„Kibirkštis” palaužė „Utenos“ klubą

Dramatiška pergale Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) mažojo finalo seriją pradėjo išvykoje žaidusi Vilniaus „Kibirkšties” ekipa, kuri 69:68 (18:17, 18:14, 15:24, 18:13) palaužė „Utenos” klubą.

Serijoje iki trijų pergalių vilnietės išsiveržė į priekį 1:0 ir penktadienį dar žais rungtynes namuose.
Kiek sėkmingiau rungtynes pradėjo vilnietės, kurios sužaidus keturias minutes pirmavo 10:7. „Utena” neleido varžovėms pabėgti ir likus rungtyniauti dvi minutes jau pirmavo – 15:13. Vis dėlto paskutines minutes geriau sužaidė „Kibirkštis”, kuri po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo priekyje 18:17.
Antrajame ketvirtyje prabėgus trims minutėms komandas skyrė vos du taškai (21:23), bet „Kibirkštis” laimėjo atkarpą 9:2 ir atitrūko – 32:23. „Utena” sustabdė įsibėgėjusias vilnietes ir iki didžiosios pertraukos deficitą sumažino per pusę – 31:36.
Antrąją mačo dalį vėl geriau pradėjo sostinės komanda – 42:35 sužaidus tris minutes. Šeimininkės atkuto po atkarpos 11:2, leidusios net išsiveržti į priekį – 46:44. Nors „Kibirkštis” išlygino rezultatą (46:46), bet Alfredo Vainausko auklėtinių spurtas 6:0 jau leido atitrūkti – 52:46. Iki kėlinio pabaigos „Utenos” persvara sumažėjo iki keturių taškų – 55:51.
Ketvirtajame ketvirtyje „Utena” vėl pirmavo penkiais taškais (59:54), bet ilgai džiaugtis negalėjo, nes viešnios greitai išlygino rezultatą (61:61), o po Eglės Šniokaitės baudų metimų prasidėjus 37-ajai minutei jau pirmavo – 65:63. Komandoms apsikeitus taikliais metimais, likus 45 sekundėms Rita Milieškienė išlygino rezultatą – 67:67. Netrukus šeimininkės apsigynė, o pražanga aikštės viduryje sustabdyta Marina Solopova pataikė vieną baudos metimą – 68:67. Lemiamos „Kibirkšties” atakos metu Sh. Landry sutraukė dvi varžovės ir perdavė kamuolį Daugilei Šarauskaitei, kuri pelnė lengvus taškus iš po krepšio – 69:68. „Utena” nebeturėjo pertraukėlių, tad greitai persivarė kamuolį į kitą aikštės pusę R.Milieškienė ir atliko metimą, bet jis skriejo pro šalį.