AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno
VerslasAB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno
2017 rugpjūčio 01, Antradienis 10:30

AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno

AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno

Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per 2017 m. pirmąjį pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur pelno iki mokesčių. Tai yra 13,7 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Įmonių grupės EBITDA per pirmuosius šešis 2017 m. mėnesius sudarė 682 tūkst. Eur ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m., keitėsi nežymiai. „Utenos trikotažo" įmonių grupei priklauso bendrovės „Utenos trikotažas", „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), įmonių grupė yra SBA koncerno dalis.

Konsoliduoti grupės pardavimai toliau sėkmingai augo: 2017 m. pirmąjį pusmetį įmonių grupės pardavimai, lyginant su laikotarpiu prieš metus, didėjo 18,6 proc. ir siekė 11,5 mln. eurų. Vien bendrovės „Utenos trikotažas" pardavimai per 2017 m. pirmąjį pusmetį augo penktadaliu (20,6 proc.).

Pagrindinė didėjančių pardavimų priežastis – auganti užsakomųjų trikotažo gaminių gamyba. Per pirmąjį pusmetį šis augimas siekė 20,8 proc. ir sudarė 1,4 mln. eurų. Nuosavų prekinių ženklų UTENOS ir ABOUT pardavimai šių metų pirmąjį pusmetį taip pat augo 16,7 proc., lyginant su laikotarpiu prieš metus, ir sudarė 1,5 mln. eurų. Funkcinių techninių drabužių pardavimai bendrovėje „Šatrija" per pirmąjį šių metų pusmetį augo 10 proc. ir pasiekė 1,7 mln. eurų.

Per šešis pirmuosius 2017 m. mėnesius AB „Utenos trikotažas" įmonių grupės eksportas sudarė 76 proc. visų pardavimų ir buvo 17,5 proc. didesnis nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Augimą pavyko pasiekti visuose pagrindiniuose pardavimų regionuose: vokiškai kalbančių šalių (Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje – DACH) regione augimas siekė 9,5 proc., o Skandinavijoje (Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje) pardavimai augo net 44 proc. Lietuvoje pardavimai didėjo 22 proc. ir pasiekė 2,8 mln. Eur, prie šio rezultato prisidėjo ne tik nuosavų prekinių ženklų UTENOS ir ABOUT pardavimai, bet ir sutartis su Lietuvos kariuomene.

Vertinant atskirai tik antrojo 2017 m. ketvirčio rezultatus, įmonių grupė „Utenos trikotažas" fiksavo 66 tūkst. Eur ikimokestinį nuostolį. Grupės EBITDA siekė 180 tūkst. Eur, kai atitinkamu laikotarpiu prieš metus EBITDA buvo 388 tūkst. eurų.

„Dar praėjusiais metais prasidėjęs nuoseklus pardavimų augimas, kurį stebėjome ir visą pirmąjį šių metų pusmetį, yra akivaizdus įrodymas, kad mūsų pasirinkta verslo strategija veikia ir duoda norimų rezultatų. Ir, nors gerokai išaugę žaliavų kaštai bei padidintos investicijos į nuosavų prekinių ženklų rinkodarą ir pardavimus ribojo antrojo šių metų ketvirčio bei pirmojo pusmečio pelningumą, bendras tendencijas vertiname teigiamai. Tikime, kad atnaujintas UTENOS prekės ženklas kartu su naujomis gaminių kolekcijomis prisidės prie aktyvaus pardavimų augimo ir ateityje", – sako „Utenos trikotažo" generalinis direktorius Algirdas Šabūnas.

„Utenos trikotažas" yra didžiausia ir viena moderniausių trikotažo produkcijos gamybos įmonių Vidurio ir Rytų Europoje, 2017 m. minėsianti veiklos 50 metų jubiliejų. „Utenos trikotažo" įmonių grupė, kuriai taip pat priklauso bendrovės „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), yra SBA koncerno dalis. Bendrovė „Utenos trikotažas" šiuo metu valdo UTENOS ir ABOUT mažmeninės prekybos prekių ženklus. Nuo 2017 m. „Utenos trikotažas" pirmoji iš Lietuvos įmonių prisijungė prie „Greenpeace" projekto „Detox", kuriuo iki 2020 m. įsipareigoja savo gamybos grandyse eliminuoti žaliavas, galinčias turėti neigiamą poveikį žmogui ar aplinkai.

„OMConsulting" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Utenos trikotažas“ ir žinoma dizainerė pristatė bendrą kolekciją

  Artėjant didžiausioms metų šventėms AB „Utenos trikotažas“ pateikė naujieną – kartu su dizainere Agne Kuzmickaite kurtą drabužių kolekciją. Tai pirmas kartas, kai ilgametes tradicijas puoselėjantis drabužių prekių ženklas UTENOS savo asortimentą papildo žymaus dizainerio kūryba.

 • „Utenos trikotažas“ skaičiuoja milijoninį pelną

  SBA valdoma tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per devynis metų mėnesius pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 23,7 mln. eurų – beveik tiek pat, kiek tuo pačiu metu 2018 metais. Atskirai „Utenos trikotažo“ bendrovės pardavimų pajamos trečio metų ketvirčio pabaigoje siekė 20,8 mln. eurų, t. y. 1,7 % mažiau nei pernai.

 • Bendrovė „Utenos trikotažas“ – tarptautinių verslo apdovanojimų nugalėtoja

  SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ prestižiniuose tarptautiniuose verslo apdovanojimuose „European Business Awards“ pripažinta nacionaline nugalėtoja socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos kategorijoje. Šiuo metu su kitais Europos verslo lyderiais bendrovė rungiasi paskutiniame konkurso etape dėl galimybės šioje srityje būti pripažinta geriausia visame Senajame žemyne.

 • Karjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas

  Pastaruosius kelerius metus „Utenos trikotažas“ nuosekliai auga. Aukštyn stiebiasi tiek eksporto, tiek mažmeninės prekybos rodikliai. Tikslingos investicijos į ekologišką ir tvarią gamybą leido bendrovei suformuoti solidų tarptautinių užsakovų portfelį, o „Utenos trikotažo“ kuriami prekių ženklai – pelnyti sąmoningų pirkėjų pagarbą. Stabilus bendrovės augimas atvėrė daugiau galimybių investuoti į svarbiausią kiekvienos organizacijos sėkmės faktorių – darbuotojus.

 • „Utenos trikotažas“ imasi miesto bitininkystės – ant savo stogo įkurdino bičių šeimas

  Siekiant prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimo, „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos ir savo teritorijoje apgyvendino dvi bičių šeimas. Bitės įkurdintos ant vieno iš įmonės pastatų stogo.

 • Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką

  Kovo 1 dieną „Utenos trikotažui“ suteiktas socialinės atsakomybės SA8000:2014 sertifikatas. Naujausios standarto versijos sertifikatu gali didžiuotis vos aštuonios Lietuvos įmonės ir tik dvi iš jų veiklą vykdo tekstilės srityje. Šis socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotažui“ nėra naujiena – dar 2006 metais bendrovei pirmajai šalyje buvo suteiktas šis reikšmingas tarptautinis socialinės atsakomybės įrodymas.

 • Paryžiuje pristatys uteniškių gaminius iš sojos medžiagos

  Šią savaitę Paryžiuje prasidėjusi moterų mados savaitė į šį miestą du kartus per metus sukviečia įtakingiausius mados kūrėjus, mados verslo atstovus ir ryškiausius mados gerbėjus iš viso pasaulio. Bendrovės „Utenos trikotažas“ valdomo prekių ženklo „About“ komanda taip pat ruošiasi vykti į Europos mados sostinę ir ten pristatyti pasaulyje dar retai sutinkamą naujovę – gaminius iš sojos medžiagos.

 • Utenoje atsinaujino „Utenos trikotažo“ parduotuvė: pirkėjams siūlomos ir medžiagos

  Daugiau nei 20 metų veikianti „Utenos trikotažo“ parduotuvė nuo šiol lankytojus pasitinka atsinaujinusi – ji tapo erdvesne, todėl pirkėjams bus siūlomas platesnis produkcijos asortimentas. Parduotuvės naujiena – prekyba kokybiškomis „Utenos trikotažo“ pagamintomis medžiagomis.

 • „Utenos trikotažo“ įmonių grupės pelnas augo beveik trigubai

  AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per šių metų pirmąjį pusmetį uždirbo 0,6 mln. Eur ikimokestinio pelno, pardavimus augino 26,1 proc.
  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per pirmąjį šių metų pusmetį pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 14,6 mln. Eur, t. y. 26,1 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2017 metais. Bendrovės „Utenos trikotažas" pajamos pirmąjį 2018 m. pusmetį siekė 13,0 mln. Eur, lyginant su tuo pačiu metu pernai, jos augo 32,3 proc.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupės eksportas augo beveik 10 procentų

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per pirmus tris 2017 m. ketvirčius eksporto apimtis išaugino 9,7 proc., t. y., iki 14,3 mln. eurų. Įmonių grupė eksportavo net 77,1 proc. pagaminamos produkcijos, o didžiausia Lietuvoje pagamintos produkcijos paklausa fiksuojama Skandinavijos regione.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2510
Vakar apsilankė:7438
Šią savaitę apsilankė:54372
Šį mėnesį apsilankė:142498
Viso (nuo 2015-02-16):11904690
Šiuo metu naršo:
115
2019-12-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!