindiniam apsipirkimui renkasi tuos prekybos centrus, kuriuose gali rasti ne tik geras akcijas, bet ir visus būtiniausius produktus už gerą kainą.
„Lankydamasi įvairiose parduotuvėse visada ieškau galimybių sutaupyti. Tačiau po darbo skirtingų parduotuvių lankymui ir mažiausių kainų paieškai lieka mažai laiko, o savaitgalį norisi praleisti su šeima. Todėl man svarbu, kad pasirinktoje parduotuvėje galėčiau visada rasti mažas perkamiausių produktų kainas", – savo apsipirkimo lūkesčiais dalijosi uteniškė Zita.
Moters teigimu, per mėnesį maisto produktams išleidžia nuo 150 iki 200 eurų, o didžiąją jos pirkinių krepšelio dalį sudaro šviežias maistas. Ji tvirtina, kad akcines prekes renkasi gan dažnai, tačiau taip pat nori žinoti, kad jos lankomoje parduotuvėje kainos būtų mažos ir nereikėtų blaškytis po kitus prekybos centrus.
„Geros akcijos – nėra viskas. Labai svarbu, kad pasirinktoje parduotuvėje būtų geras asortimentas ir nuolatos rasčiau mažas kainas. Man į akis krito „Maximos" parduotuvėje prie kai kurių prekių iškabintos geltonos etiketės, pavadintos „Mažos kainos garantija". Išsiaiškinau, kad tai nėra trumpalaikė akcija, bet nuolatos vykdoma iniciatyva, kurios metu „Maxima" tikrina tokiomis etiketėmis pažymėtų produktų kainas kituose prekybos centruose, o jei randa mažesnes – jas irgi sumažina.
Iš pradžių netikėjau, kad tai daroma nuosekliai. Bet lankydamasi įvairiose parduotuvėse įsitikinau, kad „Mažos kainos garantijos" prekes tikrai galima įsigyti nebrangiau nei kitose parduotuvėse.
Tai labai patogu – kadangi geltonomis etiketėmis pažymėta daugelis mano mėgstamų maisto produktų, man nebereikia gaišti laiko, blaškantis po kitas parduotuves. Dabar visada žinau, kad „Maximoje" rasiu ir gerą asortimentą, ir mažas kainas. Tereikia surasti geltonas „Mažos kainos garantijos" etiketes", – teigė pašnekovė.

Pirkėjai sutaupo

Pasak prekybos tinklo „Maxima" atstovų, kainų tikrinimo ir mažinimo iniciatyva „Mažos kainos garantija" vyksta jau beveik dvejus metus, o pirkėjai pajuto jos naudą ir sutaupė lėšų.
„Kainų tikrinimą pradėjome 2017 metų pradžioje, o nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio tikriname jau net dviejų tūkstančių perkamiausių prekių kainas didžiuosiuose prekybos tinkluose. Net pusė iš tų prekių – lietuviškos.
Viskas labai paprasta – jei randame kampanijoje dalyvaujančios prekes pigiau, iš karto mažiname kainą savo parduotuvėse. Taip laimi mūsų pirkėjai – jiems nebereikia blaškytis po skirtingas parduotuves, ieškant mažiausios kainos. Skaičiuojama, kad nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio pabaigos iki 2019 vasario mėnesio vidurio pirkdami šios kampanijos etiketėmis paženklintas prekes pirkėjai sutaupė per 1,9 mln. eurų", – teigė „Maximos" komercijos vadovė Vilma Drulienė.
„Mažos kainos garantijos" prekių kainas tikrina nepriklausoma ekspertų komanda, kuri ne mažiau nei du kartus per savaitę surenka informaciją apie „Maximos" ir kitų didžiųjų Lietuvos prekybos tinklų prekių kainas. Ekspertai renka ir lygina didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse siūlomų identiškų prekių, kurioms netaikomos nei nuolaidos, nei akcijos, kainas. Pavyzdžiui, įvertinama, kiek visur kainuoja 1 litras 2,5 proc. riebumo „Dvaro" pieno. Jei randama kitur pigiau, „Maximos" parduotuvėse iš karto mažinamos konkretaus produkto kainos.

„Maximos" inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Maxima“ į Anykščius atveža 78 tonas prekių po 1 eurą

  Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ jau kitą penktadienį prisijungs prie Anykščių miesto šventės ir pradės „Ačiū“ turą per Lietuvą. „Maxima“ atvyksta padėkoti Anykščių krašto gamintojams ir augintojams bei pateikti ypatingų pasiūlymų gyventojams – anykštėnų lauks pilnutėliai sunkvežimiai prekių po 1 eurų. Šiais pasiūlymais galės pasinaudoti visi „Ačiū" kortelių turėtojai, kurie šventinį savaitgalį lankysis Anykščiuose.

 • Bendruomenių mokymosi veikloms skirs 80 000 eurų

  „Diena be mokslo yra tuščiai praleista diena", – yra sakęs Albertas Einšteinas. Šiemet visos Lietu­vos bendruomenės turi galimybę gauti finansavimą veikloms, skatinančioms jų narių mokymąsi ir tobu­lėjimą. Geriausioms idėjoms bus padalytas 80 tūkst. eurų fondas, kurį įsteigė lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, vykdantis jau penkerius metus gyvuojan­čią programą „Mes – bendruomenė“.

 • Uteniškiai įsitikino: pirkti lietuviškas maisto prekes apsimoka

  „Nusprendęs dažniau rinktis lietuviškus pieno produktus, duoną ir čia užaugintas daržoves, užuot pirkęs importines, vos per mėnesį sutaupiau dešimtis eurų“, – dalijosi uteniškis Dominykas. Jis neslėpė, kad anksčiau nekreipė ypatingo dėmesio į perkamų produktų kilmę, tačiau sužinojęs apie prekybos tinkle „Maxima“ vykdomą akciją nusprendė padaryti eksperimentą ir apsipirkti tik iš lietuvių gamintojų tiekiamo asortimento.

 • Paskelbė datą, kada atidaroma nauja „Maxima“ Utenoje

  Rugsėjo 6 dieną lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ Utenoje atvers naujos parduotuvės duris. Tai bus 244-oji „Maximos“ tinklo parduotuvė Lietuvoje. Basanavičiaus g. pradėsiančioje veikti parduotuvėje uteniškiai ras gausiausią mieste – daugiau nei 21 500 prekių – asortimentą. Į parduotuvės įrengimą investuota per 750 000 eurų bei sukurta daugiau nei 50 naujų darbo vietų.

 • Utena – prekybininkų rojus: dygsta dar viena „Maxima“ su dviem iksais

  Uteną kaip iš gausybės rago vienas po kito okupuoja prekybos centrai. Praėjusiais metais buvo atidaryti trys: „Utenos prekybos“ baldų centras, LIDL ir IKI. J. Basanavičiaus g. 108B, priešais prekybos centrą „Norfa“, ką tik pradėta statyti dar viena „Maxima XX“. Ateityje „Maxima XX“ bus sublokuota su „Ermitažo“ prekės ženklo parduotuve, kurios projektavimo darbai dar tik pradėti. Jos statyba bus vykdoma kiek vėliau.

 • Utenos regione „Maxima“ parduotuvės per šv. Velykas dirbs, bet trumpiau nei įprasta

  Per artėjančias šv. Velykas prekybos tinklo „Maxima" parduotuvės Utenos regione dirbs visos, tačiau trumpiau nei įprastomis dienomis. Taigi velykinius stalus ruošiantys ar artimuosius lankantys pirkėjai galės įsigyti trūkstamų maisto produktų, velykinių dovanų ar kitų prekių, juolab, kad šventiniam savaitgaliui paruošta specialių akcijų – su nuolaida bus pardavinėjami visi rudi vištų kiaušiniai, Velykiniai saldainiai ir kt.

 • Grasino nuo žemės paviršiaus nušluoti „Maximą“ ir reikalavo pinigų

  Praėjusio šeštadienio pavakarę policijos pareigūnus ant kojų sukėlė neįprastas skambutis: pakeistu balsu kalbėjęs skambinusysis pagrasino, kad jeigu prie konteinerio neras nurodytos pinigų sumos, už valandos nebeliks prekybos centro „Maxima".

 • Keičiasi „Maxima LT“ vadovas

  UAB „Maxima LT" valdybos sprendimu nuo sausio 9 dienos keičiasi bendrovės vadovas – „Maxima LT" generaline direktore tapo Kristina Meidė, kuri pakeitė „Vilniaus prekybos" grupę palikusį Žydrūną Valkerį. K. Meidė taip pat dirbs bendrovės valdyboje. Iki šiol K. Meidė vadovavo kitai „Vilniaus prekybos" įmonei „Euroapotheca" ir buvo jos direktorė bei valdybos pirmininkė.

 • Utenos regione šventiniu laikotarpiu „Maxima“ parduotuvės dirbs trumpiau

  Siekiant, kad prekybos tinklo „Maxima" darbuotojai per didžiąsias metų šventes galėtų kuo daugiau laiko praleisti su artimaisiais, dauguma tinklo parduotuvių šventinėmis dienomis pirkėjus aptarnaus, tačiau trumpiau nei įprasta. Prie Kūčių stalo su namiškiais galės susėsti visi „Maximos" darbuotojai – beveik visos tinklo parduotuvės tą dieną Utenos regione dirbs iki 19 val. ar dar trumpiau.

 • Protestuotojų ryžtą „Maxima“ gesino įspūdingomis akcijomis

  Dėl kylančių maisto produktų kainų prekybos centruose ir mažų atlyginimų per šalį nuvilnijo gyventojų pasipiktinimo banga ir visuotinis raginimas neiti į parduotuves. Prie akcijos prisidėjo ir dalis uteniškių – pirmąją prekybos centrų boikoto dieną parduotuvėse jų buvo gerokai mažiau, tačiau vėliau ryžtas sumažėjo ir prekeiviai pasitiko grįžtančius pirkėjus. Nežinia, kiek uteniškių aplenkė tinklines parduotuves, tačiau dalis atkakliausiųjų nesitenkino tik trijų dienų nepirkimo akcija ir šeštadienį rinkosi prie kūrybinių industrijų centro „Taurapilis", kur buvo suorganizuotas mitingas. Nors mitinguotojų gretos buvo negausios, vienas pagrindinių jo organizatorių Utenoje Ramutis Bielinis „Utenos dienai" tvirtino, jog svarbiausia, kad pavyko apskritai žmones išjudinti ir paskatinti reikšti nepasitenkinimą, užuot tyliai kentus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:13611
Vakar apsilankė:12880
Šią savaitę apsilankė:38255
Šį mėnesį apsilankė:106465
Viso (nuo 2015-02-16):13180630
Šiuo metu naršo:
190
2020-04-08
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!