Kaip įsirengti vėdinimo sistemą namuose?

Ar žinojote, kad oro kokybei įtakos turi jūsų namų vėdinimo sistema? Jei turite neveiksmingą vėdinimo sistemą, yra rizika patirti sveikatos problemų. Efektyvus vėdinimas užtikrina pakankamą oro srautą visame pastate, tiekiant šviežią orą į visas patalpas ir atsikratant CO2 ir kitų kenksmingų junginių pertekliaus. Jis turėtų būti vienodai funkcionalus, nepaisant dabartinio sezono ir oro sąlygų lauke, ir neturėtų vėsinti patalpų.
Rinkoje yra daugybė vėdinimo tipų, o atskiros sistemos skiriasi viena nuo kitos savo veikimo principu, efektyvumu ir kitomis galimybėmis, pvz., šilumos atgavimu.

Lietuvoje vis dar dažniausiai naudojama natūrali ventiliacija

Natūrali ventiliacija šnekamojoje kalboje vadinama gravitacija ir ne be reikalo – oro srautui sukelti pasitelkiamas fizikinis gravitacijos dėsnis. Tai taip pat paprasčiausias ir seniausias vėdinimo tipas, kurį galima rasti daugumoje namų. Vėsus oras patenka į patalpas per vėdinimo angas, pro langus bei duris, susimaišo su šiltu kambario oru. Aukštesnės temperatūros oras yra mažesnio tankio, todėl kyla aukštyn, o vėliau, išstumtas šalto oro, kanalais vėdinimo kaminuose išeina į lauką. Oro mainai vyksta naudojant natūralią sistemą, todėl būtina tiesti vėdinimo kanalus. Įrengimui taip pat būtini lankstūs ortakiai bei difuzorius. Jie gali būti montuojami languose arba įmontuoti į sieną.

Kiti vėdinimo sistemos būdai:

• mechaninis vėdinimas – priverstinis oro srautas, kuris sukuriamas veikiant vėdinimo įrenginiui, varomam elektros varikliu;
• mechaninis vėdinimas su šilumos atgavimu – mechaninis vėdinimas su rekuperatoriumi, kuris atgauna šilumą iš šalinamo oro;
• hibridinė ventiliacija – veikia pakaitomis natūraliu ir mechaniniu būdu;
• stumdomoji ventiliacija – susideda iš dviejų zonų sudarymo patalpoje;
• mišrus vėdinimas – dideliu greičiu į patalpą pučiamas švarus oras, kad teršalai būtų atskiesti ir greitai išnešami į lauką.

Kodėl vėdinimas namuose yra toks svarbus?

Ore kaupiasi įvairūs teršalai – anglies dvideginis, kurį iškvepiame, dulkės, erkės, dulkės ir pelėsių sporos. Taip pat yra baldų išskiriamų cheminių junginių. Kvėpuodami ir prakaituodami prisidedame prie oro drėgmės padidėjimo patalpoje, kurioje esame. Tai skatina dulkių erkučių, kurios gali sukelti alergiją, dauginimąsi. Labai kenksminga ilgai būti blogai vėdinamose patalpose. Tai sukelia mieguistumą, galvos skausmą ir galvos svaigimą, išsiblaškymą ir silpnumą. Galime jaustis pykinti ir apskritai išsekę, netgi prislėgti.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas