Ūkio ministerija už sėkmingus projektus apdovanojo šalies verslininkus
VerslasŪkio ministerija už sėkmingus projektus apdovanojo šalies verslininkus
2015 lapkričio 21, Šeštadienis 08:34

Ūkio ministerija už sėkmingus projektus apdovanojo šalies verslininkus

Ūkio ministerija už sėkmingus projektus apdovanojo šalies verslininkus

Lapkričio 18 dieną Ūkio ministerijos jau vienuoliktus metus organizuojamo „Verslo dienos" renginio metu apdovanoti sėkmingus rezultatus demonstravę ir šalies ekonomikai svarbius projektus įgyvendinę Lietuvos verslininkai. Apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" įteikė ūkio ministras Evaldas Gustas, Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, Lietuvoje žinomi verslo ir visuomenės veikėjai.

Šiais metais nominantai galėjo pretenduoti į apdovanojimus pagal 9 nominacijas. Kai kurios jų nesikeičia jau daugelį metų, kitos naujos – atsiradusios prisitaikant prie naujų tendencijų. Šiais metais pirmą kartą įsteigta visiškai nauja nominacija – „Socialinio verslo lyderis".

„Socialinio verslo lyderio" kategorijoje apdovanojimas įteiktas labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas". Organizacija renka paramą maistu ir dalija ją nepasiturinčiais asmenimis besirūpinančioms organizacijoms. Praėjusiais metais fondas surinko ir išdalino net 4657 tonas maisto, kurio vertė 3,9 mln. eurų.

Ūkio ministras E. Gustas įteikė apdovanojimą pagal nominaciją „Tvirtas žingsnis į eksporto rinkas" AB „Grigeo Grigiškės", kurios eksportas praėjusiais metais augo 17 proc., o pirmąjį 2015-ųjų pusmetį ūgtelėjo net 23 proc.

Į nominaciją „Sėkmingas ES projektas regione" pretendavo įmonės, kurios savo projektus įgyvendino ne didžiuosiuose miestuose ir jiems įgyvendinti buvo suteikta Europos Sąjungos (ES) parama. Ūkio ministerijos apdovanojimas įteiktas UAB „Baldai Jums", kuri šiais metais įgyvendino 0,864 mln. eurų vertės ES lėšomis finansuotą projektą Jonavoje. Įgyvendinus minėtą projektą atsivėrė naujos techninės galimybės gaminti išskirtinio dizaino ir sudėtingos konstrukcijos baldus, sukurta daugiau kaip 100 naujų darbo vietų.

Kategorijoje „Nauji pramoniniai sprendimai" geriausia pripažinta gamykla „Achema", kuri 2013–2015 metais į pramoninius sprendimus investavo daugiau nei 39 mln. eurų. Svarbiausias pastarojo laikotarpio bendrovės „Achema" projektas – naujasis oro skaidymo blokas. Naujasis oro skaidymo blokas gamins technikos ir maisto pramonei skirtus dujų mišinius ir padės gamyklai „Achema" maždaug trečdaliu sumažinti energijos sąnaudas.

„Sėkminga verslumo iniciatyva" pripažinta VšĮ „Lietuvos Junior Achievement" programa, kuri skatina mokinius būti verslius, inovatyvius, kūrybingus, moko bendradarbiauti ir dirbti komandoje. Įkurdami trumpalaikę akcinę bendrovę ir ją valdydami pagal bendrovės veiklos įstatus, mokiniai įgyja verslo įgūdžių.

Kategorijoje „Jaunas ir verslus" geriausia pripažinta Rimvydo Širvinsko vadovaujama bendrovė „Traveldeals Lt", veikianti su prekės ženklu „makalius.lt". Per penkerius veiklos metus R. Širvinsko įmonė išsiplėtė iki 17 žmonių ir turi biurus Vilniuje bei Kaune, o 2014 m. gavo kelionių organizatoriaus statusą.

„Inovatyvių sprendimų lyderiu" pripažinta bendrovė „Lietuvos geležinkeliai", kuri šiais metais atidarė Vilniaus ir Kauno intermodalinius terminalus konteinerių krovos paslaugoms teikti, taip sudarydama sąlygas Lietuvai greičiau ir efektyviau įgyvendinti logistikos procesus, įgyti tarptautinį pranašumą transporto sistemoje bei užtikrinti papildomas šalies biudžeto pajamas.

Pagal „Verslios moters" nominaciją geriausia pripažinta bendrovės „Jadvygos žolės" įkūrėja, vaistininkė ir ūkininkė Jadvyga Balvočiūtė, kuri perdirba, gamina ir realizuoja ekologiškas, tautinio, kulinarinio paveldo sertifikatus turinčias žolelių arbatas ir mišinius. Verslininkės ūkyje taip pat yra įkurta vaistinių augalų ekspozicija, kuri sulaukia svečių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

„Drąsias investicijas" apdovanota bendrovė „Foodout.lt" – maistą į namus pristatanti ir pirmoji maisto užsakymus iš daugiau nei 130 restoranų vykdanti elektroninės komercijos pradedančioji įmonė (startuolis). „Foodout.lt" privačių investicijų mastas Lietuvoje siekia 493 tūkst. eurų, 2015-aisiais bendrovė atidarė atstovybę Rygoje ir pasirašė strateginės partnerystės sutartį su partneriais Irane.
Per Verslo dienos renginį taip pat buvo įteikti apdovanojimai Ūkio ministerijos aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso nugalėtojams, jų vadovams. Šiuo kasmet organizuojamu konkursu Ūkio ministerija siekia paskatinti gabius studentus pasidalyti savo atliktais tyrimais, įžvalgomis ir gautais rezultatais ekonomikos augimo srityje.

Magistro darbų konkurso pirmos vietos laimėtoja tapo Vytauto Didžiojo universiteto magistrė Ieva Pukelevičiūtė ir jos darbo vadovė prof. dr. Valdonė Darškuvienė už magistro darbą „Listinguojamų įmonių korporatyvinio valdymo charakteristikų poveikio jų vertei bei finansiniams rezultatams CRE šalyse vertinimas".

Antra vieta skirta Kauno technologijos universiteto magistrei Dovilei Eitmantytei ir jos darbo vadovei prof. dr. Liudmilai Bagdonienei už magistro darbą „UAB „Verslo konsultantai" verslo restruktūrizavimo administravimo paslaugos vystymas".

Trečią vietą laimėjo Vilniaus universiteto magistras Linas Jurkšas ir jo darbo vadovė doc. dr. Rūta Kropienė už magistro darbą „Makroekonominių veiksnių poveikis aktyvams".

Taip pat buvo įteikti diplomai Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinės atrankos laimėtojams. Apdovanojimą gavo ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų atstovybės projektas „Creative Shock" ir VšĮ „Sveikatingumo idėjos" projektas „Jaunųjų inovatorių bazė".

Ūkio ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Verslininkus susodino prie vieno stalo pusryčiauti

  „Viena savivaldybė rajono neprikels, dirbkime kartu, spręskime problemas, bendraukime ir bendradarbiaukime...“, – tokia buvo pagrindinė mintis, kurią verslininkams išsakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, liepos 30 dieną juos pakvietęs kartu papusryčiauti ir pasikalbėti.

 • Utenos verslininkai lankėsi Minske

  Praėjusią savaitę Baltarusijos sostinėje Minske lankėsi Utenos verslininkų delegacija, vadovaujama Utenos apskrities darbdavių asociacijos prezidento Albino Kazanavičiaus. Uteniškiai domėjosi baldų ir medienos apdirbimo pramonės sektoriaus naujų verslo kontaktų užmezgimu ir esamų plėtra. Šį vizitą kartu su Utenos apskrities darbdavių asociacija organizavo Utenos verslo informacijos centras.

 • Geriausiems aplinkosaugininkams – apdovanojimai ir padėkos

  Pirmadienį per iškilmingą Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą buvo pagerbti ir apdovanoti geriausi Aplinkos ministerijos sistemos darbuotojai ir aplinkosaugai itin nusipelnę visuomenės atstovai.
  Vienu garbingiausių apdovanojimų aplinkosaugininkų bendruomenėje – Viktoro Bergo premija – pagerbtas Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis už ilgametę rezultatyvią veiklą aplinkos formavimo ir apsaugos srityje.

 • Prezidentūroje apdovanojo daugiavaikes motinas

  Gegužės 5 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas.

 • Pagerbti kultūros pasaulio atstovai ir meno kūrėjai

  Ketvirtadienį, kovo 9 dieną, Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pasveikino dvylika nusipelniusių kultūros pasaulio atstovų bei meno kūrėjų, tarp jų – ir Lietuvos puodžių karalių uteniškį Vytautą Valiušį.

 • Ūkio ministerija apdovanojo geriausius verslininkus

  Spalio 5 dieną Ūkio ministerija jau dvyliktą kartą įteikė apdovanojimus verslo atstovams už jų sėkmingus projektus investuojant, eksportuojant, diegiant inovacijas ir plečiat verslą. „Verslo dienos" renginio metu apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" verslininkams įteikė Lietuvoje žinomi visuomenės veikėjai, daug savo veiklos srityse pasiekę lyderiai.

 • Apdovanojo mokyklas: dvi iš jų Utenoje

  „Kokius darbus kiekvienas iš jūsų pirmiausia nuveiktų, jei taptų švietimo ir mokslo ministru?", - paklausė iš įvairių šalies mokyklų į susitikimą Švietimo ir mokslo ministerijoje atvykusių mokinių švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Čia antradienį padėkomis buvo apdovanoti nacionalinėje judriųjų pertraukų akcijoje dalyvavusios mokyklos.

 • Panevėžio ir Utenos verslininkai rungėsi tradicinėje „Vasaros spartakiadoje“

  Praėjusią savaitę Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) nariai, Panevėžio bei Utenos verslininkai susitiko verslo forume, kuriame, be sportinių azartiškų rungčių, buvo smagių susitikimų bei pokalbių.

 • Verslininko planuose verslo plėtra nenumatyta

  Šiais laikais sukurti sėkmingą ir klestintį verslą – toli gražu ne kiekvienam įveikiamas galvosūkis, reikalaujantis ne tik nemenko pradinio kapitalo, bet ir unikalių idėjų, ryžto, žinių. Daugiau nei dvi dešimtis metų verslo vandenyse nardantis Algis Kaulinis, vadovaujantis Pakalniuose paties įkurtai įmonei, užsiimančiai medinių detalių baldams, sporto inventoriaus, ekologiškos ir saugios produkcijos vaikams gamyba, neslėpė – kelias iki to, kuo gali pasigirti dabar, buvo ilgas ir vingiuotas. Lapkričio mėnesį „Utenos dienos" skaitytojų šauniausiu rajono verslininku išrinktas uteniškis dievagojosi, kad, jei tik turėtų galimybę grįžti į jaunystės metus, nieku gyvu nekurtų nuosavo verslo, verčiau, kaip ir dauguma lietuvių, važiuotų laimės ieškoti į užsienį.

 • Verslo nišų ieškojo tolimajame Vietname

  Neseniai 14 Utenos, Anykščių, Molėtų ir Kauno verslininkų dalyvavo verslo misijoje Vietname. Šios misijos dalyviai lankėsi Hošimino mieste, kur Vietnamo prekybos, pramonės rūmuose delegaciją iš Lietuvos pagarbiai priėmė gen. direktorius Nguyen the Hung. Šio vizito metu buvo pristatytas Lietuvos Rytų Aukštaitijos ir kitų regionų verslas, gaminama produkcija, eksporto siūlymai. Vietnamiečiai pabrėžė, kad tai pirmoji verslininkų misija iš Lietuvos ir domėjosi teikiama informacija, ragavo bei gyrė lietuvaičių atvežtus fermentinius sūrius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:974
Vakar apsilankė:12284
Šią savaitę apsilankė:88278
Šį mėnesį apsilankė:57438
Viso (nuo 2015-02-16):13131603
Šiuo metu naršo:
104
2020-04-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!