Mediniai langai: privalumai, dėl ko pastariesiems išeiti iš mados negresia

Statant naują pastatą ar atliekant remonto darbus, tenka priimti daug sprendimų. Tada, kai kalbama apie savo namus, kuriuose, natūralu, norisi viso, kas geriausia, minėti sprendimai neretai gerokai priverčia pasukti galvą. Viena tokių dilemų yra susijusi ir su langais – konstrukciniu elementu, be kurio sunkiai įsivaizduojamos ne tik gyvenamos, bet ir kitos paskirties patalpos. Faktas, jog vis didesnę dalį žmonių domina mediniai langai, gali šiek tiek nustebinti. Juk tai – atgyvena, atkeliavusi iš gūdžių laikų! Tad ar tikrai mediniai langai – iš tiesų geras pasirinkimas?

Prieš kelis dešimtmečius į mūsų šalies statybų sektoriaus „padangę“ bei mūsų namus pradėjo „nutūpinėti“ plastikiniai langai, tais laikais glaudžiai tapatinti su kokybe bei prabanga. Neabejotinai atsirado žmonių, kurie savo „medinukus“ išplėšė ne iš būtinybės, bet dėl mados ar nori pasipuikuoti savo gera finansine padėtimi. O mediniai langai pradėti po truputį „nurašinėti“…Tiesa, toks procesas truko neilgai. Jei, žvelgdami į daugiabučius namus, matome daug plastikinių langų, tai, statant individualius namus, populiarūs mediniai langai – stalių gaminiai, užimantys gana solidžią vietą tarp visos produkcijos.
Dėl kokių privalumų ši, nepabijokime to žodžio, seniena, vis dar neapleidžia savo pozicijos ir išlieka rimtu konkurentu plastikiniams bei aliuminiams langams? Užbėgsime už akių trumpai atsakydami į klausimą: įtakos turi ne tik techninės medienos savybės, bet modernūs sprendimai, naudojami gaminant medinius langus šiandien.

Ilgaamžis pasirinkimas. Tinkamai prižiūrint medinius langus, šie gali būti sėkmingai eksploatuojami 50 metų ir daugiau. Vadinasi, tinkamai pasirinkus langus, nuo šio sprendimo išvaduosite ir savo vaikus. Ir, aišku, nuo papildomų išlaidų, susijusių su šiuo darbu.

Šilčiausias sprendimas. Vienas iš svarbiausių medienos savybių – itin geros šilumos izoliacinės savybės. Tačiau nebijokite: tvankiuose namuose, kuriuose, atrodo, nėra kuo kvėpuoti, gyventi tikrai neteks. Vaizdžiai tariant, mediena „kvėpuoja“, o tai sąlygoja idealų mikroklimatą patalpoje: idealų drėgmės bei temperatūros santykį. Aišku, galutinės šilumos izoliacinės savybės priklausys nuo konkrečios medienos rūšies, medienos kokybės, pasirinktu rėmo storiu ir kita.

Tvirtų langų garantas. Neturintys pakankamai informacijos, gali suskubti teigti, jog, lyginant medienos ir plastiko tvirtumą, nugalėtų šis. Tačiau tiesa yra kitokia: didesniu tvirtumu pasižymi būtent medis. Medienos tvirtumas yra susijęs ne tik su jau minėtu ilgaamžiškumu. Jei reikia didesnių, nestandartinio išmatavimo langų, mediniai, išlaikantys didesnį svorį nei plastikiniai – kone idealiausias variantas.
Estetiškas variantas. Kaip bebūtų, medis – natūrali medžiaga – interjerą įsilies kur kas geriau nei plastikas (o ką jau kalbėti apie aliuminius langus!). Jei, vertindami interjerą, prieš plastikinius langus tarsi „užsimerkiame“ (langų, šiaip ar taip, reikia bet kokio stiliaus pastate), tai į medinius galime žiūrėti tarsi į bendro paveikslo detalę. Individuali medinių langų gamyba „atriša“ rankas jūsų fantazijai ir leidžia, jei tik yra toks pageidavimas, gerokai nutolti nuo šabloniško lango: pradedant išsaugoti natūraliu medžio raštu ir baigiant skirtingomis spalvomis iš lauko ir vidaus pusės nudažytu rėmu. O kur dar galybė rinktis įvairias rankenėles ar paprastą stiklą pakeisti, pavyzdžiui, vitražiniu!

Draugiškas pasirinkimas savo sveikatos bei aplinkos atžvilgiu. Gamta bei žmogus – glaudžiai vienas su kitu susiję. Puoselėjant vieną, teigiamą poveikį jaučia ir kitas. Mediniai langai, kurių gamyboje nėra naudojamos jokios kenksmingos medžiagos, o eksploatacijos metu šių taip pat nėra išskiriama – sąmoningas, „žalias“ pasirinkimas, aktualus mąstantiems ir apie ateinančių kartų gerovę.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Indraja

Įvairenybės

Jaunimas