Tėvams gėda skaityti vaikams skirtą knygą apie seksualinį švietimą
AktualijosTėvams gėda skaityti vaikams skirtą knygą apie seksualinį švietimą
2017 spalio 30, Pirmadienis 13:02

Tėvams gėda skaityti vaikams skirtą knygą apie seksualinį švietimą

Tėvams gėda skaityti vaikams skirtą knygą apie seksualinį švietimą
 • Gediminas Malaškevičius

Nuo kada su vaikais reikia pradėti kalbėti apie lytinį švietimą? Psichologas Linas Slušnys teigia, kad skandinavų parengtoje lytinio švietimo programoje nurodoma, jog apie tai reikia pradėti kalbėti jau nuo 1 klasės.

Psichologas sako, kad vaikai lyčių skirtumus pradeda suvokti būdami 4–5 metų, o pradėti kalbėti apie lytinį švietimą su vaiku paauglystėje jau gali būti per vėlu.

Knygutės „Iš kur atsiranda vaikai" autorė Rasa Andrikienė teigia, kad blogiausia, kai patys tėvai vengia kalbėti apie lytinį švietimą su savo vaikais. Rasos išleista knyga pasibaisėjo ne vienas tėvas, o daugelis tėvų jai yra sakę, kad jiems net gėda skaityti tokią knygą. Tačiau Rasa rami – knygą vertinę psichologai nustatė, kad ji tinkama vaikams.

„Kam reikalingos tokios iliustracijos šešerių metų vaikams?" – klausia dviejų vaikų tėvas Tomas.

Leidyklos „Alma Littera" vadovė Danguolė Viliūnienė sako, kad leidėjai susiduria su nemenkomis problemomis dėl keisčiausių tėvų interpretacijų ir iš to kyla dideli skandalai. Moteris prisiminė, kad yra kilęs skandalas, kai spalvinimo knygutėje viena mama pastebėjo kanapės lapą, nors iš tiesų ten buvo vaizduojamas klevo lapas.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • 5 būdai kaip sukurti vaikui įdomias ir turiningas atostogas

  Tėvams ir seneliams turbūt viena iš dažniausiai pasitaikančių varginančių situacijų, kuomet vaikas eina iš paskos ir kartoja, jog neturi ką veikti. Taip nutinka per kiekvienas atostogas ir savaitgalius. Jeigu tinkamo pasiūlymo negauna, mažasis pasičiumpa mobilųjį telefoną ar planšetę ir tyliai dingsta suaugusiems iš akiračio. Kaip sudominti vaiką aktyvia veikla?

 • Nauja metodika bus išbandoma ir Utenos rajone

  Švietimo ir mokslo ministerija kartu su savivaldybėmis, neformaliojo švietimo specialistais sukūrė naują neformaliojo švietimo kokybės vertinimo instrumentą, kurį jau šį pavasarį išbandys šešios savivaldybės. Atsižvelgus į jų patirtį ir pastabas, metodika bus tobulinama, o nuo 2019 sausio 1 d. bus siūloma ją taikyti visoje šalyje.

 • Išmokų vaikams įstatymas užtikrins išmokas visiems vaikams

  Seimas priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama remti vaikus auginančias šeimas bei mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę.

 • Muzikinis spektaklis vaikams „Pyp pyp“ apie viską iki galo, bet atvirkščiai

  Rašytojas Donaldas Bissetas – dažnas svečias Keistuolių teatro scenoje. Šmaikštūs, drąsiai svajoti ir išsivaduoti iš slogumo bei pykčio kviečiantys pagal šio britų autoriaus kūrybą pastatyti spektakliai „Kitą kartą“ bei „Aukštyn kojom“ džiugino jau užaugusias Keistuolių bičiulių kartas, o dabar D. Bisseto pasakos sugrįžta į sceną ir kviečia mažuosius žiūrovus garsiai supypsėti „Pyp pyp“!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3980
Vakar apsilankė:11903
Šią savaitę apsilankė:48144
Šį mėnesį apsilankė:326918
Viso (nuo 2015-02-16):13773984
Šiuo metu naršo:
149
2020-05-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!