STT akiratyje – Utenos regiono atliekų tvarkymo centras
AktualijosSTT akiratyje – Utenos regiono atliekų tvarkymo centras
2017 rugsėjo 21, Ketvirtadienis 08:20

STT akiratyje – Utenos regiono atliekų tvarkymo centras

STT akiratyje – Utenos regiono atliekų tvarkymo centras

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, susijusį su atliekų tvarkymo organizavimu ir vykdymu Utenos regiono atliekų tvarkymo centre (toliau – URATC). Šį atliekų tvarkymo centrą įsteigė Utenos apskrities savivaldybės.

Įtariama, kad URATC direktorius, būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei (ji anksčiau buvo laimėjusi daugiau nei 11 mln. eurų vertės konkursą dėl atliekų tvarkymo gamyklos pastatymo Utenoje) vykdyti eksploatuojamų mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginių techninę priežiūrą. STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už palankių sprendimų priėmimą 2016–2017 metais URATC direktoriui buvo „atsilyginta" darbais ir įranga jo statomame name.
Taip pat, kaip įtariama, URATC direktorius galimai piktnaudžiavo tarnyba – naudojo URATC turtą ir kitus išteklius minėtame statomame name.
Atlikdami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai iš URATC ir dar vienos bendrovės paėmė tyrimui reikšmingų dokumentų. Buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose bei namuose. URATC ir bendrovės direktorius sulaikyti dviem paroms. Įtarimai dėl piktnaudžiavimo pareikšti URATC direktoriui, įtarimai dėl papirkimo – uždarosios akcinės bendrovės direktoriui ir vienam buvusiam darbuotojui.
Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
Atliekų tvarkymas yra viena iš Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programoje įvardintų prioritetinių sričių, kuriose korupcijos paplitimo galimybė yra didžiausia. STT korupcijos tyrimų ir korupcijos prevencijos veiksmais taip pat ne kartą atkreipė dėmesį į korupcijos rizikų mažinimo reikalingumą šioje srityje.
STT korupcijos prevencijos pareigūnai yra atlikę korupcijos rizikos analizes atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo, priežiūros ir kontrolės srityje, pateikę rekomendacijų dėl šios veiklos tobulinimo, taip pat yra atlikę teisės aktų antikorupcinius vertinimus ir pateikę pasiūlymų dėl atliekų tvarkymo reglamentavimo tikslinimo.
STT kasmet gauna asmenų pareiškimų, susijusių su atliekų tvarkymo klausimais. Vien 2017 metais gauta 13 tokių pareiškimų (2016 metais – 19, 2015 metais – 24).
Nuo 2010 metų STT beveik kasmet pradeda ikiteisminius tyrimus, susijusius su atliekų tvarkymo sritimi. Iki šios dienos 12 asmenų yra nuteisti ir pripažinti kaltais padarę korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

STT inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Rizikingiausios sritys – viešieji pirkimai, interesų konfliktai ir įmonių valdymas

  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) parengė pagrindinių korupcijos rizikų apžvalgą savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) veikloje. Apžvalgoje atskleidžiamos 2014–2019 m. korupcijos rizikos analizėse nustatytos pažeidžiamiausios sritys viešuosiuose pirkimuose ir įmonių valdyme. Apibendrinus 13 STT atliktų analizių duomenis nustatyta, kad SVĮ pasigendama didesnio dėmesio viešųjų pirkimų planavimui, aiškios valdybos narių, vadovų skyrimo tvarkos bei viešų ir privačių interesų derinimo.

 • Skaidriųjų ežerų krašte – neskaidrūs viešieji pirkimai

  Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba vykdant viešuosius gatvių rekonstravimo, vandentiekio tinklų rekonstravimo, infrastruktūros įrengimo darbų pirkimus Ignalinos ir Molėtų rajonuose.

 • STT tyrimas: kiek savivaldybių administracijose dirba giminaičių

  Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) analitinės antikorupcinės žvalgybos specialistai nustatė visų 60 Lietuvos savivaldybių administracijų nepotizmo intensyvumo (įstaigoje dirbančių giminaičių, sutuoktinių ir sutuoktinių giminaičių dalis nuo visų darbuotojų) rodiklius.

 • STT Utenos rajono savivaldybėje įžvelgė korupcijos rizikų

  Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos korupcijos prevencijos pareigūnai, atlikę korupcijos rizikos analizę Utenos rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) sporto rėmimo srityje, įžvelgė korupcijos rizikų.

 • STT krėtė Utenos rajono savivaldybę

  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vakar, antradienį, atliko dokumentų poėmius Utenos rajono savivaldybėje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11870
Vakar apsilankė:13067
Šią savaitę apsilankė:73012
Šį mėnesį apsilankė:42172
Viso (nuo 2015-02-16):13116337
Šiuo metu naršo:
128
2020-04-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!