Verslininkai netruko įvertinti viešojo sektoriaus e. paslaugas
VerslasVerslininkai netruko įvertinti viešojo sektoriaus e. paslaugas
2015 spalio 09, Penktadienis 14:38

Verslininkai netruko įvertinti viešojo sektoriaus e. paslaugas

Verslininkai netruko įvertinti viešojo sektoriaus e. paslaugas

Nuo prekybininko iki vestuvių fotografo, nuo elektriko iki renginių organizatoriaus – visi smulkieji, vidutiniai ar stambieji verslai jau gauna naudos iš internetu teikiamų įvairių Lietuvos viešojo sektoriaus paslaugų. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinus projektą „Administracinių procedūrų, susijusių su valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų išduodamais leidimais, perkėlimas į elektroninę terpę" gerokai palengvinta verslininko dalia.

„Iki šiol verslininkams reikėdavo gaišti brangų laiką kreipiantis dėl verslo leidimų į įvairias valstybės ir savivaldybių institucijas. Tam tekdavo sugaišti vidutiniškai tris valandas.
Dėl šio neefektyviai praleisto laiko valstybė ir verslas kasmet prarasdavo milijonus. Dabar reikalingus leidimus galima gauti vos prisėdus prie kompiuterio. Svetainėje www.epaslaugos.lt užtenka užpildyti prašymą ir, jei reikia, už norimą leidimą ar pažymą susimokėti per elektroninę bankininkystę. Ir tai viskas", – naujas galimybes dėstė VšĮ „Versli Lietuva" projektų vadovė Asta Lingytė.
VšĮ „Versli Lietuva" kartu su partneriais – Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Susisiekimo ministerijos (IVPK), Kauno miesto, Alytaus miesto ir Ignalinos rajono savivaldybių administracijomis – įgyvendino projektą, kurio metu siekta perkelti į internetą valstybės teikiamas paslaugas verslui.
Jei prireikė gauti prekybos ar renginio organizavimo leidimą, norite dėti lauko reklamą ar pan., visi reikalingi veiksmai: užsakymas, dokumentų teikimas, paslaugos apmokėjimas, licencijos ar leidimo išdavimas nuo šiol gali būti atliekami internetu, nes į elektroninę erdvę perkelta 116 prašymų formų.
E. paslaugos gerokai sumažino verslo subjektams tenkančią administracinę naštą, paslaugų gavimo procesas verslininkui tapo daug greitesnis ir patogesnis, galima stebėti paslaugos teikimo būseną.
Visi būtini dokumentai rengiami atskiroms institucijoms tarpusavyje bendraujant tiesiogiai, išnaudojant valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) suteikiamas duomenų mainų ir paslaugų procesų konstravimo galimybes. Tokias galimybes suteikė VIISP standartiniai platforminiai įrankiai, kuriais naudojantis e. paslauga nuo jos projektavimo iki galutinio rezultato buvo sukuriama greičiau ir efektyviau. Atsižvelgiant į tai, institucijoms nebereikėjo papildomų resursų atskirai diegiant savo e. paslaugų kūrimo ir teikimo sistemas, todėl, IVPK skaičiavimais, įgyvendinus šį projektą valstybė jau sutaupė beveik 32 mln. eurų (110 mln. litų).
„Projektas baigėsi gegužės mėnesio pabaigoje, todėl užsakymų procesas dar nėra įsibėgėjęs. Vis dėlto, verslininkai naudojasi internetinėmis paslaugomis. Birželio mėnesį buvo 21 užsakymas, o liepą – 86 užsakymai ir kiekvieną mėnesį skaičius auga", – kalbėjo A. Lingytė.
„Pokytis jau yra ir jis tik stiprės – verslas intensyvins naudojimąsi e. paslaugomis, tai, savo ruožtu, prisidės prie administracinės naštos verslui mažinimo, verslo procesų efektyvinimo, taip pat ir valdžios institucijų geresnio darbo", – sakė A. Lingytė.

VšĮ „Versli Lietuva" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Verslininkus susodino prie vieno stalo pusryčiauti

  „Viena savivaldybė rajono neprikels, dirbkime kartu, spręskime problemas, bendraukime ir bendradarbiaukime...“, – tokia buvo pagrindinė mintis, kurią verslininkams išsakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, liepos 30 dieną juos pakvietęs kartu papusryčiauti ir pasikalbėti.

 • Utenos verslininkai lankėsi Minske

  Praėjusią savaitę Baltarusijos sostinėje Minske lankėsi Utenos verslininkų delegacija, vadovaujama Utenos apskrities darbdavių asociacijos prezidento Albino Kazanavičiaus. Uteniškiai domėjosi baldų ir medienos apdirbimo pramonės sektoriaus naujų verslo kontaktų užmezgimu ir esamų plėtra. Šį vizitą kartu su Utenos apskrities darbdavių asociacija organizavo Utenos verslo informacijos centras.

 • Ūkio ministerija apdovanojo geriausius verslininkus

  Spalio 5 dieną Ūkio ministerija jau dvyliktą kartą įteikė apdovanojimus verslo atstovams už jų sėkmingus projektus investuojant, eksportuojant, diegiant inovacijas ir plečiat verslą. „Verslo dienos" renginio metu apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" verslininkams įteikė Lietuvoje žinomi visuomenės veikėjai, daug savo veiklos srityse pasiekę lyderiai.

 • Panevėžio ir Utenos verslininkai rungėsi tradicinėje „Vasaros spartakiadoje“

  Praėjusią savaitę Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) nariai, Panevėžio bei Utenos verslininkai susitiko verslo forume, kuriame, be sportinių azartiškų rungčių, buvo smagių susitikimų bei pokalbių.

 • Verslininko planuose verslo plėtra nenumatyta

  Šiais laikais sukurti sėkmingą ir klestintį verslą – toli gražu ne kiekvienam įveikiamas galvosūkis, reikalaujantis ne tik nemenko pradinio kapitalo, bet ir unikalių idėjų, ryžto, žinių. Daugiau nei dvi dešimtis metų verslo vandenyse nardantis Algis Kaulinis, vadovaujantis Pakalniuose paties įkurtai įmonei, užsiimančiai medinių detalių baldams, sporto inventoriaus, ekologiškos ir saugios produkcijos vaikams gamyba, neslėpė – kelias iki to, kuo gali pasigirti dabar, buvo ilgas ir vingiuotas. Lapkričio mėnesį „Utenos dienos" skaitytojų šauniausiu rajono verslininku išrinktas uteniškis dievagojosi, kad, jei tik turėtų galimybę grįžti į jaunystės metus, nieku gyvu nekurtų nuosavo verslo, verčiau, kaip ir dauguma lietuvių, važiuotų laimės ieškoti į užsienį.

 • Ūkio ministerija už sėkmingus projektus apdovanojo šalies verslininkus

  Lapkričio 18 dieną Ūkio ministerijos jau vienuoliktus metus organizuojamo „Verslo dienos" renginio metu apdovanoti sėkmingus rezultatus demonstravę ir šalies ekonomikai svarbius projektus įgyvendinę Lietuvos verslininkai. Apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" įteikė ūkio ministras Evaldas Gustas, Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, Lietuvoje žinomi verslo ir visuomenės veikėjai.

 • Verslo nišų ieškojo tolimajame Vietname

  Neseniai 14 Utenos, Anykščių, Molėtų ir Kauno verslininkų dalyvavo verslo misijoje Vietname. Šios misijos dalyviai lankėsi Hošimino mieste, kur Vietnamo prekybos, pramonės rūmuose delegaciją iš Lietuvos pagarbiai priėmė gen. direktorius Nguyen the Hung. Šio vizito metu buvo pristatytas Lietuvos Rytų Aukštaitijos ir kitų regionų verslas, gaminama produkcija, eksporto siūlymai. Vietnamiečiai pabrėžė, kad tai pirmoji verslininkų misija iš Lietuvos ir domėjosi teikiama informacija, ragavo bei gyrė lietuvaičių atvežtus fermentinius sūrius.

 • Smulkieji verslininkai Seimo narės prašė parūpinti pirkėjų

  Pirmadienį Utenos rajono savivaldybėje vykęs Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) susitikimas-diskusija didelio uteniškių susidomėjimo nesulaukė. Į renginį susipažinti su informacija apie pasikeitusius verslo teisės aktus, rengiamus teisės aktų projektus, socialinius ir verslo mokesčius, paramą smulkiajam verslui Utenos rajone smulkiuosius verslininkus kvietęs LSVPA Utenos skyriaus vadovas Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Vaidas Lankauskas apgailestavo, kad galimybe padiskutuoti apie jiems iškylančias problemas pasinaudojo tik saujelė uteniškių, daugiausia – jo kolegos turgaus prekeiviai. O ir jų gretos iki renginio pabaigos sparčiai išretėjo.

 • Atleisti nuo mokesčio verslininkai beisbolininkų į stadioną neįleidžia

  Beisbolas – viena seniausių sporto šakų, atsiradusių daugiau nei prieš 160 metų, o Utenoje jis pradėtas žaisti nuo 1987 m. 2005 m. čia buvo surengtas pirmasis oficialus beisbolo turnyras. Uteniškiai – įvairaus amžiaus daugkartiniai šalies čempionai ir prizininkai. Rajono reprezentacinė beisbolo komanda „Vėtra“ – buvusi Lietuvos vicečempionė – žaidė Europos taurės turnyruose Olandijoje, Belgijoje, Čekijoje, Europos čempionų taurės varžybų dalyvė, atstovavusi mūsų miestui ir Amerikoje. Utena – vienas Lietuvos beisbolo centrų, kuris nuolat deleguoja savo žaidėjus į įvairaus amžiaus mūsų šalies rinktines. Tačiau beisbolo entuziastai, vieni puse lūpų, kiti – vis garsiau, piktinasi, kad rajono beisbolo žaidėjai – lyg našlaičiai be namų. Jie stebisi, kodėl krepšininkai ir futbolininkai gali pagrįstai didžiuotis sporto arena ir stadionu, o beisbolininkai, prieš dešimtmetį džiaugęsi, kad turi vienintelę Baltijos šalyse beisbolo aikštę, kurioje galima rengti europinio rango turnyrus, dabar į Utenos hipodrome esantį beisbolo stadioną neįleidžiami. Jie glaudžiasi Utenos „Saulės“ gimnazijos stadione, o varžybų namuose rengti apskritai negali.

 • Panevėžio ir Utenos verslininkų draugystė tęsiasi

  Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) nariai buvo susirinkę į tradicinį verslo forumą, kuriame dalyvavo Panevėžio ir Utenos verslininkai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:12213
Vakar apsilankė:17234
Šią savaitę apsilankė:60288
Šį mėnesį apsilankė:29448
Viso (nuo 2015-02-16):13103613
Šiuo metu naršo:
163
2020-04-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!