Verslininkus susodino prie vieno stalo pusryčiauti
VerslasVerslininkus susodino prie vieno stalo pusryčiauti
2019 liepos 31, Trečiadienis 12:59

Verslininkus susodino prie vieno stalo pusryčiauti

Verslininkus susodino prie vieno stalo pusryčiauti

„Viena savivaldybė rajono neprikels, dirbkime kartu, spręskime problemas, bendraukime ir bendradarbiaukime...“, – tokia buvo pagrindinė mintis, kurią verslininkams išsakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, liepos 30 dieną juos pakvietęs kartu papusryčiauti ir pasikalbėti.

Mero pusryčiuose dalyvavo turizmo, maitinimo, prekybos ir kitas paslaugas teikiančių verslo įmonių vadovai: jau seniai šiose srityse dirbantys ir dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius, turintys didelę patirtį ir jauni bei entuziastingi verslo kūrėjai, puoselėjantys gražias viltis. Visi jie – mylintys Ignalinos kraštą ir linkintys jam pačios geriausios ateities. Su verslininkais bendravo meras Justas Rasikas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, Investicijų, planavimų ir turto valdymo skyriaus projektų koordinatorė Rita Kardelienė.

Verslininkai buvo kviečiami išsakyti savo mintis, problemas, lūkesčius ir pasiūlymus, kuo jiems galėtų padėti savivaldybė, ko jie pasigenda. Kaip sakė meras, jam dažnai iš verslininkų yra tekę girdėti pasakymą, kad valdžia turėtų bent jau netrukdyti verslui, tačiau norėtųsi bendradarbiauti ir žinoti problemas, kurias reikėtų spręsti. „Ignalina rajono vizija – tai šeimų turizmo kraštas, kuriame galėtų surasti įdomios poilsio ir užimtumo veiklos ir vaikai, ir tėveliai", – sakė meras.

Kalbėta įvairiomis temomis, išklausyti verslininkų pasisakymai, diskutuota apie savivaldybės paramą smulkiajam verslui. „Mums reikėtų numatyti rajono ir regiono koncepciją. Esame įdomūs ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių žmonėms. Ir pirmiausia dėl gamtos. Stengiamės reklamuoti Aukštaitijos nacionalinį parką, apie kurį tikrai trūksta informacijos atvykstantiems..." , – sakė UAB „Namų fabrikas" vadovas Petras Mačiulis. Verslininkas ir Palūšės bendruomenės vadovas Arvydas Gaidelis mano, kad Ignalinos savivaldybei reikia įgyvendinti stambius investicinius projektus, kurie duotų ilgalaikę grąžą. Jis siūlė steigti reabilitacijos įstaigą sportininkams, kurioje jie galėtų atgauti jėgas po traumų. Socialinio verslo atstovė Violeta Masteikienė kalbėjo apie didesnį dėmesį sporto ir aktyvaus laisvalaikio veikloms, renginiams ir paslaugoms, nes tam Ignalinos krašte ypač geros sąlygos. Aptartas neseniai Palūšėje vykęs „Galapagų" festivalis. Meras akcentavo, kad Ignalinos rajono verslininkai neišnaudojo buvusių galimybių ir apie tai reikia labai rimtai pagalvoti ruošiantis kitam festivaliui, nes organizatoriai žada ir vėl rinktis tą pačią vietovę.

Savo mintimis apie norą augti ir plėsti verslą kalbėjo šeimos verslą kuriantis Domas Šteimantas. Jaunas verslininkas Tomas Šidlauskas sakė turintis tikslą Palūšėje įrengti vieną geriausių Lietuvoje kempingų, taip pat norėtų investuoti į kažkurį sporto objektą. „Būtų smagu kartu dirbti, padaryti šį kraštą patrauklų", – sakė jis. Mokytoja keramikė Jolita Bužinskienė pristatė savo kuriamų keramikos dirbtuvių viziją, kalbėjo apie suvenyrų gamybą, planuojamus edukacinius projektus, vaikų vasaros atostogų organizavimą. Mokytoja sakė norinti savo mokiniams būti pavyzdžiu, rodančiu, kad Ignalinoje galima gyventi, kurti ir būti laimingam...".

Meras Justas Rasikas džiaugėsi pirmuoju tokiu susitikimu, dėkojo visiems atėjusiems verslininkams ir sakė visada lauksiąs jų pasiūlymų, apsilankymų ir pokalbių, kurie duotų abipusės naudos. Sutarta, kad susitikimai su verslininkais bus rengiami keliskart per metus ir taps labiau pritaikyti konkrečioms temoms, problemoms aptarti.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos verslininkai lankėsi Minske

  Praėjusią savaitę Baltarusijos sostinėje Minske lankėsi Utenos verslininkų delegacija, vadovaujama Utenos apskrities darbdavių asociacijos prezidento Albino Kazanavičiaus. Uteniškiai domėjosi baldų ir medienos apdirbimo pramonės sektoriaus naujų verslo kontaktų užmezgimu ir esamų plėtra. Šį vizitą kartu su Utenos apskrities darbdavių asociacija organizavo Utenos verslo informacijos centras.

 • Ūkio ministerija apdovanojo geriausius verslininkus

  Spalio 5 dieną Ūkio ministerija jau dvyliktą kartą įteikė apdovanojimus verslo atstovams už jų sėkmingus projektus investuojant, eksportuojant, diegiant inovacijas ir plečiat verslą. „Verslo dienos" renginio metu apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" verslininkams įteikė Lietuvoje žinomi visuomenės veikėjai, daug savo veiklos srityse pasiekę lyderiai.

 • Panevėžio ir Utenos verslininkai rungėsi tradicinėje „Vasaros spartakiadoje“

  Praėjusią savaitę Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) nariai, Panevėžio bei Utenos verslininkai susitiko verslo forume, kuriame, be sportinių azartiškų rungčių, buvo smagių susitikimų bei pokalbių.

 • Verslininko planuose verslo plėtra nenumatyta

  Šiais laikais sukurti sėkmingą ir klestintį verslą – toli gražu ne kiekvienam įveikiamas galvosūkis, reikalaujantis ne tik nemenko pradinio kapitalo, bet ir unikalių idėjų, ryžto, žinių. Daugiau nei dvi dešimtis metų verslo vandenyse nardantis Algis Kaulinis, vadovaujantis Pakalniuose paties įkurtai įmonei, užsiimančiai medinių detalių baldams, sporto inventoriaus, ekologiškos ir saugios produkcijos vaikams gamyba, neslėpė – kelias iki to, kuo gali pasigirti dabar, buvo ilgas ir vingiuotas. Lapkričio mėnesį „Utenos dienos" skaitytojų šauniausiu rajono verslininku išrinktas uteniškis dievagojosi, kad, jei tik turėtų galimybę grįžti į jaunystės metus, nieku gyvu nekurtų nuosavo verslo, verčiau, kaip ir dauguma lietuvių, važiuotų laimės ieškoti į užsienį.

 • Ūkio ministerija už sėkmingus projektus apdovanojo šalies verslininkus

  Lapkričio 18 dieną Ūkio ministerijos jau vienuoliktus metus organizuojamo „Verslo dienos" renginio metu apdovanoti sėkmingus rezultatus demonstravę ir šalies ekonomikai svarbius projektus įgyvendinę Lietuvos verslininkai. Apdovanojimus „Už nuopelnus verslui" įteikė ūkio ministras Evaldas Gustas, Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, Lietuvoje žinomi verslo ir visuomenės veikėjai.

 • Verslo nišų ieškojo tolimajame Vietname

  Neseniai 14 Utenos, Anykščių, Molėtų ir Kauno verslininkų dalyvavo verslo misijoje Vietname. Šios misijos dalyviai lankėsi Hošimino mieste, kur Vietnamo prekybos, pramonės rūmuose delegaciją iš Lietuvos pagarbiai priėmė gen. direktorius Nguyen the Hung. Šio vizito metu buvo pristatytas Lietuvos Rytų Aukštaitijos ir kitų regionų verslas, gaminama produkcija, eksporto siūlymai. Vietnamiečiai pabrėžė, kad tai pirmoji verslininkų misija iš Lietuvos ir domėjosi teikiama informacija, ragavo bei gyrė lietuvaičių atvežtus fermentinius sūrius.

 • Smulkieji verslininkai Seimo narės prašė parūpinti pirkėjų

  Pirmadienį Utenos rajono savivaldybėje vykęs Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) susitikimas-diskusija didelio uteniškių susidomėjimo nesulaukė. Į renginį susipažinti su informacija apie pasikeitusius verslo teisės aktus, rengiamus teisės aktų projektus, socialinius ir verslo mokesčius, paramą smulkiajam verslui Utenos rajone smulkiuosius verslininkus kvietęs LSVPA Utenos skyriaus vadovas Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Vaidas Lankauskas apgailestavo, kad galimybe padiskutuoti apie jiems iškylančias problemas pasinaudojo tik saujelė uteniškių, daugiausia – jo kolegos turgaus prekeiviai. O ir jų gretos iki renginio pabaigos sparčiai išretėjo.

 • Verslininkai netruko įvertinti viešojo sektoriaus e. paslaugas

  Nuo prekybininko iki vestuvių fotografo, nuo elektriko iki renginių organizatoriaus – visi smulkieji, vidutiniai ar stambieji verslai jau gauna naudos iš internetu teikiamų įvairių Lietuvos viešojo sektoriaus paslaugų. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinus projektą „Administracinių procedūrų, susijusių su valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų išduodamais leidimais, perkėlimas į elektroninę terpę" gerokai palengvinta verslininko dalia.

 • Atleisti nuo mokesčio verslininkai beisbolininkų į stadioną neįleidžia

  Beisbolas – viena seniausių sporto šakų, atsiradusių daugiau nei prieš 160 metų, o Utenoje jis pradėtas žaisti nuo 1987 m. 2005 m. čia buvo surengtas pirmasis oficialus beisbolo turnyras. Uteniškiai – įvairaus amžiaus daugkartiniai šalies čempionai ir prizininkai. Rajono reprezentacinė beisbolo komanda „Vėtra“ – buvusi Lietuvos vicečempionė – žaidė Europos taurės turnyruose Olandijoje, Belgijoje, Čekijoje, Europos čempionų taurės varžybų dalyvė, atstovavusi mūsų miestui ir Amerikoje. Utena – vienas Lietuvos beisbolo centrų, kuris nuolat deleguoja savo žaidėjus į įvairaus amžiaus mūsų šalies rinktines. Tačiau beisbolo entuziastai, vieni puse lūpų, kiti – vis garsiau, piktinasi, kad rajono beisbolo žaidėjai – lyg našlaičiai be namų. Jie stebisi, kodėl krepšininkai ir futbolininkai gali pagrįstai didžiuotis sporto arena ir stadionu, o beisbolininkai, prieš dešimtmetį džiaugęsi, kad turi vienintelę Baltijos šalyse beisbolo aikštę, kurioje galima rengti europinio rango turnyrus, dabar į Utenos hipodrome esantį beisbolo stadioną neįleidžiami. Jie glaudžiasi Utenos „Saulės“ gimnazijos stadione, o varžybų namuose rengti apskritai negali.

 • Panevėžio ir Utenos verslininkų draugystė tęsiasi

  Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) nariai buvo susirinkę į tradicinį verslo forumą, kuriame dalyvavo Panevėžio ir Utenos verslininkai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7217
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:38777
Šį mėnesį apsilankė:49591
Viso (nuo 2015-02-16):14316751
Šiuo metu naršo:
52
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!