VerslasAB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno
2017 rugpjūčio 01, Antradienis 10:30

AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno

AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno

Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per 2017 m. pirmąjį pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur pelno iki mokesčių. Tai yra 13,7 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Įmonių grupės EBITDA per pirmuosius šešis 2017 m. mėnesius sudarė 682 tūkst. Eur ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m., keitėsi nežymiai. „Utenos trikotažo" įmonių grupei priklauso bendrovės „Utenos trikotažas", „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), įmonių grupė yra SBA koncerno dalis.

Konsoliduoti grupės pardavimai toliau sėkmingai augo: 2017 m. pirmąjį pusmetį įmonių grupės pardavimai, lyginant su laikotarpiu prieš metus, didėjo 18,6 proc. ir siekė 11,5 mln. eurų. Vien bendrovės „Utenos trikotažas" pardavimai per 2017 m. pirmąjį pusmetį augo penktadaliu (20,6 proc.).

Pagrindinė didėjančių pardavimų priežastis – auganti užsakomųjų trikotažo gaminių gamyba. Per pirmąjį pusmetį šis augimas siekė 20,8 proc. ir sudarė 1,4 mln. eurų. Nuosavų prekinių ženklų UTENOS ir ABOUT pardavimai šių metų pirmąjį pusmetį taip pat augo 16,7 proc., lyginant su laikotarpiu prieš metus, ir sudarė 1,5 mln. eurų. Funkcinių techninių drabužių pardavimai bendrovėje „Šatrija" per pirmąjį šių metų pusmetį augo 10 proc. ir pasiekė 1,7 mln. eurų.

Per šešis pirmuosius 2017 m. mėnesius AB „Utenos trikotažas" įmonių grupės eksportas sudarė 76 proc. visų pardavimų ir buvo 17,5 proc. didesnis nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Augimą pavyko pasiekti visuose pagrindiniuose pardavimų regionuose: vokiškai kalbančių šalių (Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje – DACH) regione augimas siekė 9,5 proc., o Skandinavijoje (Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Suomijoje) pardavimai augo net 44 proc. Lietuvoje pardavimai didėjo 22 proc. ir pasiekė 2,8 mln. Eur, prie šio rezultato prisidėjo ne tik nuosavų prekinių ženklų UTENOS ir ABOUT pardavimai, bet ir sutartis su Lietuvos kariuomene.

Vertinant atskirai tik antrojo 2017 m. ketvirčio rezultatus, įmonių grupė „Utenos trikotažas" fiksavo 66 tūkst. Eur ikimokestinį nuostolį. Grupės EBITDA siekė 180 tūkst. Eur, kai atitinkamu laikotarpiu prieš metus EBITDA buvo 388 tūkst. eurų.

„Dar praėjusiais metais prasidėjęs nuoseklus pardavimų augimas, kurį stebėjome ir visą pirmąjį šių metų pusmetį, yra akivaizdus įrodymas, kad mūsų pasirinkta verslo strategija veikia ir duoda norimų rezultatų. Ir, nors gerokai išaugę žaliavų kaštai bei padidintos investicijos į nuosavų prekinių ženklų rinkodarą ir pardavimus ribojo antrojo šių metų ketvirčio bei pirmojo pusmečio pelningumą, bendras tendencijas vertiname teigiamai. Tikime, kad atnaujintas UTENOS prekės ženklas kartu su naujomis gaminių kolekcijomis prisidės prie aktyvaus pardavimų augimo ir ateityje", – sako „Utenos trikotažo" generalinis direktorius Algirdas Šabūnas.

„Utenos trikotažas" yra didžiausia ir viena moderniausių trikotažo produkcijos gamybos įmonių Vidurio ir Rytų Europoje, 2017 m. minėsianti veiklos 50 metų jubiliejų. „Utenos trikotažo" įmonių grupė, kuriai taip pat priklauso bendrovės „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), yra SBA koncerno dalis. Bendrovė „Utenos trikotažas" šiuo metu valdo UTENOS ir ABOUT mažmeninės prekybos prekių ženklus. Nuo 2017 m. „Utenos trikotažas" pirmoji iš Lietuvos įmonių prisijungė prie „Greenpeace" projekto „Detox", kuriuo iki 2020 m. įsipareigoja savo gamybos grandyse eliminuoti žaliavas, galinčias turėti neigiamą poveikį žmogui ar aplinkai.

„OMConsulting" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupės eksportas augo beveik 10 procentų

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per pirmus tris 2017 m. ketvirčius eksporto apimtis išaugino 9,7 proc., t. y., iki 14,3 mln. eurų. Įmonių grupė eksportavo net 77,1 proc. pagaminamos produkcijos, o didžiausia Lietuvoje pagamintos produkcijos paklausa fiksuojama Skandinavijos regione.

 • Bendrovė „Utenos trikotažas“ investuoja ne tik į gamybos technologijas, bet ir į darbuotojus

  Utenoje veikianti ir Lietuvos vardą pasauliniu mastu garsinanti bendrovė „Utenos trikotažas" šiemet mini 50 metų veiklos jubiliejų. Pusamžio slenkstį tekstilės gamintoja žengia fiksuodama nuoseklų augimą ir planuoja, kad 2017 metai taip pat bus sėkmingi. Apie teigiamus pokyčius ir ateities perspektyvas pasakojo „Utenos trikotažo" generalinis direktorius Algirdas Šabūnas.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė uždirbo 1,2 mln. Eur pelno iki mokesčių

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" 2016 metais uždirbo 1,2 mln. Eur pelno iki mokesčių. 2015 metais grupė patyrė 0,3 mln. Eur ikimokestinių nuostolių. Įmonių grupės EBITDA 2016 m. sudarė 2,2 mln. Eur, kai 2015 metais EBITDA siekė 1,0 mln. Eur. „Utenos trikotažo" įmonių grupei priklauso bendrovės „Utenos trikotažas", „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), įmonių grupė yra SBA koncerno dalis.

 • AB „Utenos trikotažas“: įmonių grupės veiklos pelnas augo tris kartus

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per pirmus tris 2016 m. ketvirčius uždirbo 994 tūkst. Eur veiklos pelno. Tai yra tris kartus daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Grupės pelnas prieš apmokestinimą sudarė 820 tūkst. Eur, tuo pačiu metu 2015 m. buvo fiksuojamas 76 tūkst. Eur nuostolis.

 • Bendrovės „Utenos trikotažas“ vadovo poste – vėl permainos

  Beveik prieš metus vienam didžiausių Vidurio Europoje trikotažo gamintojų AB „Utenos trikotažas" pradėjęs vadovauti Eimundas Mačiulis rugpjūčio mėnesį pasitraukė iš užimamų pareigų – šios įmonės vairą perėmė ilgametis koncerno SBA valdybos narys, AB „Utenos trikotažas" valdybos pirmininkas Algirdas Šabūnas, tapęs generaliniu direktoriumi.

 • „Utenos trikotažas“ šturmuos naujas rinkas

  Prieš penkis mėnesius vienam didžiausių Vidurio Europoje trikotažo gamintojų AB „Utenos trikotažas" vadovauti pradėjęs generalinis direktorius Eimundas Mačiulis jau planuoja įmonės plėtrą tarptautinėse rinkose, kurias užkariauti sieks ne tik puikiai vertinama kokybiška produkcija, bet ir nauju gamyklos prekės ženklu.

 • Bendrovės ,,Utenos trikotažas“ vairas – naujo vadovo rankose

  Rugpjūčio mėnesį AB „Utenos trikotažas" valdybai ir bendrovės vadovui Gintautui Bareikai susitarus nutraukti darbo santykius, atsižvelgiant į G. Bareikos pageidavimą tęsti karjerą kitoje srityje, buvo paskirtas naujas vadovas – Eimundas Mačiulis, kuris rugsėjo 10 dieną pradėjo dirbti bei prisistatė įmonės bendruomenei.

 • Paramą skyrė AB „Utenos trikotažas“

  Prie studentų iniciatyvinės grupės „Me-&-You" projekto „Tyras žvilgsnis" veiklų daug prisidėjo bendrovė „Utenos trikotažas".
  AB „Utenos trikotažo" administracija, palaikydama projekto idėją, nemokamai skyrė trikotažinio audinio projekte numatytiems laisvalaikio rūbeliams Utenos vaikų globos namų auklėtiniams siūti. AB „Utenos trikotažas" skyrė 6 kg skirtingų spalvų ir sudėčių medžiagų bei sudarė galimybę baigiamąją praktiką atliekančioms ADT-12 gr. studentėms, savarankiškai sukonstruoti, sukirpti, susiūti ir galutinai sutvarkyti gaminius naudojantis tam skirta įmonės įranga.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1562
Vakar apsilankė:8841
Šią savaitę apsilankė:1562
Šį mėnesį apsilankė:229730
Viso (nuo 2015-02-16):8620874
Šiuo metu naršo:
95
2018-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!