Vairuotojams pagalbos kelyje dažniausiai prireikia dėl gedimų
VerslasVairuotojams pagalbos kelyje dažniausiai prireikia dėl gedimų
2015 gegužės 22, Penktadienis 14:41

Vairuotojams pagalbos kelyje dažniausiai prireikia dėl gedimų

Vairuotojams pagalbos kelyje dažniausiai prireikia dėl gedimų

Vieno dalyko vairavimo kursuose vairuotojų neišmoko – kaip prašyti kelyje pagalbos ir ją suteikti. Pavyzdžiui, kai neužsiveda variklis, prakiuro padanga ar tenka tempti automobilį. Statistika rodo, kad beveik devyniais atvejais iš dešimties pagalbos kelyje prireikia būtent dėl panašių bėdų.

Sprogo automobilio padanga

„Neseniai važiuojant autostrada Vilnius–Kaunas sprogo automobilio padanga. Ketinau pasikeisti, o paaiškėjo, kad raktas varžtams atsukti netinkamas. Automobilis neseniai pirktas, nepatikrinau. Teko stabdyti pakeleivingus automobilius, bet, kaip tyčia, niekas nestojo, o laikas buvo vėlus, temo, – pasakojo vairuotojas Vygintas. – Pradėjau nerimauti, kad teks čia užsibūti arba atseikėti pinigų techninės pagalbos tarnybai. Paniką stiprino ir mano išsigandę vaikai automobilyje. Laimei, pasisekė – sustojo policijos patruliai ir padėjo pasikeisti padangą."

Privalomasis draudimas – su pagalba kelyje

Panašiai sėkmę išmėginti per metus tenka daugeliui vairuotojų. Paklausinėjus pažįstamų, retas kuris per metus nėra susidūręs bent su viena situacija, kai prireikė pagalbos kelyje.
„Lietuvos draudimo" duomenimis, kas penkioliktam vairuotojui, galinčiam pasinaudoti pagalbos kelyje paslauga, jos prireikia.
„Vien sėkmės ne visada pakanka, reikia įgūdžių ir įrankių, o neretai vienintelė išeitis – speciali transportavimo priekaba.
Kita vertus, neprivalu būti visų galų meistru, sugebančiu ir padangą pasikeisti, ir automobilį užvesti. Reikia tiesiog užsitikrinti, kad prireikus tokia paslauga bus greitai ir profesionaliai suteikta", – sakė „Lietuvos draudimo" skyriaus Utenoje vadovė Snieguolė Juškėnienė.
Pasak jos, visi vairuotojai, „Lietuvos draudime" apsidraudę metiniu privalomuoju draudimu, kartu gauna ir nemokamą pagalbos kelyje paslaugą.

Neteks būti visų galų meistru

„Pati net padangos pasikeisti nemokėčiau, todėl daug ramiau, kai turiu pagalbos garantiją. Apsidraudžiau, ir vos po poros savaičių statydama automobilį įmyniau sankabą, o ši taip ir liko. Paskambinau į „Lietuvos draudimą", ir mažiau kaip per pusvalandį priekaba mano automobilį jau gabeno į automobilių servisą", – sakė dviejų vaikų mama, vairuotoja Julija.
Pasak jos, nors sankabos remontas kainavo nepigiai, bent jau pavyko išvengti papildomų išlaidų už gabenimą į servisą.
Būtent nutempti automobilį dažniausiai ir prireikia klientams. Tokia paslauga suteikiama trimis atvejais iš keturių. Dažniausiai taip nutinka dėl elektros sistemos gedimų, variklio ar sankabos problemų. Kas ketvirtam klientui paslaugą pavyksta suteikti vietoje – jei automobilio salone buvo užtrenkti rakteliai, baigėsi degalai, išsikrovė akumuliatorius arba pradurta padanga.
„Lietuvos draudimo" duomenimis, jeigu nebūtų apsidraudę, šiemet pagalbos kelyje tarnybos iškvietimas vairuotojams būtų kainavęs vidutiniškai apie 87 eurus. Apsidraudusiesiems bendrovės metiniu privalomuoju vairuotojų draudimu pagalbos kelyje paslauga suteikiama nemokamai visą parą visus metus visoje Lietuvoje.

„Lietuvos draudimo“ inf., „Lietuvos draudimo“ nuotr.

https://www.draudimas.lt/kasko-draudimas

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Draudikai: praėjusieji metai šalyje buvo avaringesni, bet ne Utenoje

  Ne tik Lietuvos kelių policijos duomenys, kuriuose fiksuojami tragiškų pasekmių turėję eismo įvykiai, bet ir smulkesnes avarijas atspindinti draudikų statistika byloja tą patį – praėjusiais metais avaringumas šalyje išaugo. Draudimo bendrovė BTA pernai užfiksavo 11,8 tūkst. eismo įvykių, kuriuos sukėlė lengvieji automobiliai – 20 proc. daugiau nei 2018 m. Labiausiai jų skaičius augo Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

 • Anykštėnų šeima laimėjo kelionę į Disneilendą Paryžiuje

  Didžiausia šalyje ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ keturis mėnesius (rugsėjį–gruodį) vykdė akciją „Apdrauskite šeimą ir laimėkite kelionę į Paryžiaus Disneilendą“. Akcijos metu klientai, sudarę naują asmens draudimo sutartį, kuria būtų apdrausti bent du šeimos nariai, galėjo laimėti kelionę visai šeimai į Disneilendą Paryžiuje.

 • Aukštaitijoje BTA šiemet gyventojams atlygino beveik 4 mln. eurų nuostolių

  Nelaimės ir nuostoliai, kaip sako liaudies išmintis, po vieną nevaikšto. Neaplenkia jie ir Aukštaitijos gyventojų – per devynis šių metų mėnesius draudimo bendrovė BTA čia užfiksavo per 6 700 būsto, turto bei automobilių suniokojimo atvejų. Už juos BTA gyventojams atlygino 3,7 mln. eurų nuostolių. Po šiais skaičiais slepiasi skaudžios nelaimės, įvykusios ne tik didžiuosiuose Aukštaitijos miestuose, bet ir Ukmergės, Kėdainių, Rokiškio, Kaišiadorių, Radviliškio, Anykščių, Biržų bei kituose rajonuose. Vien Utenos mieste ir rajone dėl žalos atlyginimo į BTA kreipėsi 181 gyventojas, bendra jų patirtų nuostolių suma siekė beveik 80 tūkst. eurų.

 • Statistinis avarijų sukėlėjas – į trečią dešimtį įkopęs vyras

  Per septynis šių metų mėnesius iš viso užfiksuota beveik 10 tūkstančių eismo įvykių, rodo Europos bendrovės „ERGO Insurance" Lietuvoje duomenys. Beveik 40 proc. avarijų sukėlė vyrai, tarp kurių rizikingiausia amžiaus kategorija – 26-30 metų. Trečią dešimtį įpusėję vyrai sukėlė daugiausiai – virš 600 – eismo įvykių, tai sudaro 6 proc. visų užfiksuotų avarijų.

 • Neapdraudus automobilio – bauda ir vairuotojui, ir savininkui

  Trečiadienį Seimas pritarė Vyriausybės siūlymui griežtinti viešajame eisme dalyvaujančių, tačiau privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu (PCAD) nedraustų transporto priemonių savininkų atsakomybę.

 • Nedraustiems studentams užsienyje gresia didelės išlaidos

  Studijuoti svetur išvykę jaunuoliai, pamiršę Lietuvoje susitvarkyti dokumentus dėl privalomojo sveikatos draudimo (PSD), gali patekti į nemalonią situaciją, kai jiems susirgus už gydymo įstaigoje suteiktas paslaugas bus paprašyta susimokėti. Pasirinkusieji studijas Europos Sąjungos (ES) šalių narių, Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino bei Šveicarijos aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės arba dieninės studijų formų studijų programas asmenys yra draudžiami PSD valstybės lėšomis.

 • Penki svarbūs faktai apie sveikatos draudimą Europoje

  Vasara – atostogų metas. Vykstantiems atostogauti į Europos šalis, svarbu pasirūpinti savo sveikatos draudimo dokumentais – Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK) arba ją pakeičiančiu sertifikatu. 2014 m. šių dokumentų išduota beveik 183 tūkst., o 2015 m. – 179 tūkst. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena penkis svarbiausius dalykus, kuriuos būtina žinoti apie ESDK.

 • Nuo kitų metų visas privalomojo sveikatos draudimo įmokas administruos „Sodra“

  Nuo kitų metų sausio 1 dienos paprastės privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų administravimo tvarka: PSD įmokų administravimas bus perduotas vienam administratoriui – Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai („Sodrai").

 • Išvykstantiems studijuoti jaunuoliams būtina pasirūpinti sveikatos draudimu

  Studijuoti svetur išvykstantiems jaunuoliams, kurie renkasi studijas Europos Sąjungos (ES), Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino bei Šveicarijos aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, nereikia savarankiškai draustis privalomuoju sveikatos draudimo (PSD), nes juos Lietuva draudžia valstybės lėšomis. Tik prieš išvykstant artimiausioje teritorinėje ligonių kasoje (TLK) svarbu susitvarkyti reikiamus dokumentus, primena Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK).

 • Abiturientai ir baigiamųjų kursų studentai – apdrausti iki vasaros pabaigos

  Pasibaigus dar vieneriems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vasarą mokslus baigę moksleiviai ir nuolatinių (dieninių) skyrių studentai privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) valstybės lėšomis bus apdrausti iki vasaros pabaigos – rugpjūčio 31 dienos imtinai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:598
Vakar apsilankė:10585
Šią savaitę apsilankė:598
Šį mėnesį apsilankė:598
Viso (nuo 2015-02-16):13802160
Šiuo metu naršo:
86
2020-06-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!