Trys gero arbatos puodelio taisyklės

Dažnai įprotis gerti arbatą siejamas su sveiku gyvenimo būdu, balansu ir stabilumu. Iš dalies – tai tiesa. Arbatos gaminimo, ruošimo ir gėrimo tradicijos siekia tūkstančius metų, o įrašų apie naudą sveikatai randama jau IV a. Kaip bebūtų, svarbu žinoti, tris esminius dalykus – kaip ją paruošti, kada gerti ir kaip.

Arbata – ne aperityvas

Ir ne maistas. Ji gali būti vartojama su maistu, tačiau ne vietoj jo. Dėl aktyvių cheminių medžiagų, kofeino ji gali dirginti skrandį ar net sukelti pykinimą (šie simptomai vadinami „arbatos pagiriomis“). Šių savybių turi juoda, balta ir žalia arbatos . Žolelių arbatos skiriasi savo poveikiu, savybėmis. Todėl, jei ruošiate puodelį arbatos prieš valgį, vertėtų pasidomėti, kokią įtaką organizmui turi pasirinktos žolelės.

Leiskite atvėsti

Ant pakuotės dažniausiai rasite informaciją, kokios temperatūros vanduo geriausias būtent tos rūšies arbatos plikymui. Tačiau tai nereiškia, kad ši temperatūra yra tinkama gerti. Statistinio žmogaus gomurys, ryklė toleruoja 69° C ir žemesnės temperatūros gėrimus, o karštesniais galite nusiplikyti, nejausti pilnos skonio paletės. Tad ir arbatos atveju palaukite kelias minutes. Arbatos aistruoliai sutinka, kad skonių receptoriai arbatos skonius pajaučia arbatai atvėsus iki 50–60° C laipsnių temperatūros.

Kaip išsirinkti rūšį?

Taisyklių nėra – jas nusistatome patys. Tačiau įvertinus poveikį ir dienotvarkę yra rekomendacijų, kada ir kokią arbatą rinktis, štai kelios: rytui – galima rinktis „stipresnes“, energizuojančios arbatos – juodosios ceilono, assam, kiniškos arbatžolės ir jų mišiniai, „English Breakfast“ mišiniai suteiks žvalumo ir energijos.

Po pietų – dažnam tiks lengvesnės, mažiau kofeino turinčios arbatos: žaliosios, oolong, baltosios arbatos bei jų mišiniai, juodosios arbatos mišiniai („Earl Grey“ arba „Afternoon Tea“) su pienu.

Pavakariams ar vakarui – lengvos oolong, arbatos be kofeino, o po sotesnės vakarienės – pu-erh. Prieš miegą – žolelių, turinčių raminančių savybių. Ramunėlės, melisos arba įvairūs žolelių mišiniai padės atsipalaiduoti po dienos darbų ir nuotykių.

Įvairiems skoniams ir dienos ir metų laikų ciklams turime įvairių arbatų – bandykite nematytus arbatų mišinius ir atraskite nepaprastai platų arbatos pasaulį huracan.lt.

Skanaus!

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas