Konferencijoje pasidalijo įspūdžiais ir patirtimi

Rugpjūčio 27 dieną Utenos kolegijoje vyko konferencija „Jungtinės studijų programos: nauda ir iššūkiai”.
Konferencijoje buvo nagrinėjami Utenos kolegijos tarptautinės jungtinės Svetingumo vadybos studijų programos parengimo  ir įgyvendinimo aspektai. Joje dalyvavo uteniškių kolegos  iš Rėzeknės aukštosios mokyklos, Svetingumo vadybos studijų programos studentai, turizmo ir svetingumo sektoriaus specialistai.

Konferencijos dalyvius pasveikino kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas. Direktorius padėkojo programos rengėjų komandai ir pabrėžė dideles galimybes, atsiveriančias jos studentams. Utenos kolegijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Rūta Jurgelionienė apžvelgė Svetingumo vadybos studijų programos kūrimo ir įgyvendinimo etapus: studijų programos konstravimą, personalo kvalifikacijos kėlimą Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Suomijos, Vokietijos aukštojo mokslo institucijose organizuotuose mokymuose, mokomosios medžiagos rengimą, vadovėlių rašymą ir kt. veiklas.
Su kokiais iššūkiais susidūrė ir kokias naujas galimybes įžvelgė rengiant ir įgyvendinant šią studijų programą, papasakojo Rėzeknės aukštosios mokyklos Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Iveta Mietule. Mintimis apie Europos svetingumo ir turizmo ateitį bei reikalavimus šio sektoriaus darbuotojams nuotoliniu būdu dalinosi ekspertas iš Jungtinės Karalystės, tarptautinės svetingumo specialistų asociacijos EURHODIP viceprezidentas dr. Shyam Patriar. Dr. Ana Ivolga taip pat nuotoliniu būdu supažindino su moderniomis švietimo technologijomis, taikomomis Stavropolio agrariniame universitete (Rusija). Arūnė Karosaitė, Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė, pristatė ,,Jungtinių programų gidą nuo A iki Z praktikams”.
Vienas iš reikšmingų projekto rezultatų – parengtos trys mokomosios knygos, kurių medžiaga taip pat pateikta ir virtualioje Moodle aplinkoje. Dr. Iluta Arbidane, pasitekdama vikšro ir drugelio alegorijas pristatė knygą ,,Human Resources and Career Managament in the Hospitality Industry” (autorės R. Jurgelionienė, I.Arbidane, I. Mietule). Su knyga ,,Managament of Hospitality projects” (autorės R. Kučinskienė, J. Daubarienė, A. Pelenienė) supažindino dr. Rasa Kučinskienė.
Viena įdomiausių baigiamosios konferencijos dalių – studentų įspūdžiai. Studentė Inguna Semule pasidalino asmenine studijų Utenoje ir Rėzeknėje patirtimi, papasakojo, kaip sekėsi žinias pritaikyti atliekant praktiką Bulgarijos viešbutyje. Ji pabrėžė, kad įgytus praktinius įgūdžius sėkmingai panaudojo bendraudama su klientais ir dirbdama komandoje.
Po to  studentės pakvietė konferencijos dalyvius į pagal projektą atnaujintą Mokomąjį svetingumo centrą. Jos pasivaišino sveikais ir skaniais kokteiliais, kurių gamybą pagal šiuo metu populiarėjančios molekulinės virtuvės principus, buvo galima stebėti gyvai bei sužinoti jų receptūrą. Merginas šių kokteilių gamybos paslapčių išmokė Rėzeknės aukštosios mokyklos dėstytoja Inese Silicka. Visos studentės teigė, kad džiaugiasi pasirinkusios Svetingumo vadybos studijų programą.
Konferencija baigėsi nuotaikingu ,,Protų mūšiu”, kurį suorganizavo Turizmo ir viešbučių administravimo katedra. Saulėta nuotaika, lydėjusi visą renginį, atsispindėjo ir bendrai konferencijos dalyvių nupieštame paveiksle.

Utenos kolegijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas